Apple Pay Казино

Apple Pay Казино

 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Ladbrokes Казино
  Методи на депозити:
  PayPalWestern UnionBank Wire TransferAstroPay CardSofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 777 Казино
  Методи на депозити:
  Transferencia Bancaria LocalMonetaWebMoneyOP-Pohjola GroupVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • SportingBet Казино
  Методи на депозити:
  Paysafe CardBank Wire TransferMoney TransferSwitchEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Scores Казино
  Методи на депозити:
  Pay by PhonePayPalMasterCardMasterCardPayPal
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

Apple Pay како начин за депозит во казина

Содржина

Во последно време, онлајн казината постааја многу популарна, и многу корисници неке од најпознатите апликации, како што е Apple Pay, го користат како начин за наплата. Но, дали Apple Pay може да биде употреблив како начин за депозит за играчите во казина? Во овој текст, ќе ви дадеме одговор на ова прашање.

Почеток на работа со Apple Pay

Apple Pay е достапен на сите iPhone модели почнувајки од iPhone 6, на сите Apple Watch модели и на iPad-от. За начин на работа на Apple Pay, потребен е NFC читач и Touch ID. Корисникот може да додаде свои кредитни картички во Apple Pay апликацијата, и да ги користи за онлајн купување.

Apple Pay како начин за депозит и повлекување

Од 2019 година, Apple Pay е достапен и како начин за депозит во некои онлајн казина. Позитивната страна на ова е дека сите трансакции се реализираат најбрзо и безбедно, без прекини и преку протоколите на казиното и на Apple Pay. Од некои корисници и казина, Apple Pay е означен како најбрз начин за депозит.

 • Одлична безбедност - Како и на другите апликации на Apple, Apple Pay го гарантира вашиот приватен простор. Сите вашите кредитни информации се заштитени и не се дели со казиното и другите корисници. Тоа значи дека шансите за измама и податошни кршења се скоро нулт.
 • Високи лимити – Apple Pay не поставува никакви ограничувања на депозитите, а тоа значи дека можете да направите висок депозит ако тоа ви одговара.
 • Брзина на трансакции – Во точност како што го гарантира своето име, Apple Pay е најбрз начин за депозит, трансакциите се реализираат моментално и без закана од прекин или забава.

Apple Pay како начин за повлекување

За разлика од другите методи, Apple Pay не е достапен како метод за повлекување на вашите добивки од казино. Во повеќето случаи, корисникот мора да го користи методот за повлекување кој го користеше пред да го користи Apple Pay опцијата за депозит.

 • Повлекување со банкарски трансакции – Ова е најчестата опција за повлекување добивки од казино. Операцијата може да биде конечна во рамки од еден до три денови, но ова зависи од банката која ја користите.
 • Повлекување со е-платежни методи – Ова е претставено како најбрз и најефикасен начин за повлекување на вашите добивки. Процесот на повлекување е моментален и се реализира без иста закана од забава, прекин или закана од губиток.

Заклучок

Во крајниот случај, Apple Pay се покажува како многу ефикасен и безбеден начин за депозит на вашите денежни средства во онлајн казината. Со забелешка, дека секогаш главното правило резонира како, играјте безпечно и одговорно. Без разлика кој метод го изберете, воодушевувајте се во играта и гледајте да уживате што е можно повеќе.

Apple Pay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Аппл Пеј?

Аппл Пеј е дигитален портмоне кој овозможува брзо и безбедно онлајн плаќање со помош на Apple уредите.

Кои казина го прифаќаат Аппл Пеј како метод за депозит?

Многу онлајн казина го прифаќаат Аппл Пеј како метод за депозит, но не сите. Проверете ја листата со нашите препораки.

Како да ја поврзам својата картичка со Аппл Пеј?

Следете ги упатствата на Аппл Пеј апликацијата за да ја додадете својата картичка. Тоа е многу лесно и целосно безбедно.

Кои казина нудат бонус за користење на Аппл Пеј?

Неколку онлајн казина нудат бонуси за користење на Аппл Пеј, но тоа се менува од казино до казино. Проверете го списанието на нашите препораки.

Дали користењето на Аппл Пеј е безбедно?

Да, користењето на Аппл Пеј е безбедно и приватно. Трансакциите се шифрирани и има дополнителен слој на сигурност со Touch ID или Face ID.

Колку време треба да помине пред депозитот преку Аппл Пеј да ми биде во казино сметката?

Трансакциите преку Аппл Пеј се обработуваат во реално време, така да вашите средства ќе бидат достапни веднаш откако ќе ја комплетирате трансакцијата.

Колку пари може да депонирам преку Аппл Пеј?

Лимитите за депонирање со Аппл Пеј може да се разликуваат во зависност од казиното, затоа проверете казино рецензиите и условите за користење.

Дали можам да повлекувам пари преку Аппл Пеј?

Иако користењето на Аппл Пеј е многу лесно, не сите казина имаат опција за повлекување преку овој метод. Проверете ги опциите за повлекување во режим на реално време со нашите препораки.