Mastercard Казино

Mastercard Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Spela Казино
  Методи на депозити:
  Rapid TransferTrustlyMasterCardEntropayRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار + 100 Extra Spins on Starburst Slot
  +18 | Само нови играчи
 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи

Mastercard Како метод за депозит во казина

Содржина

Многумина на мулти-милионските онлајн казина имаат многу опции за депозит на вашиот играчки сметка. Една од опциите е и да се користат кредитните картички, со што содржат Mastercard, како начин за парично влезување.

Сите знаеме дека Mastercard е светски позната и доверлива банкарска марка за мултинационални трансакции. Како резултат, многу онлајн казина прифаќаат Mastercard како начин на плаќање, што го прави популарен метод во онлајн казина за депозит.

Предности на Mastercard како метод за депозит во казина

Една од главните предности на Mastercard како метод за депозит во казина е тоа што е едноставен и брз. Кога ќе ги внесете вашите кредитни картички податоци, вашиот депозит е моментално обработен со голема количина на казина. Ова значи дека можете да почнете да играте и да залагате во вашите омилени казино игри веднаш.

Друга предност на Mastercard како метод за депозит во казина е тоа што тие обично имаат високи лимити за депозит, што значи дека можете да ги депонирате повеќе пари за залагање во казино игри. Мали суми можат да се депонираат или повеќе суми, во зависност од вашите потреби и желби.

 • Брзина за трансакциите
 • Безбедно и сигурно плаќање
 • Високи лимити за депозит
 • Се користи во бројни казина

Тоа што е повеќе, Mastercard дополнително ги заштитува вашите лични податоци со енкриптирани трансакции и двојна проверка на автентичност. Ова значи дека вашиот депозит е целосно безбеден и заштитен.

Недостатоци на Mastercard како метод за депозит во казина

Но, поминувајќи голем број на време, Mastercard многу случаи не ги прифаќа казино повратните депозити. Во голем број на случаи, овој начин на плаќање за депозит многу ефикасно функционира, но кога се случува да го користите за повраток на парите кои можете да сакате да ги повлечете од казиното, ова не е дозволено. Во повеќето случаи, повратокот на казино депозитите е регулиран преку e-wallet, банкарски чек или банкарска трансакција.

Исто така, може да ви се наплати висока провизија за користење на Mastercard како метод на депозит во казино. Но, во повеќето случаи, повеќето казина не го пренесуваат овој трошок на играчите.

Заклучок

Mastercard е еден од најпопуларните и за доверба познати методи за плаќање, најдобар и за оној кој бара метод на депозит во онлајн казина. Овој метод е безбеден и сигурен за користење при депозитирането на пари на вашата играчка сметка во казина. Но, не заборавајте да проверите дали казиното го прифаќа Mastercard како метод за поврат на парите, пред да ги искористите вистинските пари во казино.

Mastercard Казина: Најчесто поставувани прашања

Кои казина ги прифаќаат Mastercard како метод за депозит?

Постојат многу онлајн казина кои прифаќаат Mastercard како метод за депозит, меѓу кои и некои од најпопуларните: 888Casino, Betway Casino, Jackpot City Casino, Spin Palace Casino, Ruby Fortune Casino и Gaming Club Casino.

Како да направам депозит со Mastercard во казино?

За да направите депозит со Mastercard во казино, ќе треба прво да креирате профил и да го поставите Mastercard како метод на плаќање. Потоа, најдете ја опцијата за депозит и следете ги инструкциите за да внесете информации за вашата картичка и да ја потврдите трансакцијата. Забелешка: не секојо казино овозможува депозит со Mastercard.

Колку време е потребно да се направи депозит со Mastercard во казино?

Обично депозитите со Mastercard се процесираат веднаш, што значи дека парите ќе бидат достапни на вашиот казино профил многу брзо. Меѓутим, достапноста на парите може да зависи од брзината на вашата банка и процесот на одобрување на трансакцијата.

Дали постојат некакви лимити за депозит со Mastercard во казино?

Да, секое казино има свои лимити за депозити. Во повеќето случаи, овие лимити се определуваат во зависност од казиното, методот на плаќање и валутата во која играте. Но, воопшто, лимитите за депозит со Mastercard во казино може да бидат од $ 10 до $ 10,000.

Дали е безбедно да се користи Mastercard како метод за депозит во казино?

Да, Mastercard е еден од најбезбедните методи за плаќање на интернет денес. Оваа компанија користи најсовремени методи на заштита на податоците, со што ги штити вашите лични и финансиски податоци во секое време.