MST Gift Card Казино

MST Gift Card Казино

 • High Country Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinTetherPrepaid CardsCourier CheckBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  500 ٪ حتى 2500 دولار +استرداد النقد: 50 ٪
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Online Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinVisaMasterCardACHMoney Order
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Slots Plus Казино
  Методи на депозити:
  NetellerMST Gift CardNetellerVisaCheque
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  بيلا فيغاس كازينو - 100 ٪ إلى يورو/$/500 جنيه إسترليني + 50 يدور مجاني
  +18 | Само нови играчи
 • Sun Palace Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyMST Gift CardNetellerVisaACH
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 600 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Lucky Hippo Казино
  Методи на депозити:
  Prepaid CardsDirect Bank TransferPrepaid Gift CardTetherBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 9000 دولار
  +18 | Само нови играчи

MST Картички за Поддршка во Казина - Информативна Рецензија

Содржина

Ако сте во потрага по безбеден и брз начин да ги внесете средствата во онлајн казината, тогаш MST картичките може да бидат одличен избор. Во оваа информативна рецензија ќе ви претставиме основни информации за оваа метода, како и неговите предности и недостатоци.

Како работат MST Картичките за Поддршка

MST картичките за поддршка работат на ист начин како и било која друга картичка за поддршка. Тие функционираат како виртуелна „ковчежина“ во која имате своите средства. Можете да ја наработите MST картичката преку банкарска трансакција, банкарски депозит или преку онлајн продавница. Кога ќе ги внесете средствата на MST картичката, тие автоматски се конвертираат во Американски Долари (USD). Од таму можете да ги користите независно од вашата валута.

Кога ќе се пријавите на вашето казино, ќе можете да одберете MST картичката за депозит и ќе треба да ја внесете сумата на депозитот кој што сакате да го направите. За разлика од други методи за плаќање, MST картичката е достапна само за депозити. За подигнување на средства, вие ќе мора да одберете некое друго решение.

Предности и Недостатоци на MST Картичките

Кога станува збор за MST картичките, има неколку предности и недостатоци на кои треба да обратите внимание. Еве ги некои:

 • Предности:
 • Безбедни и заштитени трансакции - MST картичките гарантираат дека вашите финансиски податоци никогаш нема да бидат достапни на други лица.
 • Ниски такси за трансакции - според истражувањата, MST картичките имаат најнизок процент на трошоци за трансакции. Ова значи дека ќе имате повеќе средства за игра во казино.
 • Леснота на употреба - MST картичките се користат со многу едноставен процес на пријавување и често може да се најдат на различни онлајн продавници.
 • Недостатоци:
 • Не е достапна за подигнување на средства - ова е можеби најголемиот недостаток на MST картичките. Тие можат да се користат само за депозити, а за подигнување на средства, морате да одберете друг метод.
 • Ограничен број на казина ги прифаќаат MST картичките - неколку казина не ги прифаќаат MST картичките како метод за депозит.

Заклучок

Макар што MST картичките за поддршка не се достапни за подигнување на средства, тие и понатаму ги имаат многу предности кога станува збор за играње во онлајн казина. Со MST картичките, вие ќе можете безбедно и брзо да внесете средства за играње, без да треба да се грижите за проблеми со безбедноста на вашата онлајн активност. Оваа метода на плаќање е една од најзгодните за депозит во казина.

MST Gift Card Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е MST Gift картичка и како функционира?

MST Gift картичката е картичка која може да се купи од специјализирани продавници или онлајн. Таа служи за онлајн купување, но и може да се користи за депозити во казина. При купување на картичката, се креира код кој потоа може да се внесе во казиното како метод за депозит.

Кои казина го прифаќаат MST Gift картичката?

Најмногу онлајн казина, кои ги прифаќаат Американски играчи, ја прифаќаат MST Gift картичката. Меѓу нив се Slots.lv, Bovada Casino и Ignition Casino. Но, пред да изберете казино, проверете дали прифаќа MST Gift картичката како метод за депозит.

Која валута ја користи MST Gift картичката?

MST Gift картичката користи само Американски долари (USD). Затоа, во казиното каде што одлучите да ја користите оваа картичка, вашиот депозит ќе се конвертира во Американски долари.

Како да направам депозит со MST Gift картичката?

За да направите депозит со MST Gift картичката, прво треба да ја купите картичката од продавницата или онлајн. По купувањето, добивате код кој го внесувате на казиното каде што сакате да направите депозит. Се внесува кодот во соодветното поле, правите депозит и започнува играта.

Колку време е потребно да се процесира депозитот со MST Gift картичката?

Обично, депозитите со MST Gift картичката се процесираат веднаш. Но, може да има задоцнувања, особено ако настани било какви проблеми со кодот на картичката или со мрежата на казиното.

Кои се максималните и минималните лимити за депозит со MST Gift картичката?

Лимитите за депозит со MST Gift картичката зависат од казиното каде што одлучите да играте. Некои казина поставуваат минимален лимит на $20, додека други дозволуваат депозити до $500.