Multibanco Казино

Multibanco Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи

Multibanco казино депозит и метод за повлекување - Предности и недостатоци

Содржина

Кога станува збор за онлајн казина, најголемиот предизвик е како да се направи депозит и повлекување на парите. Вистината е дека за разлика од стандардните начини на плаќање кои што ги имаме во секојдневниот живот, онлајн депозит и повлекување може да биде проблематично. Но со Multibanco, тоа може да биде доста полесно.

Што е Multibanco?

Multibanco е португалска финансиска услуга за онлајн плаќања, која што е поврзана со повеќе од 20 банки во Португалија. За да се направи депозит или повлекување од казино со Multibanco, потребно е да се одбере опцијата за плаќање кога ќе се креира профил во казиното. Од таму, потребно е да се внесе износот и да се потврди плаќањето со код за потврда. Кога дополнително се на вкупниот трошок на казино, обично ќе го плати Multibanco.

Предности на Multibanco како метод на депозит во казина

Со Multibanco, депозитот во казиното е безбеден и безопасен. Резултатот е што нема нужда од да се носите со големи суми на пари, што го прави процесот на плаќање и повлекување безбеден и безопасен. Исто така, Multibanco има стабилно и големо покривање во Португалија, што го прави лесен за користење и достапен метод на плаќање за сите корисници на казината кои што имаат сметка во португалски банки. Крајно, низиот трошок на трансакцијата на MultiTrans и Multibanco повлекување, доставувањето на повлекувањата на играчите е неверојатно брзо, што го прави големо желен како метод на повлекување на казиното.

Недостатоци на Multibanco како метод на депозит во казина

Со Multibanco, депозитот ќе се обработи одма, но подоцна на следната банковна работна ден. Исто така, Multibanco може да биде зачесто скап од другите методи на плаќање, бидејќи се наплатува дополнителни такси.

Заклучок

Се остануваш портом за онлајн депозит или повлекување од казиното, Multibanco може да биде добра опција. Иако има некои недостатоци, предностите на Multibanco како метод на онлајн плаќање во казина, уште го прават добар избор за многу од играчите.

Multibanco Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Што е Multibanco?

Multibanco е португалска услуга за финансиски трансакции која овозможува да се направат плаќања и повлекувања од казино сметките.

2. Дали Multibanco е сигурен начин на плаќање?

Да, Multibanco е многу сигурен метод на плаќање, бидејќи трансакциите се направени преку заштитен веб-портал, кој исто така овозможува двоен автентикациски процес.

3. Дали сите онлајн казина ги прифаќаат плаќањата преку Multibanco?

Не, не сите онлајн казина го нудат Multibanco како метод на плаќање. Треба да проверите дали казиното кои го сакате го поддржува Multibanco како опција за плаќање.

4. Колку време е потребно за да стигне трансакцијата?

Времетраењето на трансакцијата зависи од казиното кое го користи Multibanco. Обично сите трансакции се обработуваат веднаш, но може да потрае еден до три дена за да се прикаже во вашата банковна сметка.

5. Дали постојат некакви трошоци при користењето на Multibanco?

Да, но трошоците се разликуваат во зависност од казиното и Multibanco услугата. Проверете ги условите на казиното пред да ја користите Multibanco за да плаќате во казиното.

6. Како можам да ги искористам своите добивки преку Multibanco?

Со Multibanco може да вратите своите добивки на вашиот банковен сметка, како и да ги направите напредокот на вашата казино сметка.

7. Колку пари може да ги депонирате преку Multibanco?

Лимитот на депозитите зависи од казиното и Multibanco услугата. Обично, сите казина ја одобруваат најмалку сума од 10 долари или еквивалент во валута. Максималниот износ може да варира од казино до казино.