Payvision Казино

Payvision Казино

 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи
 • King Billy Казино
  Методи на депозити:
  VisaMiFinitySticPayNeosurfRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Cleopatra Казино
  Методи на депозити:
  UnionPayEthereumCoinsPaidLAVA payPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 4000 دولار/4000 دولار ، كازينو مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Bitstarz Казино
  Методи на депозити:
  CoinsPaidDevCodeRapid TransferBitcoiniWallet
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو أو 1BTC + 180 يدور حرة
  +18 | Само нови играчи

Payvision - исплати и депозит за казино | Review 2021

Содржина

Во светот на онлајн казина, обично сакате да го користите најбезбедниот и најлесниот механизам на плаќање. Има многу начини на депозит и исто така многу начини на исплата. Тука ќе ви го претставиме Payvision, еден однајполуларните начини на плаќање на казино онлајн.

Payvision е светски лидер во онлајн плаќањето, со преку 20 години искуство во сферата. Оваа компанија го понудува врвен сервис на дигиталното плаќање на светскиот пазар.

Положби на Payvision за казина

Една од предностите на Payvision е што го прифаќаат голем дел од светските онлајн казина. Овој метод на плаќање е навистина безбеден и е нема потреба од следење на баремеден работен процес.

Предноста е и тоа што го имаат транспарентно и достапно наплатното односно цени за трансакциите. Исто така, компанијата има мултиязична услуга за поддршка на клиентите, поддржувајќи неколку јазични опции за комуникација.

 • Незабавен трансфер на пари
 • Безбедна трансакција
 • Транспарентна наплатна структура
 • Мултиязична услуга за поддршка на клиенти

Манекони на Payvision за казина

Еден од главните манекони на Payvision за онлајн казино е тоа што не е достапен во сите земји. Дополнителните обложувања на казина во отсотанати земји честопредизвикуваат компликации за користење на Payvision.

Payvision нуди сервис за компании, а не директен сервис за клиентите. Значи, во случај ако вашето казино не го поддржува Payvision, нема да можете да го користите овој метод на плаќање.

Интернет врската, како и нивната апликација, може да биде малкуспора поради големите капацитети на трансакциите.

 • Не е достапна за сите земји
 • Само компании, а не директен сервис за клиенти
 • Неможност на користење во некои казина
 • Бара добра интернет коециентост

Заклучок

Payvision е многу популарнаметод на плаќање во онлајн казино, кој го имаат достапен голем број на онлајн казина. Поминувајќи го кроз претходните предности и манекони на овој метод на плаќање за казино, секој казино играч претпоставува очигледни положби и манекони при користењето на Payvision.

За оние кои живеат во земја каде што Payvision е достапна и претплатени на онлајн казино, тогаш Payvision е добра опција за брзо и лесно плаќање и исплата.

Payvision Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Payvision и како функционира?

Payvision е онлајн платежна услуга која овозможува сигурни и брзи трансакции со казина. Корисниците можат да направат депозит или да повлечат своиот добивка со Payvision преку е-платежни методи. Кога корисникот ќе го избере Payvision како начин на плаќање во казиното, ќе треба да внесе своите информации за кредитна картичка или дебитна картичка, или да се пријави за услугите на Payvision.

Кои се видовите на картите кои можат да се користат за трансакциите со Payvision?

Payvision овозможува користење на сите видови на кредитни и дебитни картички, вклучувајќи Visa, MasterCard, Maestro и American Express.

Колку време е потребно за да се процесира трансакцијата со Payvision?

Трансакциите со Payvision обично се процесираат многу брзо, обично во рок од неколку минути. Сепак, времето на обработка може да варира од казино до казино, и може да зависи од тековната изнесеност на трансакциите.

Колку е безбедно користењето на Payvision за трансакции со казина?

Payvision е високо безбеден начин за трансакции со казина. Сите трансакции се обработуваат со шифрирана технологија, која ги штити информациите на корисниците од било каква позната форма на кибернетички напад.

Кои се минималниот и максималниот депозит кој може да биде направен со Payvision?

Минималниот и максималниот депозит можат да варираат во зависност од казиното, но обично минималниот депозит е околу 10 долари, а максималниот депозит може да биде и до 5.000 долари.

Колку е сигурно да се оставаат личните информации на корисниците на Payvision?

Payvision ги штити личните информации на корисниците со шифрирана технологија и протоколи за безбедност на податоците. Информациите на корисниците се чуваат во безбедни сервери, пристапот до кои е ограничен само за овластени лица.