Payza Казино

Payza Казино

 • Betclic Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardVisaUkashMaestroNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Big Dollar Казино
  Методи на депозити:
  VisaMasterCardNetellerBitcoinCheque
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  2500 دولار + 250 يدور حرة
  +18 | Само нови играчи
 • No Bonus Казино
  Методи на депозити:
  PugglePayVisaSkrillBokuPayPal
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Пејза - удобен начин на плаќање за депозити преку казино преку Интернет

Содржина

Payza е популарен систем за е-паричници кој е широко користен како опција за плаќање во разни онлајн казина. Обезбедува брз и сигурен трансакциски систем, осигурувајќи дека играчите лесно можат да ги депонираат и повлекуваат своите средства за неколку минути. Оваа статија ќе обезбеди детален преглед на Payza како метод на плаќање преку казино преку Интернет, нудејќи ви вредни увид во неговите придобивки и недостатоци.

Предностите на користењето на Payza како метод на депозит во казино

Payza нуди бројни предности што го прават да се истакнува како метод на депозит во казино. Еве неколку значајни предности:

 • Инстант депозити и повлекувања: Payza нуди моментални депозити и повлекувања, осигурувајќи дека вашите средства се достапни за игра или пари.
 • Удобен начин на плаќање: Payza е широко прифатен систем за е-паричници, што го прави лесна опција за плаќање за играчи низ целиот свет.
 • Безбедни трансакции: Пејза користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите трансакции од измама и кражба на идентитет. Ова значи дека вашите лични и финансиски информации остануваат безбедни во секое време.
 • Платформа за пријателска употреба: Payza е лесна за корисниците, нуди едноставен и интуитивен интерфејс за правење депозити и повлекувања.
 • Контрола на буџетот: Со Payza, можете лесно да управувате со вашиот буџет, да поставувате ограничувања на депозитите и да ја следите вашата историја на трансакцијата.

Недостатоците од користењето на Payza како метод на депозит во казино

Како и со секој систем на плаќање, Пејза има некои недостатоци што може да не го направат погоден за секого. Некои недостатоци вклучуваат:

Заспани такси за сметка: Payza наплатува надомест за заспани сметки што не се користат повеќе од шест месеци. Ако не планирате да ја користите вашата сметка некое време, може да завршите да плаќате заспани такси.

Граници на повлекување: Payza наметнува ограничувања на повлекување на своите корисници, што значи дека можеби нема да можете да ги повлечете сите ваши средства одеднаш.

Како да користите Payza за онлајн депозити во казино

Користењето на Payza за депозити во казино е прилично јасна. Еве како:

Чекор 1: Создадете сметка на Payza и потврдете го вашиот идентитет.

Чекор 2: Додадете средства на вашата сметка на Payza користејќи кој било начин на плаќање по ваш избор.

Чекор 3: Отидете во делот за касирање на вашето онлајн казино и изберете Payza како начин на плаќање.

Чекор 4: Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете трансакцијата.

Чекор 5: Вашите средства веднаш ќе бидат кредитирани на вашата онлајн казино сметка, и можете да започнете да ги играте вашите омилени игри во казино.

Како да ги повлечете средствата со Payza

Повлекувањето средства од вашата онлајн сметка на казино со користење на Payza е исто толку лесно. Еве како:

Чекор 1: Одете во делот за касиери на вашето онлајн казино и изберете Payza како метод за повлекување.

Чекор 2: Внесете ја количината што сакате да ја повлечете и потврдите трансакцијата.

Чекор 3: Вашите средства ќе бидат кредитирани на вашата сметка на Payza во рок од неколку минути.

Пазете се од такси за трансакција

Важно е да се напомене дека Payza наплатува такси за трансакција и на депозити и за повлекување. Овие такси обично се движат од 1-3% од износот на трансакцијата, во зависност од тоа каде живеете. Препорачливо е да ги проверите таксите пред да направите трансакција за да избегнете какви било изненадувања.

Заклучок

Payza е одличен начин на плаќање за депозити и повлекувања на казино преку Интернет. Неговите бројни предности, вклучително и брзи трансакции, безбедна платформа за плаќање и пријателство со корисници, ја прават сигурна опција за играчите на казино преку Интернет. Сепак, не е без неговите недостатоци, како што се границите на повлекување и заспаните такси. Севкупно, тоа е одличен избор за оние што бараат удобен и ефикасен начин на плаќање за трансакции преку казино преку Интернет.

Payza Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Што е Payza?

Payza е електронски метод на плаќање каде што може да отворите сметка,да преведувате пари и да ги користите за онлајн купување или дигитални трансакции.

2. Може ли да се депонира во казино со Payza?

Да, Payza е еден од многуте методи на плаќање кои ги прифаќаат казино.

3. Кои се казина што ги прифаќаат Payza?

Има многу казино кои ги прифаќаат Payza. Сепак, треба да проверите дали вашиот омилени казино го прифаќа пред да почнете со играње.

4. Кои се предностите на користењето на Payza како метод на плаќање во казино?

Тоа може да биде конфиденцијален начин на плаќање без да имате потреба да давате лични или банкарски информации. Исто така, преносите на пари се остваруваат веднаш, а дополнителните такси се многу ниски.

5. Која е максималната сума која може да се депонира преку Payza во казино?

Максималната сума која може да се депонира зависи од казиното, но за повеќето казина оваа сума е во опсег од $ 5000 до $ 10,000 на ден.

6. Дали треба да се плаќаат дополнителни такси за користење на Payza во казино?

Понекогаш казината можат да наплатат дополнителни такси за користење на Payza, во зависност од сумата на депозитот. Треба да проверите со казиното за детали.

7. Која е процедурата за повлекување на победа преку Payza?

Процедурата за повлекување на победа преку Payza е иста како и за депонирање. Можете да замолите казиното да ја испрати победата на вашата Payza сметка. Имајте предвид дека може да има одредени временски ограничувања за повлекување на победата, и дополнителни такси, во зависност од казиното.