PugglePay Казино

PugglePay Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Casino Heroes Казино
  Методи на депозити:
  SkrilliDEALVisaFast Bank TransferPugglePay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • King Billy Казино
  Методи на депозити:
  VisaMiFinitySticPayNeosurfRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Pugglepay: Преглед

Содржина

Pugglepay е шведска услуга за мобилно плаќање која им овозможува на играчите на казино преку Интернет да прават депозити користејќи ги нивните броеви за мобилни телефони. Основана е во 2012 година и брзо стана популарен начин на плаќање во скандинавските земји, каде што е широко прифатен од врвните казина на Интернет.

Услугата е дизајнирана специјално за корисници на мобилни телефони и нуди брз и безбеден начин за финансирање на вашата сметка за казино. Сите плаќања се обработуваат веднаш, овозможувајќи ви веднаш да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Предностите на користењето на Pugglepay за наслаги на казино

Една од главните предности на користењето на Pugglepay за наслаги на казино е дека е исклучително лесен и удобен. Сè што ви треба е мобилен телефон и валиден мобилен број за да започнете. Не треба да создадете дополнителни сметки или да пополните какви било формулари, што го прави процесот многу директен и без проблеми.

Pugglepay исто така нуди брзи и безбедни трансакции. Сите плаќања се обработуваат веднаш, така што можете да започнете да ги играте омилените игри во казино во рок од неколку минути од правењето депозит. Покрај тоа, услугата користи напредна технологија за криптирање за да обезбеди вашите лични и финансиски информации да останат безбедни и доверливи во секое време.

Друга предност на Pugglepay е тоа што е широко прифатена од многу врвни казина на Интернет. Ова значи дека можете да ја користите услугата за финансирање на вашата сметка на многу различни страници за игри, давајќи ви поголема флексибилност и избор.

 • Лесен и удобен процес на депозит
 • Брзи и безбедни трансакции
 • Напредна технологија за криптирање за да ги чувате вашите информации безбедни
 • Широко прифатени од многу врвни казина на Интернет

Недостатоци за користење на Pugglepay за наслаги на казино

Додека Pugglepay нуди многу придобивки за играчите на казино, има и некои потенцијални недостатоци што треба да се земат предвид. Една од главните грижи е дека услугата е достапна само во избрани земји, со примарен фокус на скандинавските пазари. Ако живеете во различен дел од светот, можеби нема да можете да користите Pugglepay за да ја финансирате вашата сметка за казино.

Друго потенцијално прашање е дека Pugglepay сè уште не е широко прифатен од сите казина на Интернет. Додека многу врвни страници за игри ја поддржуваат услугата, некои можеби не, што значи дека ќе треба да користите алтернативен начин на плаќање за да ги играте вашите омилени игри.

Конечно, Pugglepay наплатува мала такса за секоја трансакција, што може да се додаде со текот на времето. Додека таксите се генерално разумни и конкурентни, тие можат да јадат во вашите добивки ако сте чест играч на казино.

Како да се користи Pugglepay за да направите наслаги и повлекувања во казино

Ако живеете во Шведска, Финска или Норвешка и сакате да користите Pugglepay за финансирање на вашата онлајн сметка за казино, процесот е многу едноставен. Прво, изберете казино што го прифаќа Pugglepay како начин на плаќање и создадете сметка. Откако ќе се пријавите, одете на касата или банкарската страница и изберете Pugglepay како ваша најпосакувана опција за плаќање.

Следно, внесете го вашиот број на мобилен телефон и проверете го вашиот идентитет користејќи код испратен до вас од Pugglepay. Откако ќе се потврди вашата сметка, можете да направите депозит, кој ќе биде обработен веднаш и ќе се додаде во вашиот биланс на казино. Повлекувањето на вашите добивки со помош на Pugglepay е исто така многу лесно и може да се направи со само неколку кликања.

 • Изберете казино што прифаќа Pugglepay како начин на плаќање и создадете сметка
 • Изберете Pugglepay како ваша најпосакувана опција за плаќање на касата или банкарската страница
 • Внесете го вашиот број на мобилен телефон и потврдете го вашиот идентитет користејќи код испратен до вас со Pugglepay
 • Направете депозит и започнете веднаш да ги играте омилените игри во казино

Заклучок

Pugglepay е сигурен и удобен начин на плаќање за играчи на казино преку Интернет кои сакаат да ги финансираат своите сметки брзо и безбедно. Иако има некои потенцијални недостатоци што треба да се земат предвид, како што се неговата ограничена достапност и мали такси за трансакција, услугата нуди многу придобивки што ја прават привлечна опција за гејмерите во Скандинавија особено. Ако имате пристап до Pugglepay, дефинитивно вреди да се размисли како метод на депозит и повлекување на казино.

PugglePay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Pugglepay?

Pugglepay е популарна шведска услуга за мобилно плаќање која ви овозможува да вршите плаќања преку Интернет користејќи го вашиот број на мобилен телефон. Им дозволува на клиентите да прават набавки и да пренесуваат средства користејќи го нивниот мобилен уред, без да внесуваат финансиски детали.

Може ли да користам Pugglepay за да депонирам пари во онлајн казина?

Да, Pugglepay е популарен начин на плаќање во онлајн казина. Тоа е брз и лесен за употреба, што го прави идеална опција за играчи кои сакаат да депонираат пари брзо и безбедно.

Како да користам Pugglepay за да депонирам пари во онлајн казино?

За да користите Pugglepay, едноставно треба да го изберете како метод на депозит во казиното и да го внесете вашиот број на мобилен телефон. Потоа ќе добиете текстуална порака со код за верификација, кој ќе треба да го внесете на страницата за плаќање. Откако ќе ја завршите трансакцијата, средствата ќе бидат кредитирани на вашата сметка за казино.

Дали има такси за користење на Pugglepay во онлајн казина?

Не, Pugglepay не наплатува никакви такси за користење на нивната услуга за плаќање. Како и да е, некои онлајн казина може да наплатат мала такса за користење на Pugglepay како метод на депозит, затоа проверете ги условите и условите на казиното пред да направите депозит.

Дали е безбедно да се користи Pugglepay во онлајн казина?

Да, Pugglepay ја користи најновата технологија за криптирање и безбедносни мерки за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Услугата е одобрена и од шведскиот орган за финансиски надзор, кој гарантира дека ги исполнува највисоките стандарди на безбедност и сигурност.

Која е максималната сума на депозит што можам да го направам со употреба на Pugglepay?

Максималната сума на депозит варира во зависност од казиното во кое играте и од земјата од која играте. Сепак, генерално, максималната сума на депозит е околу 1.000 евра по трансакција.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи Pugglepay?

Не, Pugglepay во моментов поддржува само депозити и не може да се користи за повлекување. Ако сте користеле Pugglepay за да направите депозит, ќе треба да изберете алтернативен метод за повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич.

Дали има ограничувања за користење на Pugglepay во онлајн казина?

Да, Pugglepay е достапен само за клиентите во Шведска, Финска и Норвешка. Покрај тоа, мора да имате над 18 години за да ја користите услугата. Некои казина исто така може да имаат свои ограничувања за употреба на Pugglepay, затоа проверете ги условите и условите на казиното пред да направите депозит.