Quick Pay Казино

Quick Pay Казино

 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • BetWinner Казино
  Методи на депозити:
  Perfect MoneyBitcoinDogecoinJeton WalletAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • William Hill Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzNetellerTrustPayWebMoneyPrzelewy24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 جنيه إسترليني
  +18 | Само нови играчи

Quick Pay Казино депозит метод

Содржина

Quick Pay е еден од најбрзо растечките методи за депозити во онлајн казината. Оваа метода за депозит ви нуди брз, едноставен и безбеден начин за префрлање на пари на вашиот онлајн казино сметка со само неколку кликања. За секој што игра во онлајн казината, брзината и безбедноста на трансакциите се критични фактори. Quick Pay e особено популарна во Македонија, поради лесниот начин на користење со локални банки.

Како работи Quick Pay?

Quick Pay оневозможува директно поврзување на вашиот банков акаунт со онлајн казиното на кој играте, без да морате да оставите лични податоци или информации за вашата кредитна картичка. Врската со банката се создава преку електронска платформа која ја користи Quick Pay и банката во која имате своја сметка. Ова го прави идеален избор за сите кои играат во онлајн казината и што сакаат да ги заштитат своите банкарски информации.

 • Корисникот го посетува казиното кое нуди Quick Pay и ја бара методата за депозит на сопствената сметка
 • Корисникот го избира износот што сака да го уплати
 • Корисникот кликнува на Quick Pay како метода на плаќање
 • Корисникот е насочен кон страницата за внес и од кликнување на дополнителен копче ја авторизира трансакцијата

Кога ќе ја завршите трансакцијата, вашата сметка ќе биде автоматски надополнета со парите, а статусот на трансакцијата може да се следи на вашата банкарска апликација или на Quick Pay самиот. Овој процес е обично брз и процесирањето на трансакцијата може да порамни до само еден ден. Одликата на оваа метода е што не користи физички уреди или кредитни картички за трансакциите, што е удобно и безбедно.

Quick Pay за повлекување

Quick Pay налегува на безбедноста на трансакциите и затоа е добиена лиценца од централната банка во Македонија која валидира процесирање на трансакциите. Quick Pay не е само метода за депозит, туку и за повлекување на сметката и може да се користи на ист начин на кој може да се користи за депозити. Quick Pay за повлекување на средства е еден од најбрзо работните методи, обично е процесирано во рок од 24 часа. Забележувачки, Quick Pay е популарна метода за користење на повлекување на добивките затоа што корисниците можат да ги користат финансиските услуги кои ги нуди банката на сопствена сметка, без дополнителни провизии.

Заклучок

Quick Pay е едноставен и безбеден начин на депозит кој е на располагање во многу онлајн казина и пронаоѓање на едно казино што го нуди е лесно. Методата на депозит е многу брза, што го прави најбољиот избор за тие кои играат со реални пари. Од друга страна, повлекувањето од Quick Pay во вашиот банков претсталува еден од најбрзо достапните и безбедни методи. Quick Pay е идеален избор за оние што сакаат да играат безбедно и брзо.

Напомена: Вашата банка може да бара дополнителни документи или да укаже на дополнителни процеси за да ја проведе трансакцијата. Проверете со вашата банка пред користење на Quick Pay за сигурност.

Quick Pay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Quick Pay како начин за депозит во онлајн казина?

Quick Pay e Источноевропски мобилен начин за плаќање, кој овозможува брзи и сигурни трансакции. Со овој начин за плаќање се користи мобилниот баланс на корисникот.

Дали Quick Pay е сигурен за користење во онлајн казина?

Да, Quick Pay е сигурен за употреба како начин за депозит во онлајн казина. Трансакциите се шифрирани и безбедни за вашите податоци.

Кои онлајн казина го прифаќаат Quick Pay како начин за депозит?

Quick Pay е прифатен во многу онлајн казина, во зависност од земјата во која се користи. Најдобро е да проверите кои казина го прифаќаат Quick Pay, пред да го користите како начин за депозит.

Колку време е потребно за да се изврши трансакцијата со Quick Pay во онлајн казина?

Обично трансакциите со Quick Pay се извршуваат моментално. Се препорачува да проверите со вашата банка или казиното колку време е потребно за да се процесира вашата трансакција.

Кои се лимитите за депозити со помош на Quick Pay во онлајн казина?

Лимитите за депозит со помош на Quick Pay може да варираат, во зависност од казиното во кое играте и вашата банка. Во повеќето случаи, лимитите се движат од 100 до 500 денари.

Отколку брзо може да ги добијам своите добивки со помош на Quick Pay?

Времетраењето на процесирањето на вашите добивки може да варира, во зависност од казиното во кое играте. Обично, процесот на трансфер на пари може да потрае од 1 до 3 работни дена.

Дали постојат некои други такси за користење на Quick Pay како начин за депозит во онлајн казина?

Не, нема дополнителни такси за користење на Quick Pay како метод на плаќање во онлајн казина. Меѓутоа, проверете го со вашата банка, бидејќи може да се наплати од вашата страна за користење на мобилниот телефон за предизвикување на трансакција.