Revere Казино

Revere Казино

 • Ruby Slots Казино
  Методи на депозити:
  NetellerChequeBank Wire TransferSkrillACH
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • WildSlots Казино
  Методи на депозити:
  NetellerMasterCardNetellerSkrillVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 50 جنيه إسترليني + 50 spins in Book of Dead
  +18 | Само нови играчи
 • Thunderbolt Казино
  Методи на депозити:
  SkrillNetellerNetellerEasy EFTInstant EFT
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 يورو + 200 FS
  +18 | Само нови играчи
 • iLUCKI Казино
  Методи на депозити:
  Paysafe CardBitcoinNeosurfEcoPayzEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 AUD / CAD / NZD + 100 يدور المكافأة على Aztec Magic Deluxe Slot Casino
  +18 | Само нови играчи

Придобивките од користењето на Ревере како метод на депозит во казино

Содржина

Ако барате безбеден и сигурен начин за депонирање на средства во онлајн казината, тогаш Ревере би можела да биде одлична опција. Ревере е услуга за дигитален паричник што ви овозможува да направите лесни и моментални трансакции до и од вашата сметка во казино. Во овој преглед, ќе ги истакнеме вредностите на користењето на Ревере како метод на депозит и повлекување на казино и ќе ви ги обезбедиме сите информации што ви се потребни за да започнете.

Што е Ревер?

Revere е дигитална платформа за паричник што им овозможува на корисниците да ги чуваат и пренесуваат фондовите преку Интернет. Тој беше развиен од тим на финансиски експерти и софтверски инженери кои го создадоа со единствена цел да остварат преку Интернет трансакции што е можно поедноставни и безбедни. Ревере е дел од новата генерација на дигитални паричници кои користат blockchain технологија за да им обезбеди максимална безбедност и брзина на своите корисници.

 • За разлика од традиционалните начини на плаќање, како што се кредитни картички, Ревере ви овозможува веднаш да ги депонирате средствата на вашата сметка во казино без такси.
 • Ревере обезбедува безбедна и доверлива опција за депозити за играчи кои сакаат целосна контрола врз нивното трошење на казино онлајн.
 • Интерфејсот за лесен за корисниците на Ревере ви овозможува да управувате и да ги следите сите ваши трансакции од една централна локација.
 • Ревере користи најсовремени безбедносни карактеристики, вклучително и криптирање и мулти-факторска автентикација, за да се обезбеди безбедност на сите информации и трансакции на корисникот.

Како да се користи Ревере како метод на депозит во казино

Првиот чекор за користење на Revere како метод на депозит во казино е да се создаде сметка. Ова може да се направи лесно со посета на веб -страницата Revere и завршување на процесот на регистрација. Откако ќе создадете сметка, ќе треба да го додадете вашиот најпосакуван начин на плаќање, како што е банкарска сметка или кредитна картичка. Откако вашиот најпосакуван начин на плаќање ќе биде поврзан со вашата сметка за Revere, можете да го користите за да направите моментални депозити во вашата сметка во казино.

Кога користите Revere за да направите депозит во онлајн казино, едноставно изберете го како најпосакуван начин на плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете ја трансакцијата. Средствата веднаш ќе бидат пренесени на вашата сметка во Казино и можете да започнете веднаш да играте. Ревере, исто така, овозможува лесно повлекување од вашата сметка во казино, а средствата може да се пренесат назад во вашиот паричник за ревизија со минимално одложување.

Добрите и лошите страни за користење на реверс како метод на депозит во казино

Како и сите начини на плаќање во казино, Ревере ги има своите предности и недостатоци. Еве неколку добрите и лошите страни што треба да ги разгледаме:

 • Предности:
  • Инстант депозити
  • Нема такси за депозити
  • Високо ниво на безбедност
  • Лесен за управување и следење на трансакциите
 • Недостатоци:
  • Воопшто не е прифатено онлајн казина
  • Повлекувањето може да трае подолго од депозитите

Заклучок

Revere е достојна опција за играчите кои бараат безбеден, брз и флексибилен начин на плаќање за онлајн казина. Употребата на технологијата на Blockchain на Revere го прави една од најбезбедните платформи за дигитални паричник за употреба. Тој нуди непосредни депозити без трошоци и е лесен за употреба од удобноста на вашиот дом. Како и да е, бидејќи Ревере не е прифатено воопшто казина, играчите треба прво да проверат дали нивното најпосакувано казино прифаќа користење на Ревере. Ако барате сигурен начин на плаќање во онлајн казина, Ревере вреди да се размисли.

Revere Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Ревер?

Revere е начин на плаќање што ви овозможува да депонирате средства на вашата сметка во казино користејќи го вашиот број на мобилен телефон.

Како да користам ревер за да депонирам средства на мојата сметка во казино?

За да го користите Revere, одете во касино -касата и изберете го како метод на депозит. Внесете го вашиот број на мобилен телефон и потврдете ја трансакцијата преку СМС. Средствата треба веднаш да се кредитираат на вашата сметка.

Дали е ревизија безбеден за употреба?

Да, Revere е безбеден за употреба. Тој користи шифрирање на банка за да ги обезбеди вашите трансакции и не чува чувствителни податоци.

Дали има такси за користење на Ревере?

Не, нема такси за употреба на Revere. Сепак, вашиот провајдер на мобилна мрежа може да ви наплати за СМС -пораките.

Дали е достапна Revere во мојата земја?

Ревере во моментов е достапен во избрани земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Австрија, Белгија, Финска, Унгарија, Ирска, Норвешка, Шведска и Швајцарија. Проверете со вашето казино за да видите дали овој метод е достапен во вашата земја.

Кои се ограничувањата на депозитот за користење на реверт?

Ограничувањата на депозитите за Revere зависат од вашиот провајдер на мобилна мрежа и казиното што го користите. Општо, минималната сума на депозит е околу 5 фунти, а максимумот е околу 30 фунти.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи Revere?

Не, Ревере е достапен само како метод на депозит. Willе треба да изберете различен метод на повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич, за да ги искористите вашите добивки.

Што треба да направам ако имам проблем со мојот депозит за ревизија?

Ако наидете на какви било проблеми со вашиот депозит за ревизија, контактирајте го тимот за поддршка на клиентите на казиното за помош. Тие ќе можат да ви помогнат да ги решите сите проблеми што може да ги имате.