Sodexo Казино

Sodexo Казино

 • Grand Fortune Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardDiscoverEcoPayzVisaBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Mandarin Palace Казино
  Методи на депозити:
  NetellerSkrilliDEALBank Wire TransferECO Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار, Welcome Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • LuckyThrillz Казино
  Методи на депозити:
  Paysafe CardSkrillEutellerKlarna Instant Bank TransferNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Intertops Казино
  Методи на депозити:
  Money GlobalSkrill 1-TapPaysafe CardBank Wire TransferNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  مكافأة إيداع المباريات 100 ٪
  +18 | Само нови играчи

СОДЕКСО како метод на депозит и повлекување на казино: Сеопфатен преглед

Содржина

Бидејќи коцкањето преку Интернет станува се попопуларно, играчите секогаш се во потрага по безбедни и безбедни опции за плаќање. Еден начин на плаќање што се стекнува со влечење во последниве години е Sodexo. Оваа статија ги разгледува добрите и лошите страни за користење на Sodexo како метод на депозит и повлекување на казино.

Што е Sodexo?

Sodexo е мултинационална компанија која е специјализирана за обезбедување услуги за храна и управување со објекти. Компанијата работи во над 64 земји, со работна сила од над 460.000 вработени. Покрај основните деловни функции, Sodexo нуди и решенија за плаќање, вклучувајќи припејд картички и дигитални ваучери.

 • Припејд картичките на Sodexo се прифаќаат кај илјадници трговци ширум светот, вклучително и онлајн казина.
 • Системот за дигитален ваучер SODEXO, познат како Pass Pass Sodexo, може да се користи за купување стоки и услуги преку Интернет, вклучително и депозити во казино.

Благодарение на својата широка глобална мрежа, Sodexo нуди брз и удобен начин за играчите на казино да ги финансираат своите сметки.

Предности на користење на Sodexo за наслаги на казино и повлекувања

Постојат неколку предности за користење на Sodexo како метод на депозит и повлекување на казино:

 • Безбедност: Sodexo е реномиран провајдер за плаќање со силен учинок за обезбедување приватност и безбедност на податоците на клиентите. Компанијата користи напредна технологија за криптирање за да ги заштити личните и финансиските информации на своите клиенти.
 • Погодност: Глобалната мрежа на партнери и трговци на Содексо значи дека играчите можат лесно да ги соберат своите сметки во казино во секое време, каде било. Играчите исто така можат да го користат Sodexo за да ги повлечат своите добивки од казино.
 • Брзина: Депозитите Sodexo се обработуваат веднаш, така што играчите можат да започнат да ги играат своите омилени игри во казино веднаш штом направиле депозит. Повлекувањето обично трае помеѓу 1-3 работни дена.
 • Ниски такси: Надоместоците на Sodexo за депозити во казино и повлекувања се генерално пониски од оние што се наплатуваат со традиционални начини на плаќање како кредитни картички и банкарски трансфери.

Недостатоци на користење на Sodexo за наслови на казино и повлекување

Додека Sodexo е популарен начин на плаќање кај играчите на казино, има некои недостатоци за користење на услугата:

 • Не е широко прифатено: Sodexo не е прифатен воопшто онлајн казина, така што играчите можеби ќе треба да купуваат наоколу за да најдат страница што го поддржува начинот на плаќање.
 • Надоместоци за одржување на сметката: Sodexo наплатува мала такса за одржување на сметка, која со текот на времето може да јаде во банкарски играчи.

Како да се користи Sodexo за наслови на казино и повлекувања

Користењето на Sodexo за финансирање на сметка за казино преку Интернет е директен процес:

 • Прво, играчите треба да се регистрираат за сметка на Sodexo. Ова може да се направи преку Интернет и бара од играчите да дадат некои лични информации.
 • Откако играчите имаат сметка на Sodexo, тие можат да купат припејд картичка или дигитален подарок. Овие можат да бидат натоварени со средства со употреба на кредитна картичка, дебитна картичка или трансфер на банка.
 • Следно, играчите треба да се најават на својата сметка во Казино и да го изберат Sodexo како нивниот најпосакуван начин на плаќање.
 • Потоа, на играчите ќе им биде побарано да го внесат износот што сакаат да го депонираат и нивните детали за картичката Sodexo.
 • Депозитот треба да се обработи веднаш, а играчите можат да започнат да ги играат своите омилени игри во казино.
 • За да ги повлечат своите добивки, играчите треба да го изберат Sodexo како нивниот најпосакуван метод за повлекување, да го внесат износот што сакаат да ја повлечат и да чекаат да се обработат средствата.

Заклучок

Севкупно, Sodexo е сигурен и удобен начин на плаќање за играчи на казино преку Интернет. Со својата широка глобална мрежа, брзо време на обработка и ниски такси, Sodexo е привлечна алтернатива на традиционалните начини на плаќање како кредитни картички и банкарски трансфери. Сепак, играчите треба да бидат свесни за такси за одржување на сметката и фактот дека не сите казина на Интернет го прифаќаат Sodexo.

На крајот на денот, одлуката да се користи Sodexo како метод на депозит и повлекување на казино ќе зависи од личните околности и преференции на секој играч.

Sodexo Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Sodexo?

Sodexo е француска мултинационална корпорација која обезбедува голем број на услуги, вклучувајќи ваучери за јадење и припејд картички што можат да се користат за купување стоки и услуги.

Што го прави Sodexo добар метод на депозит за онлајн казина?

Sodexo е удобна и безбедна опција за плаќање за играчи на казино преку Интернет. Ви овозможува да ги направите депозитите брзо и лесно, без потреба од кредитна картичка или банкарска сметка. Плус, тоа е широко прифатено во многу реномирани казина на Интернет.

Како да го користам Sodexo за да направам депозит во онлајн казино?

За да го користите Sodexo како метод на депозит во онлајн казино, едноставно изберете го од списокот на достапни опции за плаќање на страницата за депозити на казиното. Следно, внесете ги вашите информации за картичката Sodexo и износот што сакате да го депонирате. Средствата веднаш ќе бидат кредитирани на вашата сметка во казино.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на Sodexo?

Не, за жал, Sodexo може да се користи само за правење депозити во онлајн казина. Needе треба да изберете различен начин на плаќање, како што е банкарски трансфер или е-парич, за да ги повлечете вашите добивки.

Какви такси се наплаќаат Содексо?

Sodexo не наплатува никакви такси за користење на нивните припејд картички за правење депозити во онлајн казина. Како и да е, некои казина може да наплатат такса за обработка за користење на Sodexo како метод на депозит.

Дали Sodexo е безбеден и безбеден метод на депозит за онлајн казина?

Да, Sodexo е безбедна и безбедна опција за плаќање за играчи на казино преку Интернет. Тие користат напредна технологија за криптирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации, а нивните припејд картички се заштитени со пин за дополнителна безбедност.

Може ли да користам Sodexo за да тврдам бонуси и промоции во казино?

Да, многу онлајн казина им овозможуваат на играчите да бараат бонуси и промоции кога го користат Sodexo како метод на депозит. Сепак, не заборавајте да ги проверите условите на секоја понуда за да се осигурате дека Sodexo е квалификуван.

Кој е максималниот износ што можам да го депонирам со помош на Sodexo?

Максималниот износ што можете да го депонирате со помош на Sodexo ќе варира во зависност од политиките и границите на индивидуалното казино. Обично, максималната сума ќе се движи од неколку стотици до неколку илјади долари.