SOFORT Казино

SOFORT Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи

SOFORT како казино депозит метод

Содржина

Кога говориме за казино депозит методи, еден од најдобрите во моментов е SOFORT. Овој метод е забележителен по несомнено ниската ризика и безбедност во трансакциите, како и брзината и ефикасноста во извршувањето на парични трансакции.

SоFORT претставува онлајн банкарски сервис и еден од најбезбедните методи за онлајн плаќање. Сервисот работи преку изборот на Вашата банка и трансакцијата се во реално време, со што создавајќи повеќе безбедност за корисниците во случајот на онлајн трансакции.

Предности на SOFORT како казино депозит метод

СOFORT има многу предности како казино депозит метод. Едната од најголемите е нивната биоксика безбедност каде што се користат двоен логин систем и синхронизирани трансакции за дополнителна безбедност.

Овој метод е најпогоден за луѓето кои не ги поседуваат кредитни карти од единиците, но и други просто не сакаат да ги користат за онлајн плаќања. Еден од неговите најголеми предности е дека можете да изберете да го повлечете парите исправо на Вашата банкарска сметка со што ја добивате Вашата печалба што едноставно и без забрзувања.

 • Еден од најбезбедните казино депозит методи денес
 • Многу брзи и ефикасни трансакции
 • Не внесува лични податоци за онлајн плаќања
 • Можност за извршување на трансакции во реално време

Предности на SOFORT како казино повлекување метод

SOFORT не е само еден од најбрзите и најпогодните методи за казино депозити, туку и е многу ефикасен за повлекување на вашиот казино баланс. На пример, казина го поддржуваат SOFORT ефективно ја работат со банките за да може протече таа трансакција доста брзо и надежно.

Една друга предност на овој метод е дека можете да ги повлечете своите печалби на Вашата банкарска сметка со што ја добивате Вашата печалба што едноставно и без забрзувања.

 • Повлекување на средства брзо и ефикасно
 • Можност за повлекување на печалбите на Вашата банкарска сметка
 • Не внесува лични податоци за онлајн трансакции
 • Предвидени белешки во текот на трансакцијата

Софтверски платформи кои ги поддржуваат SOFORT

Оваа метода на плаќање за казина е компатибилна со повеќето софтверски платформи кои ги користат онлајн казина. Тоа значи дека вие можете да помислите на најдобрата игра којаа ја сакате да ја играте во казиното.

 • Компатибилна со сите платформи за казина
 • Идеална за мали во замени на големи казино
 • Максимален лимит за трансакција од 10.000 евра

Заклучок

СOFORT е еден од најбезбедните и најефикасните методи за онлајн трансакции денес, кој повеќе казина го интегрираат во својата понуда за игри. Онлајн плаќањето може да биде пригодно и едноставно со SOFORT. Софтверски платформи го поддржуваат и ова е значајно за играчите. Самите казино нудат висок степен на безбедност во користењето.

SOFORT Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е SOFORT?

SOFORT е метод за депозит која им дозволува на корисниците да пренесуваат пари од нивниот банкарски сметка до казиното преку виртуелна банкарска трансакција.

Дали SOFORT е безбеден метод за депозит на казиното?

Да, SOFORT е безбедна метода за депозит во казиното. SOFORT го користи 2-степен процес на автентификација, што го прави депозитот многу безбеден.

Кои казина го прифаќаат SOFORT како метода за депозит?

Многу онлајн казина го прифаќаат SOFORT како метод за депозит, вклучувајќи ги Betsson, Betway, Unibet, и многу други.

Дали постојат некои провизии или надоместоци за користење на SOFORT?

Во многу случаи, нема провизии или надомести за користење на SOFORT. Во случајов кога постојат, се обично прикажуваат при изборот на SOFORT како метода за депозит.

Колкаво време е потребно за превод на депозитот од SOFORT до казиното?

Преводот на депозитот од SOFORT до казиното обично е моментален и најчесто не зафаќа повеќе од неколку минути.

Како се користи SOFORT како метода за депозит на казиното?

За да се депонира со SOFORT, потребно е прво да се избере SOFORT како метода на депозит во казиното. Потоа, корисникот се насочува кон виртуелната банкарска страница на SOFORT каде што се внесуваат деталите за трансакцијата и се потврдува трансакцијата со помош на 2-степен процес на автентификација.

Дали се дозволуваат и повлекувања на средства со SOFORT?

Во многу случаи, SOFORT не е достапен како метода за повлекување на средства од казиното. Во случајов кога е достапен, се прикажува во опциите за повлекување на средства.

Дали е потребно да се регистрира со SOFORT пред да се користи како метод за депозит?

Не, не е потребно да се регистрира со SOFORT пред да се користи како метода за депозит. Корисниците можат да користат SOFORT со помош на нивната постоечка банкарска сметка.