Spin Pay Казино

Spin Pay Казино

 • Tangiers Казино
  Методи на депозити:
  LitecoinVisaSofortNetellerCashlib
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Betamo Казино
  Методи на депозити:
  NetelleriDebitinstaDebitInteracSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • 777 Stakes Казино
  Методи на депозити:
  NetellerMasterCardBank Wire TransferSkrillVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  مكافأة ودائع الكازينو - ما يصل إلى 100 × 4 يورو كمكافآت نقدية
  +18 | Само нови играчи
 • Slotum Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardNeosurfRapid TransferNetellerSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  250 ٪ حتى 2500 دولار + 100 FS
  +18 | Само нови играчи

Spin Pay: Информативна Рецензија на Казино Депозит Методот

Содржина

Во светот на онлајн казина, играчите имаат многу опции за депозит и повлекување на своите добивки. Spin Pay е еден од најновите дополнителни методи за депозит и повлекување кои што стануваат достапни за играчите во Македонија и другите земји.

Spin Pay е најново додадениот метод на последниот онлајн казино тренд на поддршка на мобилни платежни методи. Играчите можат да извршат депозити на своите казино сметки преку мобилни телефони, без да треба да обезбедуваат банкарски или кредитни картички. На ова начин штедат време и ги штитат своите лични информации.

Како функционира Spin Pay?

За да го користите Spin Pay методот за депозит, треба да имате мобилен телефон и Spin Pay апликација. Активирајте ја апликацијата и изберете го казиното каде што сакате да играте во најблиското време. Одберете го опцијата за Spin Pay мобилен депозит и внесете го износот на депозитот. Како што обично се работи со мобилни плаќања, овој износ ќе биде додаден на вашата мобилна телефонска сметка, со што можете да заплатите за различни услуги, вклучувајќи ја и онлајн казино играта.

Истото важи и за повлекување на вашите добивки. Ако користите Spin Pay за повлекување, вашата добивка ќе биде вчитана во вашиот Spin Pay акаунт, од каде можат да земете парите на својата мобилна телефонска сметка или да повлечете на вашата банковна сметка.

Предности на Spin Pay како казино депозит метод

 • Spin Pay е брз и лесен метод за депозит со помош на мобилниот телефон.
 • Не се бараат банкарски или кредитни картички, што значи дека корисниците нема да ја изложат својата финансиска информација на казина.
 • Spin Pay методот е безбеден и законски регулиран од страна на различните владини тела.
 • Некои казина понудуваат бонуси само за користење на Spin Pay за депозит.

Недостатоци на Spin Pay како казино депозит метод

Сè уште не сите онлајн казина го прифаќаат Spin Pay методот како опција за депозит и повлекување.

 • Одредени казино можеби ќе имаат дополнителни такси за користење на Spin Pay за депозит или повлекување.
 • Некои играчи нема да можат да го користат овој метод бидејќи не е достапен во нивната земја.

Информации за поддршка на корисниците

Spin Pay апликацијата има квалитетна клиентска поддршка, достапна во секое време додека играте онлајн казино игри. Дополнително, можат да се користат меили, телефонски броеви за поддршка и Skype разговори за решавање на проблемите за корисниците.

Заклучок

Spin Pay е удобен метод за депозитиране и повлекување на добивки за играчите на онлајн казина, особено кога се играат на мобилните уреди. Иако оваа опција може да не е достапна на секое казино, затоа што се проширува и ги нуди повеќе бонуси, Spin Pay е одличен метод за тие кои сакаат да играат и да плаќаат со своите мобилни телефони, без да треба да обезбедуваат дополнителни финансиски информации.

Spin Pay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Spin Pay?

Spin Pay е онлајн метод за плаќање кој овозможува да го кредитирате вашето онлајн казино сметка со пренесување на пари од вашиот сметководител или банкарска сметка.

Дали Spin Pay е безбеден метод за онлајн плаќање?

Да, Spin Pay е безбеден метод за онлајн плаќање. Сите трансакции се енкриптирани со високите стандарди на заштита на приватност.

Кои казина ги прифаќаат плаќањата со Spin Pay?

Многу онлајн казина ги прифаќаат плаќањата со Spin Pay. Достапни се во различни региони, затоа е важно да проверите дали вашиот избрани казино го прима овој метод за плаќање.

Која е минималната сума за депозит со Spin Pay?

Минималната сума за депозит со Spin Pay зависи од казиното кое го користите. Некои казина можеби имаат минимална сума од 10 евра, додека други имаат минимална сума од 20 евра или повеќе.

Која е максималната сума за депозит со Spin Pay?

Максималната сума за депозит со Spin Pay зависи од казиното кое го користите. Некои казина можат да ви ограничат максималната сума, додека други немаат никакви ограничувања во врска со максималната сума.

Колку време е потребно за одобрување на трансакцијата?

Времето потребно за одобрување на трансакцијата зависи од казиното кое го користите и од вашата банка. Обично трансакциите се одобруваат во рок од 24 до 72 часа.

Врши ли Spin Pay наплати за трансакциите?

Спин Пеј не наплаќа дополнителни такси за трансакциите. Меѓутоа, имајте во предвид дека вашата банка може да има дополнителни такси.