Transfer Money Казино

Transfer Money Казино

 • Lucky Club Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardMypaylinQVisaOvernight ExpressPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Liberty Slots Казино
  Методи на депозити:
  VisaQuick CashSofortECO CardPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار + 50 Free Spins on Cool Bananas
  +18 | Само нови играчи
 • Slots Capital Казино
  Методи на депозити:
  VisaSkrillMasterCardSkrillEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Transfer Money - казино депозит метод

Содржина

Кога станува збор за онлајн казино депозит методи, Transfer Money можеби не е толку познат како другите методи како Visa, Mastercard или PayPal. Меѓутоа, оваа опција за депозит е достапна на многу казина и може би треба да обрнете внимание на нејзините предности и манеки.

Предности на Transfer Money како казино депозит метод

Една од главните предности на Transfer Money е тоа што не захтева кредитна картичка или банкарски сметка за да го користите. За разлика од другите методи, како Visa или PayPal, каде што треба да го поврзете својот банкарски сметка или да внесете податоци за кредитна картичка, Transfer Money што се нарекува и \"купувае кеш\" работи на следниот начин:

 • Одете во блискиот магацин или продавница каде што се продајуваат пин кодови за Transfer Money
 • Купете пин код за вистински пари
 • Внесете го пин кодот на казино сајтот и потврдете го депозитот

Оваа опција значи дека не мора да внесувате финансиски информации онлајн, што може да биде многу безбедно и поверливо за играчите.

Покрај тоа, Transfer Money е достапен во различни земји ширум светот, што го прави популарен избор за онлајн казина кои што се насочени кон играчи од различни држави.

Манеки на Transfer Money како казино депозит метод

Вака како и со сите депозит методи и Transfer Money има своите манеки. Еден од проблемите може да биде тоа што депозитот може да доцни да го пристигне на вашата сметка. Според отзивите на играчи, некои депозити можат да се одложат од неколку минути до неколку часа.

Одржувањето на пин кодот за Transfer Money е друг манек. Играчите мора да го купуваат пин кодот пред да можат да го користат како депозит метод, што може да биде непријатно за некои играчи. Имено, ова може да биде загубениот пин код или можеби да спореди сумата која е достапна на пин кодот и износот на депозитот кој што го сакате.

Transfer Money како казино метод за повлекување на пари

Иако Transfer Money не е толку популарен како метод за повлекување на пари, некои казина ја нудат оваа опција на играчите. За да го користите Transfer Money за повлекување на пари, треба да го поврзете вашето онлајн казино сметка со вашата Transfer Money сметка.

 • Можеби ќе треба да го потврдите вашата Transfer Money сметка
 • Следете ги инструкциите на казино с saitot за да повлечете пари

Времето на трансакцијата може да оди од неколку минути до неколку дена, во зависност од казиното и земјата каде што се наоѓате.

Заклучок

Transfer Money е опција која што може да биде корисна за играчите кои сакаат да играат во онлајн казина, но немаат кредитни картички или банкарски сметки на располагање. Оваа опција е достапна на многу казина и не побарува осетливи информации за аутентификација на пренос во електронска форма. Сепак, Transfer Money има своите манеки, како што се одложени депозити и згубени пин кодови, кои треба да се држат во предвид. Ако не успеете да го користите Transfer Money како депозит метод, проверете ги другите опции кои се достапни во вашето казино.

Transfer Money Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Transfer Money?

Transfer Money е електронски сервис кој овозможува пренос на пари од еден сметководителен систем на друг. Тој може да се употребува за пренос на пари за казино депозити.

Који казина примаат Transfer Money како метод за депозит?

Постојат многу онлајн казина кои го прифаќаат Transfer Money како метод за депозит. Некои од нив се 888 Casino, bet365, William Hill и Casino.com.

Кои се казината на кои можам да извршам земање на мојата добивка преку Transfer Money?

Не сите казина дозволуваат исплата на добивката преку Transfer Money. Треба да се информирате преку условите на казината кое го користите пред да извршите депозит.

Колку време трае да се изврши еден трансфер со Transfer Money?

Времетраењето на трансферот со Transfer Money зависи од банката со која работите. Обично, трансферите се извршуваат во рок од 24 до 48 часа.

Дали има дополнителни такси за користење на Transfer Money во казино?

Некои онлајн казина можат да наплатат дополнителни такси за користење на Transfer Money како метод за депозит. Треба да се информирате за условите пред да го користите овој метод.

Дали моите лични информации се безбедни при употреба на Transfer Money за депозит во казино?

Да, Transfer Money гарантира безбедност на вашите лични информации за време на процесот на депозитот во казиното.

Како да ги проверам условите пред да го користам Transfer Money како метод за депозит?

Можете да ги проверите условите на онлајн казината во секое време на нивната веб страница или контактирајте го нивниот Тим за поддршка.

Дали мојата кредитна картичка може да се употреби како метод за депозит со Transfer Money?

Не, за да го користите Transfer Money за депозит во казино, треба да креирате Transfer Money сметка и да ја поврзете со банката на која имате сметка.