Wire Transfer Казино

Wire Transfer Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Bella Vegas Казино
  Методи на депозити:
  GiroPayChequeBank Wire TransferMasterCardBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ مكافأة ودائع المطابقة + 45 مكافأة يدور
  +18 | Само нови играчи

Пренесување на жица како метод на депозит во казино: Добрите и лошите страни

Содржина

Преносот на жица е метод на плаќање во старо училиште, кој се користи со децении. Тоа е сигурен и безбеден начин за пренесување пари од една банкарска сметка на друга. Преносот на жица е популарно решение за плаќање во индустријата за коцкање, бидејќи многу играчи на казино сметаат дека е доверлив и лесен за употреба. Во овој напис, ние ќе ги оцениме добрите и лошите страни за користење на пренесување на жица како метод на депозит во казино.

Придобивки од трансферот на жица како метод на депозит во казино

Една од најзначајните придобивки од користењето на трансферот на жица како метод на депозит во казино е тоа што е достапен во повеќето онлајн казина ширум светот. Ова е одлична опција за играчи кои немаат пристап до е-паричници или други начини на плаќање. Преносот на жицата е исто така одлично решение за високи ролери кои сакаат да направат големи наоѓалишта бидејќи не постои ограничување колку можете да пренесете.

Друга предност на користењето на преносот на жица е тоа што е многу безбедна. Трансферите на жицата се обработуваат преку банка, што значи дека вашите лични и финансиски информации се заштитени со технологијата за криптирање на банката. Покрај тоа, трансферите на жица се неповратни, што значи дека не можете да ги откажете откако ќе бидат направени. Ова додава дополнителен слој на безбедност на вашите трансакции.

 • Достапно на повеќето онлајн казина ширум светот;
 • Нема ограничување на износот на депозит;
 • Високо безбеден метод;
 • Неповратни трансакции;

Недостатоци на трансфер на жица како метод на депозит во казино

И покрај неговите придобивки, трансферот на жица има некои недостатоци за кои треба да бидете свесни. Една од најголемите недостатоци во користењето на преносот на жица е тоа што може да биде бавен. Бидејќи трансферите на жицата се обработуваат преку банките, тие можат да потрае до пет работни дена за да се завршат. Ова може да биде фрустрирачки за играчите кои сакаат да започнат да играат што е можно поскоро.

Друг недостаток на користење на трансфер на жица е тоа што може да биде скапо. Банките наплаќаат такси за обработка на трансфери на жица, што значи дека ќе мора да платите провизија за секоја трансакција што ја правите. Ова може да ја намали сумата на пари што ги имате на располагање за да ги играте во онлајн казината.

Конечно, некои онлајн казина може да имаат специфични услови и услови за повлекување на трансфер на жица. Бидете сигурни дека внимателно го прочитавте фино печатење пред да одлучите да користите пренесување на жица како метод на повлекување.

 • Бавно време на обработка;
 • Скапи такси за трансакција;
 • Некои казина имаат специфични термини за повлекување на трансфер на жица.

Како да направите депозит користејќи трансфер на жица во онлајн казина

Ако одлучите да користите трансфер на жица како метод на депозит, следете ги овие едноставни чекори:

 1. Пријавете се на вашата сметка за онлајн казино;
 2. Одете во касиерката и изберете трансфер на жица како метод на депозит;
 3. Следете ги упатствата на екранот и внесете го износот што сакате да го пренесете;
 4. Испратете ја исплатата на банкарската сметка обезбедена од казиното;
 5. Чекајте да се обработи трансакцијата, што може да трае до пет работни дена;
 6. Откако средствата се достапни на вашата сметка во казино, започнете да играте!

Како да ги повлечете добивките од казино со помош на трансфер на жица

Ако сакате да ги повлечете вашите добивки од казино користејќи трансфер на жица, следете ги овие чекори:

 1. Пријавете се на вашата сметка за онлајн казино;
 2. Одете во касата и изберете Transfer Wire како метод на повлекување;
 3. Следете ги упатствата на екранот и внесете го износот што сакате да го повлечете;
 4. Внесете ги деталите за банкарската сметка на кои сакате вашите добивки да бидат пренесени;
 5. Чекајте да се обработи трансакцијата, што може да трае до пет работни дена;
 6. Откако средствата се достапни на вашата банкарска сметка, можете да ги користите како што сакате.

Заклучок

Преносот на жица е сигурен и безбеден начин за депонирање и повлекување пари во онлајн казина. Достапно е во повеќето казина ширум светот и нема ограничување колку можете да пренесете. Сепак, преносот на жица може да биде бавен и скап, а некои казина може да имаат специфични услови и услови за повлекување на пренесување на жицата. Како и да е, трансферот на жица останува популарен начин на плаќање кај играчите на казино кои бараат доверлива и безбедна опција.

Wire Transfer Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е трансфер на жица?

Трансфер на жица е електронски трансфер на средства помеѓу банкарски сметки. Тоа е безбеден и безбеден начин да преместите пари од една на друга сметка.

Може ли да користам трансфер на жица за да депонираат пари во онлајн казина?

Да, можете да користите трансфер на жица за да депонираат пари во повеќето казина преку Интернет. Тоа е вообичаен и сигурен начин на плаќање прифатен од повеќето реномирани онлајн казина.

Како да направам депозит користејќи трансфер на жица во онлајн казино?

За да направите депозит користејќи трансфер на жица, треба да му дадете на казиното информации за вашата банкарска сметка. Казиното потоа ќе генерира фактура со детали за трансакцијата и можете да ги користите овие информации за да го иницирате трансферот од вашата банкарска сметка.

Колку време е потребно за да се одрази депозитот за трансфер на жица во мојата сметка во казино?

Депозитите за трансфер на жица можат да земат некаде од 3 до 10 работни дена за да се одрази на вашата сметка во казино. Ова е затоа што трансакцијата треба да се расчисти преку голем број банки пред да ја достигне вашата сметка за казино.

Дали има минимален или максимален лимит на депозит за депозити за трансфер на жица во онлајн казина?

Минималните и максималните ограничувања на депозитите за депозитите за трансфер на жица се разликуваат во зависност од казиното преку Интернет. Важно е да ја проверите банкарската страница на Казино за информации за границите на депозитот.

Дали има такси поврзани со користење на жица за пренесување на пари за депонирање на казина преку Интернет?

Повеќето онлајн казина не наплатуваат такси за депозити за трансфер на жица, но вашата банка може да ви наплати такса за иницирање на трансферот. Важно е да се провери со вашата банка за информации за какви било такси поврзани со трансакциите за трансфер на жица.

Може ли да користам трансфер на жица за да ги повлечам моите добивки од онлајн казино?

Да, можете да користите трансфер на жица за да ги повлечете вашите добивки од онлајн казино. Сепак, може да потрае подолго за средствата да се одразуваат на вашата банкарска сметка во споредба со другите методи на повлекување.

Дали преносот на жицата е безбеден и безбеден начин за депонирање пари на онлајн казина?

Да, трансферот на жица е безбеден и безбеден начин за депонирање пари на онлајн казина. Трансакцијата е криптирана и казиното користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите лични и финансиски информации.