Worldpay Казино

Worldpay Казино

 • CookieCasino Казино
  Методи на депозити:
  InteracSkrillMaestroEcoPayzTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  شراء $ 1 احصل على 20 دولارًا بقيمة 20 دولارًا بالإضافة إلى 480 دولارًا/480 دولارًا على الودائع الأربعة التالية + 120 Bonus Spins on Book of Dead Slot, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • Booi Казино
  Методи на депозити:
  MuchBetterDashEcoPayzNetellerDash
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Challenge Казино
  Методи на депозити:
  MaestroMasterCardTicket PremiumInstant Bank TransferEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ إلى يورو/800 دولار
  +18 | Само нови играчи

WorldPay како метод на депозит во казино - сè што треба да знаете

Содржина

Кога станува збор за казина преку Интернет, клучно е да се најде сигурен и безбеден метод на депозит. Внесете WorldPay, процесор за плаќање кој е во деловна активност повеќе од 30 години. Во овој преглед, ќе ја истражиме вредноста на користењето на WorldPay како метод на депозит и повлекување на казино.

Придобивките од WorldPay

Една од најзначајните предности на користењето на WorldPay како метод на депозит е нејзината репутација за безбедност и сигурност. WorldPay обработува над 40 милијарди трансакции на годишно ниво, а нејзината безбедносна сертификација на PCI Ниво 1 гарантира дека личните и финансиските информации на корисниците се безбедни. Неговите алатки за заштита од измама исто така помагаат да се чуваат трансакциите безбедни.

WorldPay исто така нуди голем број на опции за депозити, од кредитни и дебитни картички до е-паричници и банкарски трансфери. Оваа разновидност на начини на плаќање значи дека играчите можат брзо и лесно да пристапат до своите средства, без разлика каде се наоѓаат во светот.

 • Брзи и сигурни опции за депозит и повлекување
 • Безбедносна сертификација на PCI Ниво 1 за безбедни трансакции
 • Алатки за заштита од измама за да се спречат неовластени трансакции
 • Најразлични методи на депозити за погодност

Како да се користи WorldPay за наслови на казино и повлекувања

Користењето на WorldPay е директно и може да се направи во неколку едноставни чекори. Прво, играчите треба да обезбедат онлајн казиното што сакаат да го користат го прифаќа WorldPay како метод на депозит. Откако ќе го потврдат ова, можат да се најават на нивната сметка во Казино и да го посетат делот за касиери.

Оттука, тие можат да го изберат WorldPay како нивниот метод на депозит, да го внесат износот на плаќање и да ги пополнат потребните лични и финансиски информации. Откако ќе заврши исплатата, играчите треба веднаш да ги видат средствата на нивната сметка во Казино.

Повлекувањето средства со користење на WorldPay е исто така лесно. Играчите можат едноставно да го посетат делот за касиери, да го изберат WorldPay како нивниот метод за повлекување и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат. Средствата треба да се пренесат во рок од неколку работни дена.

Лошите страни на користењето на WorldPay

Еден потенцијален недостаток на користењето на WorldPay како метод на депозит е дека некои казина преку Интернет наплатуваат мала такса за депонирање или повлекување на средства со помош на услугата. Покрај тоа, не сите казина ја прифаќаат WorldPay како опција за депозит или повлекување, што може да ги ограничи опциите на играчите.

 • Некои казина може да наплатат такси за користење на WorldPay како метод на депозит или повлекување
 • WorldPay може да не биде прифатен воопшто онлајн казина

Пресудата - Дали WorldPay е добра опција за депозит во казино?

Севкупно, WorldPay е одличен избор за играчи кои бараат сигурен, безбеден и удобен метод на депозит. Неговата репутација за безбедност и опсег на опции за плаќање значи дека играчите можат да уживаат брз и лесен пристап до своите средства.

Додека некои казина може да наплатат такси за користење на WorldPay, придобивките од користењето на доверлив и воспоставен процесор за плаќање како WorldPay вреди. Играчите можат да уживаат во умот, знаејќи дека нивните финансиски трансакции се безбедни и заштитени.

Заклучок

WorldPay нуди сигурна, безбедна и удобна опција за играчи на казино преку Интернет во потрага по метод на депозит и повлекување. Иако некои онлајн казина може да наплатат такси за користење на WorldPay, придобивките од неговата безбедност и разновидност на опции за плаќање ја прават најпосакувана опција за многу играчи.

Worldpay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е WorldPay?

WorldPay е глобален давател на плаќање кој им овозможува на деловните субјекти да прифатат плаќања во повеќе валути. Тоа е популарен начин на плаќање меѓу казината преку Интернет.

Како можам да го користам WorldPay како начин на плаќање во онлајн казина?

Треба да изберете онлајн казино што го прифаќа WorldPay како метод на депозит. Потоа, изберете WorldPay како начин на плаќање, внесете ги деталите за плаќање и потврдете ја исплатата.

Дали WorldPay е безбеден и безбеден начин на плаќање?

Да, WorldPay е безбеден и безбеден начин на плаќање. Тој користи напредни безбедносни мерки, како што се криптирање и токенизација за да ги заштити деталите за вашата исплата.

Дали има такси за користење на WorldPay во онлајн казина?

Надоместоците за користење на WorldPay во онлајн казина може да се разликуваат врз основа на политиката на казиното и вашата локација. Секогаш се препорачува да се провери со казиното пред да направите депозит.

Кои валути ги поддржува WorldPay?

WorldPay поддржува повеќе валути, вклучително и УСД, ЕУР, МБП, КАД и АУД.

Колку време е потребно за да се обработи депозит при користење на WorldPay како метод на плаќање?

Времето на обработка на депозитите може да варира врз основа на политиката на казиното и вашата локација. Во повеќето случаи, депозитите направени со употреба на WorldPay се обработуваат веднаш.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на WorldPay?

Некои онлајн казина може да ви овозможат да ги повлечете вашите добивки користејќи WorldPay. Сепак, секогаш се препорачува да се провери со казиното пред да се повлече.

Што треба да направам ако имам проблеми со користењето на WorldPay во онлајн казина?

Ако доживеете какви било проблеми со користењето на WorldPay во онлајн казина, треба да контактирате со тимот за поддршка на клиентите на казиното. Тие ќе можат да ви помогнат во решавањето на проблемот.