Врвни веб -страници за казино

Дали барате брз и удобен начин за депонирање средства? Нашата веб-локација нуди трансакции со кредитна/дебитна картичка, популарни е-паричници, директни банкарски трансфери и иновативни опции за криптовалути за избор.

 • Најдобра понуда
  Playamo Казино
  Методи на депозити:
  InteracYandex MoneyNeosurfSticPayVenus Point
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 250 يورو + 100 يدور المكافأة
  +18 | Само нови играчи
 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Spela Казино
  Методи на депозити:
  Rapid TransferTrustlyMasterCardEntropayRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار + 100 Extra Spins on Starburst Slot
  +18 | Само нови играчи
 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи

Најдобрите методи за повлекување од казина

Содржина

Кога зборуваме за казината, изборот на правилниот метод за повлекување на вашите добивки може да биде многу важен. Изборот на најдобриот метод може да значи разлика во времето на обработка, ниските надоместоци или бесплатните трансакции во одредени казина.

Овде ќе ги разгледаме најчесто користените методи за повлекување на вашите добивки.

Банкарска трансакција (Bank Transfer)

Банкарската трансакција е најпопуларниот метод на повлекување на добивки од онлајн казината. Иако нема брзина на обработката, овој метод е сигуран и евтина опција. Земете во предвид дека многу казина ги наплаќаат надоместоците за овој метод, па затоа бидете сигурни дека прочитавте ги условите и направете свој избор соодветно.

 • Надомест за банкарска трансакција: Надоместите за банкарска трансакција може да варираат во зависност од казиното и платната компанија, и обично се издвојуваат од вкупниот износ на повлекувањето. Некои казина нудат бесплатни трансакции за банкарски трансфери за различни нивоа на VIP членство или специјални промоции.
 • Време на обработка: Обработката на банкарски трансфери може да потрае и до 5 работни дена. Иако обработката може да биде малку спора, казината ја гарантираат безбедноста и заштитата на вашите лични и финансиски податоци.

Електронски превод (E-wallet)

Електронскиот превод е убедливо најбрзиот метод за повлекување на добивки од онлајн казината. Меѓутоа, со оваа брзина на обработка, доаѓа и поголемата цена на надоместоци за оваа услуга. Меѓутоа, некои казина ја нудат бесплатната услуга на електронски превод.

 • Надомест за електронски превод: Надоместот за електронски превод варира во зависност од казиното и електронскиот преводник. Како правило, најчесто користените преводници се PayPal, Skrill и Neteller.
 • Време на обработка: Обработката на електронскиот превод е изненадувачки брза и може да трае само неколку часа. Ова го прави идеален метод за користење за играчи кои сакаат брзо да повлекат свои добивки.

Предплатени картички (Prepaid Cards)

Предплатените картички најчесто се користат за онлајн купување и плаќање на производи и услуги. Сепак, тие може да бидат корисни и за повлекување на добивки од казино. Меѓутоа, повлекувањето на добивките со помош на предплатените картички може да не биде достапно во сите држави и казина.

 • Надомест за предплатени картички: Надоместот за предплатените картички варира во зависност од казиното, пакетот на услуги и мрежната компанија на картичката. Сепак, повеќето казина ја нудат бесплатната услуга на предплатените картички.
 • Време на обработка: Обработката на предплатените картички може да биде помалку брза во споредба со другите методи за повлекување на добивки. Обработката може да трае до неколку работни дена.

Крипто валути (Crypto Currencies)

Крипто валутите, како на пример Биткоин, од скоро станаа достапни како метода за повлекување од онлајн казина. Оваа метода на повлекување нуди безбедност, анонимност и скорост. Сепак, не сите казина ги прифаќаат крипто валутите како метод на измени на валута, затоа бидете сигурни дека го проверите ова кај казиното каде што играте.

 • Надомест за крипто валути: Надоместите за крипто валути се зголемуваат во зависност од избраната валута и казиното. Помислете за различните платформи за размена на крипта, како Coinbase или Bitstamp, за да ги минимизирате надоместите.
 • Време на обработка: Обработката на крипто трансакции е многу брза во споредба со другите методи за повлекување на добивки. Обработката може да трае само неколку минути од кога ќе биде доставена барањето за повлекување.

Заклучок

Изборот на правилниот метод за повлекување на вашите добивки од казина може да биде критичен за вашето искуство на играње. Одлучете по вашите потреби и побарајте ја опцијата која ќе ви одговара најдобро, според време на обработка, притисокот на надоместоци и заштитата на вашите финансиски и лични податоци.

Најчесто поставувани прашања

Кој е најбрзото метод за подигање на пари од казино?

Неколку различни методи за подигање на пари се достапни во казината, но некои од најбрзите методи вклучуваат скралери, крипто-валути и е-джекпоти.

Колку време треба да измине пред да ги добиете вашите пари?

Времетраењето на потрагата за вашите пари зависи од исполнијата на условите за достава на вашите банкински податоци и базисот на податоци на казиното. Обично, времетраењата за обработка на трансакциите можат да се движат од неколку часови до неколку дена.

Кои методи на подигање на пари од казино се најсигурни?

Сите трансакции на подигање на пари меѓу казиното и играчите се обработуваат преку сигурни и енкриптирани системи за пренос на податоци. Од тоа следи дека сите методи за подигање на пари се безбедни и сигурни за употреба.

Колку треба да мине време пред да се одобри подигање на пари?

Времетраењето на одобрување на трансакцијата на подигање на пари може да се движи од неколку минути до неколку работни дена, во зависност од методот, банката и казиното кои ги користат играчите.

Како може да ги подигнете вашите победи во казино?

За да ги подигнете вашите победи од казино, ќе треба да го следите постапката за подигање на пари на даденото казино. Обично, ќе треба да одберете метод за подигање, да ги исполните сите услови за достава на вашите банкински податоци и да го потврдите за бранкување на подигањето.

Дали има лимити за подигање на пари од казино?

Да, повеќето казина имаат утврдени некакви лимити за подигање на пари на денлично или неделно ниво, во зависност од методот и типот на играта. Сепак, ги има и опции за повисоко признаци или за договарање на искуства во консултирање со поддршка на казиното.