ACH Казино

ACH Казино

 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Ruby Slots Казино
  Методи на депозити:
  NetellerChequeBank Wire TransferSkrillACH
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Online Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinVisaMasterCardACHMoney Order
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Super Slots Казино
  Методи на депозити:
  NetellerPrepaid ATMFirepayCLICK2PAYMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Cherry Red Казино
  Методи на депозити:
  JCBMasterCardCLICK2PAYNetellerUse My Wallet
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

ACH како метод за депозит во казина

Содржина

ACH е еден од најпопуларните методи за депозит во онлајн казина. Се работи за електронски трансфер на финансиски средства помеѓу двата банки. Овој метод се користи од страна на лица кои не сакаат да губат драгоцен временско чекање и секојдневно се користи во бизнисот и во обичниот живот. Доколку сакате да го користите ACH како метод за депозит во казина, најпрво треба да проверите дали избраното казино го доставува тој метод на своите играчи.

Секако, ACH е посебно популарен кај забавните казина. Ова го прави идеален избор за играчите кои сакаат да играат игри на среќа и да се забавуваат од својот дом. Ако сте нов играч, можеби ќе сакате да одберете ACH како метод за депозит во казиното каде што сакате да играте, бидејќи тоа е сигурен начин за трансфер на средства.

Предности на ACH за депозит во казино

ACH е еден од најсигурните методи за трансфер на средства на интернет. Ова е делува на големиот оптичен кабел АТМ кој ја опфаќа меѓународната мрежа на банки, што значи дека постои гаранција за безбедност на вашите финансиски податоци и поврат на парите. Воедно, ACH е еден од најевтините начини за пријавување во онлајн казина, бидејќи не наплатуваат никакви провизии или такси.

Една од убавините на ACH е што овој метод е познат по својата сигурност и ефикасност, затоа што врши трансакции со многу брзина, што значи дека вашите средства нема да ви се забават кога ќе играте мултиплеер игри. Покрај тоа, ACH е многу едноставен метод за користење, и ви овозможува да ги изберете суми од вашата каса кога играте во казино.

 • Едноставен
 • Евтина метода
 • Безбеден пренос на финансиски средства

Предности на ACH за поврат на средства од казина

Активно користење на ACH во вашето казино, означува дека ACH е идеален метод за поврат на финансиски средства. Ако сте играч, кој се приближува до највисок момент список, можете да бидете сигурни дека ACH ќе ви овозможи да ги повратите вашите финансиски средства.

ACH е еден од најбрзите методи за поврат на средства на вашата сметка, и затоа е многу популарен меѓу играчите на онлајн казина. Интересно е тоа што, во многу случаи, трансакциите се обработуваат директно на вашиот банкарски сметка без било какви задоцнувања.

 • Брзина во трансакциите
 • Сигурност во пренос на финансиски средства
 • Идеален за поврат на финансиски средства

Недостатоци

Еден од главните недостатоци на ACH е тоа што трансакциите може да бидат закаснети, што значи дека не е најбрзиот метод за користење за депозити во реално време. Друг недостаток е тоа што користејќи ACH метода, вашиот банкар може да одбие да ја процесира трансакцијата, што би можело да ви предизвика недостиг на финансиски средства на сметката.

 • Некои трансакции може да забават.
 • Вашиот банкар може да ја одбие трансакцијата

Заклучок

Заклучокот на овој текст е дека ACH е еден од најпопуларните методи за депозит и поврат на средства на интернет. Доколку сакате да играте игри на среќа во онлајн казино, ACH е многу безбеден метод за пренос на вашиот финансиски можности. Сепак, во случај на депозит, треба да запомните дека некои трансакции можат да забават, а во случај на поврат на средства на вашата банкарска сметка е еден од најбрзите методи за поврат на средства. Користењето на ACH е едноставно, евтино и безбедно и затоа сигурно ќе ги задоволи вашите потреби и очекувања.

ACH Казина: Најчесто поставувани прашања

Што значи ACH како метод на плаќање во казино?

ACH е кратенка од Аутоматизираното Банкарство на Clearing House, што значи директно електронско пренесување на пари од вашата банкарска сметка во казино сметката.

Дали е безбедно да се користи ACH за депозит во казино?

Да, ACH е безбеден метод на плаќање, бидејќи се врши директно пренесување на пари од вашата банкарска сметка во казино сметката. Казината се грижат за безбедноста на трансакциите и исполнувањето на правилата и законите за онлајн плаќање.

Кои банки го поддржуваат ACH методот за депозит во казина?

Скоро сите банки го поддржуваат ACH методот за депозит во казина. Проверете со вашата банка дали го поддржуваат овој метод на плаќање.

Како да направам депозит со ACH во казино?

За да направите депозит со ACH во казино, потребно е да се најавите во вашиот профил на казиното и да одберете ACH како метод на плаќање за депозит. Потоа внесете ги потребните информации за вашата банкарска сметка и сумата што сакате да ја депонирате.

Колку време е потребно за трансакцијата да се обработи?

Обработката на трансакцијата може да потрае од 3 до 5 работни дена. Зависно од банката, времето може да варира.

Кои суми можам да депонирам со ACH во казино?

Сумите за депонирање со ACH во казино можат да варираат во зависност од казиното. Обично, минималната сума за депонирање со ACH е околу 10 евра.

Има ли некои скриени такси при користење на ACH за депозит во казино?

Некои банки можат да наплатат некој вид на провизија за користење на ACH како метод на плаќање, но казината обично не додаваат дополнителни такси за користење на ACH за депозит.