Neteller Казино

Neteller Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Spela Казино
  Методи на депозити:
  Rapid TransferTrustlyMasterCardEntropayRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار + 100 Extra Spins on Starburst Slot
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи

Neteller Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Нетелер?

Нетелер е електронски портали кој ги олеснува онлајн плаќањата и трансферите на пари.

Можам ли да го користам Нетелер како начин на депозит во онлајн казина?

Да, Нетелер е еден од најпопуларните начини за депозит во онлајн казина.

Како да инсталирам канцелариски сметка на Нетелер?

Одете на веб-страницата на Нетелер и следните упатства за креирање на рачун за Нетелер.

Кои се предностите на користење на Нетелер?

Користењето на Нетелер е безбедно, брзо и ефикасно. Вие можете да направите депозити и да ги повлечете своите добивки со само неколку клика.

Колку е времетраењето на направениот депозит со оваа метода?

Сите депозити ги правате моментално со Нетелер, што значи дека средствата ќе ви бидат на располагање во вашата игречка сметка веднаш после што бидат потврдени.

Можам ли да направам повлекување на моите добивки со Нетелер?

Да, Нетелер овозможува да правите повлекувања на вашите добивки и повторно додавање на пари со само еден клик.

Се наплатуваат дополнителни такси при користење на Нетелер во онлајн казина?

Обично Нетелер не наплаќа дополнителни такси за депозити и повлекувања во онлајн казина, но треба да проверите со вашето казино за било какви можност од трошоци.

Можам ли да управувам со мојата сметка на Нетелер преку мобилна апликација?

Да, Нетелер има своја мобилна апликација која овозможува директни депозити и повлекувања на вашите средства, како и управување со сите аспекти на вашата Нетелер сметка.