Stripe Казино

Stripe Казино

 • Slotimo Казино
  Методи на депозити:
  MastroMasterCardRapid TransferQIWINeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Omni Slots Казино
  Методи на депозити:
  TeleingresoMasterCardSofortQIWITrustPay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو + 50 يدور المكافأة on Starburst
  +18 | Само нови играчи
 • bCasino Казино
  Методи на депозити:
  GiroPayEutellerFlexepinSkrillSofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 يورو + 50 Bonus Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

Stripe како метод за депозит во казината

Содржина

Stripe е релативно нов, но брзо растечки метод за плаќање ширум светот. Широко се користи во казино индустријата како метод за депозит. Меѓутоа, овој метод за плаќање не е достапен во сите земји, бидејќи компанијата се стреми кон суштински повисоките биткоин чекори.

За разлика од финансиските институции, Stripe дозволува малите компании со мал обем на трансакции да го користат нивниот сервис. Преставувајќи едноставна алатка за плаќање, Stripe не гарантира експедитивни на депозит и инкрементирани накнади, со што го прави предност пред другите стандардни методи за депозит во казината.

Предности на Stripe како метод за депозит во казината

Ако играчот пронајде казино кое го акцептира Stripe како метод за депозит, тоа може да биде одлична можетност за да се зголеми безбедноста и брзината на уплатата. За играчот што сака да игра брзо и да ги искористи можностите, ова може да биде идеалната опција.

Имате гаранција дека Stripe is уште еден безбеден начин на плаќање. Играчот не мора да раскрива своите лични информации поради строгите процеси на казиното.

 • Стандарден метод за плаќање
 • Содржи строги норми за безбедност
 • Насока да се подобри и едностави депозитот
 • Брз и ефикасен начин за плаќање
 • Висока доверба кај корисниците

Манеки на Stripe како метод за депозит во казината

Еден од манеките на казината со овој метод на плаќање е дека компанијата се стреми кампањата со Bitcoin, обусловена со постигнување на посериозна вредност, ги направила строго коцкиничкија за корисниците. За жал, ова делува против дефиницијата на Stripe како метод за плаќање, покажувајќи дека некои корисници можеби нема да треба да поверуваат на сервисот во долг рок термин.

Во многу земји во светот, Stripe оште не е достапен за употреба како метод на плаќање.

 • Ненадежно како метод за плаќање на долг рок
 • Не достапен во сите земји во светот

Stripe како метод за повлекување на средства

Главна предност на Stripe како метод за повлекување, е тоа што трансакциите можат да се одвиваат веднаш по дознано за идентитетот на играчот и ги користат институциите за одбраната валута. Друга предност е тоа што не ги зајмуваат и не им даваат банките и кредитни институции што е доста добра одлука за постојаните играчи на казиното.

 • Трансакции можат да се извршат одма
 • Не ги зајмува компанијата
 • Правила на казиното се строго следат во прилагодувањето на трансакциите

Соодветност на Stripe како метод за депозит во казиното

Stripe е опција за депозит, која не може да биде искористена од страна на сите играчи поради неговите ограничени можност за искористување. Македонски играчи треба да знаат дека во нивната земја, Stripe оште не е достапен како опција за депозит во казината. Треба да бидете истражителен и да проверите со вашето казино пред да го употребите Stripe.

Заклучок

Stripe е релативно нов метод за плаќање кој може да се користи за депозит во казина во некои делови на светот. Добрата работа е дека релативно малки компании и казина секогаш можат да го користат сервисот на Stripe. Меѓутим, треба да се знае дека компанијата се стреми кон повисока котација на биткоинот, со што може да се создаде претпоставка за кочење во користењето на сервисот во долг рок.

Stripe Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Кој е Stripe и како работи?

Stripe е електронска платформа за плаќање која овозможува сигурна комуникација меѓу купувачи и продавачи. Користи силна криптирања на информациите како бројот на кредитната картичка, името и сигурносниот код, што го чини безбеден начин за онлајн плаќање.

2. Дали можам да го користам Stripe како начин на депозит во казино?

Да, Stripe се користи во многу онлајн казина како начин за депозит и повлекување на средства во играчки профил. Казината обезбедуваат безбедност и приватност на вашите лични податоци со користење на Stripe.

3. Дали мојата лична информација и податоците од кредитната картичка се безбедни кога се користи Stripe?

Да, Stripe користи еден од најсигурните методи на криптирање на информации на својата платформа и нуди заштита на вашите лични податоци. Информациите од вашата кредитна картичка, како бројот на картичка, името на картичката и сигурносниот код, се криптирани со TLS алгоритам за сигурно онлајн плаќање.

4. Кои казина го прифаќаат Stripe како начин за депозит?

Stripe се користи во многу онлајн казина како начин за депозит и безбедно се воспоставува во играчкиот профил. Но, не сите казина го прифаќаат Stripe како начин за плаќање. Проверете ги условите на казиното пред да го користите Stripe како метод на плаќање.

5. Дали има некакви дополнителни надоместоци кога се користи Stripe како начин за депозит?

Обично, нема дополнителни надоместоци кога се користи Stripe како начин за депозит. Но, понекогаш казината можат да применат минимални такси за трансакцијата или да има ограничувања на повлекувањето на средствата. Проверете ги условите на казиното пред да изберете Stripe како метод за плаќање.