Trustly Казино

Trustly Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Spela Казино
  Методи на депозити:
  Rapid TransferTrustlyMasterCardEntropayRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار + 100 Extra Spins on Starburst Slot
  +18 | Само нови играчи
 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи

Веродостојно како метод на депозит и повлекување на казино: информативен преглед

Содржина

Онлајн коцкање во последниве години бележи пораст на популарноста, при што многу играчи се одлучуваат да играат игри на своите компјутери или мобилни уреди од удобноста на нивните домови. Со овој тренд доаѓа потребата за сигурни и безбедни методи за депозит во казино и повлекување. Еден таков метод што се здоби со популарност кај играчите е веродостојно. Во овој напис, ќе ги истражиме придобивките и недостатоците од користењето на веродостојно како метод на депозит и повлекување на казино.

Што е веродостојно?

Веродостојно е услуга за плаќање преку Интернет која им овозможува на корисниците да пренесат средства директно од нивната банкарска сметка на трговец. Основана е во 2008 година во Шведска и оттогаш се прошири за да стане популарен начин на плаќање низ цела Европа. Главната точка на продажба на веродостојноста е едноставноста на нејзината услуга. Корисниците можат да вршат плаќања директно од нивната банкарска сметка без потреба од посебна сметка или картичка.

 • Веродостојно е достапно во 29 европски земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Германија, Шпанија, Италија и Шведска.
 • Услугата е поддржана од над 6.000 банки низ цела Европа.
 • Веродостојно преработи 22 милијарди евра во трансакции во 2020 година.

Придобивки од користењето на веродостојно како метод на депозит и повлекување на казино

Како услуга за плаќање преку Интернет, довербата им нуди неколку придобивки на корисниците, вклучувајќи:

1. Безбедност: Веродостојно е регулиран давател на услуги за плаќање и е лиценциран од шведскиот орган за финансиски надзор. Ова значи дека корисниците можат да веруваат дека нивните плаќања се обработуваат на безбеден и доверлив начин.

2. Брзина: Плаќањата со веродостојност се обработуваат веднаш, што значи дека корисниците не мора да чекаат да ги расчистат своите средства пред да започнат да ги играат своите омилени игри во казино.

3. Погодност: Веродостојно нуди едноставен и удобен начин за извршување без потреба од посебна сметка или картичка. Корисниците можат да пренесат средства директно од нивната банкарска сметка во казино без никакви проблеми.

4. Без такси: Веродостојно не наплатува никакви такси за правење депозити или повлекувања. Сепак, корисниците треба да проверат со својата банка за да видат дали се наплаќаат такси за користење на веродостојно.

Недостатоци за користење на веродостојно како метод на депозит и повлекување во казино

Додека веродостојноста нуди многу придобивки, има некои недостатоци што треба да се земат предвид кога го користите како метод на депозит и повлекување на казино:

1. Ограничена достапност: Веродостојноста во моментов е достапна само во 29 европски земји. Играчите од други земји можеби не можат да го користат како начин на плаќање.

2. зависност од банка: Корисниците мора да имаат банкарска сметка за да користат веродостојно. Ова значи дека оние што претпочитаат да користат други начини на плаќање, ќе треба да изгледаат на друго место.

Дали вреди да се размисли веродостојно?

Веродостојно е сигурен и безбеден начин на плаќање кој нуди многу придобивки на корисниците. Неговата едноставност и погодност ја прават привлечна опција за оние кои сакаат да вршат брзи и без проблеми исплати на казината преку Интернет. Сепак, неговата ограничена достапност и зависност од банкарски сметки може да биде недостаток за некои корисници. На крајот на краиштата, дали веродостојноста вреди да се размисли како метод на депозит и повлекување на казино зависи од потребите и преференциите на индивидуалниот корисник.

 • Ако ја цените безбедноста и практичноста, веродостојноста може да биде добра опција за вас.
 • Ако претпочитате да користите други начини на плаќање или не сте лоцирани во една од поддржаните земји, веродостојноста можеби не е најдобриот избор за вас.

Заклучок

Веродостојно е сигурен и безбеден начин на плаќање кој расте во популарност кај играчите на казино преку Интернет. Неговата едноставност и погодност ја прават привлечна опција за оние кои сакаат да вршат брзи и без проблеми. Сепак, неговата ограничена достапност и зависност од банкарски сметки може да биде недостаток за некои корисници. На крајот на краиштата, без разлика дали ќе изберете да користите веродостојно како метод на депозит и повлекување на казино зависи од вашите индивидуални потреби и преференции.

Trustly Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е веродостојно и како работи?

Веродостојно е решение за плаќање преку Интернет, што им овозможува на корисниците да прават депозити директно од нивните банкарски сметки без потреба од кредитни или дебитни картички. За да користите веродостојно, мора да имате сметка со банка што учествува и да бидете потпишани за услуги за банкарство преку Интернет. Едноставно изберете веродостојно како метод на депозит во казиното и следете ги упатствата за завршување на трансакцијата.

Дали веродостојноста е безбеден начин на плаќање за онлајн казина?

Да, веродостојноста е безбеден и безбеден начин на плаќање за онлајн казина. Веродостојно користи најсовремена технологија за криптирање за да ги заштити сите финансиски трансакции и личните податоци. Покрај тоа, компанијата е лиценцирана и регулирана од повеќе финансиски власти, вклучувајќи го и шведскиот орган за финансиски надзор.

Дали има такси поврзани со користење на веродостојно во онлајн казина?

Иако веродостојноста не наплатува никакви такси за користење на нивната услуга, некои онлајн казина може да наметнат мала такса за трансакција. Секогаш е најдобро да се проверите со условите и условите на казиното за да се види дали се применуваат такси.

Колку време е потребно за депозитите направени со веродостојно да бидат кредитирани на мојата сметка за казино?

Депозитите направени со веродостојно се обработуваат во реално време, што значи дека средствата треба да се појават на вашата сметка во казино скоро веднаш.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи веродостојно во онлајн казината?

Да, многу онлајн казина поддржуваат веродостојно како метод за повлекување. За да ги повлечете вашите добивки, едноставно изберете веродостојно како најпосакуван метод во делот за благајник и следете ги упатствата за завршување на трансакцијата.

Кој е максималниот износ што можам да го депонирам користејќи веродостојно во онлајн казината?

Максималната сума на депозит може да варира во зависност од онлајн казиното што го користите. Сепак, повеќето казина не наметнуваат специфични ограничувања на депозитите направени со веродостојно.

Може ли да користам веродостојно за да направам депозити од мојот мобилен уред?

Да, веродостојно поддржува мобилни плаќања, а многу казина на Интернет нудат платформа за мобилни телефони што ви овозможува да направите депозити и повлекувања користејќи го вашиот паметен телефон или таблет.

Што ако имам проблем со депозит направен со употреба на веродостојно во казино?

Ако доживеете какви било проблеми со депозит направен со употреба на веродостојно во онлајн казино, треба да контактирате со тимот за поддршка на клиентите на казиното што е можно поскоро. Тие ќе можат да ви помогнат во решавањето на проблемот и да ви помогнат да ја завршите вашата трансакција.