PayPal Казино

PayPal Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Gala Казино
  Методи на депозити:
  VisaMaestroPayPalECO CardNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

PayPal како метод за депозит во онлајн казина

Содржина

PayPal е еден од најпопуларните методи на депозит во онлајн казина. Се работи за безбедна и едноставна опција за корисниците за да го подигнат својот играчки буџет. Меѓутоа, иако бројните предности се огромни, пак има неколку недостатоци. Во продолжение ќе бидат презентирани променливите на кои се базира неговиот одбор и upotreba како депозитен метод во онлајн казината.

Предности

Во светот на онлајн казина PayPal е од корист за мнозинството. Безбедноста и простотата се главните карактеристики на оваа онлајн портмоне. Информациите за банкарско сметка или кредитна картичка не се потребни за да може да се направи депозит. Тоа значи, дека Вашите лични детали од казиното никогаш не се чуваат. Сега може да го подигнете новиот играчки буџет, или да играте во казината со безбедност и простота која ја нуди PayPal.

Друга предност на PayPal како метод на депозит е што се врши веднаш. Кога го инкорпорирате во својата играчка сметка, трансакцијата е одма започната. А ова е очигледно добар буџет за оние кои ќе пробаат среќата со казина кои предлагаат безбедно и моментално складирање на барани пари.

 • PayPal е едноставен за употреба.
 • Може да се користи во многу онлајн казина.
 • Податоците на корисникот се заштитени.
 • Трансакцијата е одеднаш започната.

Недостатоци

И покрај многуте предности, PayPal има и некои недостатоци како метод за депозит во онлајн казина. Еден од нив е цената на трансакцијата, која може да биде надмината од компанијата за игри или од самото казино. Ова е многу важен фактор за која треба да се добијат информации пред да се одбере овој метод во онлајн казината.

Друг недостаток на PayPal како медиум на депозит во онлајн казина е тоа што само е достапен во многу земји. Проверете дали казиното кое го користите го има како метод на депозит, пред да прифатите. Треба да имате на ум и дека евентуалната возможност за неавторизирани трансакции бара активно следење на вашата играчка сметка за да се спречат.

 • Може да биде скапо за провизии на компании или казина.
 • Не е достапен во секоја држава.
 • Има можност за неавторизирани трансакции.

Заклучок

PayPal е многу корисен при методите за депозит во онлајн казина. Неговите предности се големи и недостатоците се минимални. Beach своите казино депозити ќе ги направите со безбедност и едноставност, иако треба да разгледате цената и недостатоците на операцијата. Можете да го користите PayPal како метод на депозит брзо и лесно, како со повеќе онлајн казина кои го имаат како опција., Вашите податоци на корисник се во сигурност и трансакциите се одеднаш започнуваат.

PayPal Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е PayPal?

PayPal е онлајн платформа за наплаќање која овозможува на корисниците да испраќаат и примаат пари преку интернет.

Дали може да се употребува PayPal за депозити во онлајн казина?

Да, многу онлајн казина дозволуваат употреба на PayPal како метод за депозити.

Кои се предностите на PayPal како метод за депозит во казина?

PayPal е брз, сигурен и едноставен метод за депозити во онлајн казина. Тоа значи дека Вашите лични и финансиски податоци ќе бидат заштитени, а Вашите депозити ќе бидат обработени многу брзо.

Дали треба да се креира еден PayPal профил за да се направи депозит во казиното?

Да, за да се прават депозити со PayPal, потребно е да имате активен PayPal профил. Ако го немате, можете бесплатно да се регистрирате на веб-страницата на PayPal.

Колку треба да изнесува депозитот минимум при употреба на PayPal како метод за депозит?

Минималниот депозит дозволен со PayPal се разликува меѓу различните онлајн казина, и може да биде од $10 и нагоре.

Дали има некои такси за употреба на PayPal како метод за депозит во онлајн казина?

Во повеќето случаи, онлајн казина не вршат такси за депозит преку PayPal. Но, Вашиот PayPal профил може да носи одредени такси за трансакции, во зависност од Вашата земја и начинот на трансакцијата.

Дали може да се повлече градата во определено време со PayPal?

Во повеќето случаи, онлајн казина дозволуваат повлекување на градата преку PayPal. Но, времетраењето на трансакцијата може да се разликува меѓу онлајн казина и може да зависи од Вашата банка или PayPal профил.

Дали PayPal е безбеден метод за наплата во онлајн казина?

Да, користењето на PayPal за депозити во онлајн казина е безбедно и сигурно. PayPal ја користи технологијата на шифрирање како и дополнителни мерки за безбедност за да ги заштити Вашите лични и финансиски податоци.