EZ voucher Казино

EZ voucher Казино

 • Kudos Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzDiners Club InternationalOnline Bank TransferNetellerVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Miami Club Казино
  Методи на депозити:
  SkrillEZ VoucherVisaBank Wire TransferECO Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Sloto Cash Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinECO CardBitcoin CashNetellerNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ Match + 200 Free Spins on Witch's Brew
  +18 | Само нови играчи

ЕЗ ваучер како метод на депозит во казино: информативен преглед

Содржина

Играчите на казино обично се соочуваат со неколку проблеми поврзани со плаќање. Некои играчи или не сакаат да ги споделат своите финансиски акредитиви на Интернет, додека други немаат кредитна картичка за да направат трансакции. EZ Voucher е едноставно решение за ваквите проблеми. Тоа не е само безбедно, туку им помага и на играчите удобно да ги преместуваат своите пари во и надвор од казиното без да откриваат чувствителни информации. Во овој напис, ќе разговараме за придобивките од користењето на ваучер EZ како метод на депозит и повлекување на казино.

Вредноста на ваучер на ЕЗ како метод на депозит во казино

EZ Voucher е припејд ваучер систем кој им овозможува на играчите на казино да депонираат пари без да ги откриваат нивните банкарски информации или детали за картичката. Играчите треба само да купат ваучер од локациите за малопродажба на партнерот на платформата користејќи готовина или кредитни картички. Овие продавници вклучуваат бензински пумпи, супермаркети, аптеки и продавници за погодности. Веднаш штом се купи ваучер, тие ќе најдат 10-цифрен код што ќе го внесат на страницата за депозит на казиното. Играчите можат да депонираат минимум 20 долари и максимум 500 долари на нивните сметки во казино.

 • Безбедни трансакции: EZ ваучер е меѓу најбезбедните методи за правење наслаги во казината. Им дозволува на играчите да ги чуваат своите банкарски информации приватни и да одржуваат анонимност, а со тоа да спречат обиди за измама или хакирање.
 • Инстант депозити: Со ваучер EZ, средствата се достапни за играчите да ги користат. Депозитите се прават веднаш, а играчите можат да започнат да играат без никакво одложување.
 • Без дополнителни такси: Повеќето онлајн казина не наплатуваат никакви такси за трансакција при користење на ваучери од ЕЗ, што им заштедува пари на играчите.
 • Лесен за употреба: Процесот на користење на ваучер EZ за да се направи депозит е директен и не бара вештини за технолошки штедливи. Секој може да го купи ваучер од физичка продавница и да го користи за да ја финансира нивната сметка за казино.

Вредноста на ваучер на ЕЗ како метод за повлекување на казино

Ваучер EZ исто така може да се користи како метод за повлекување, што го прави целосен пакет за плаќање за играчи на казино преку Интернет. За да повлечат средства, играчите треба да изберат „EZ ваучер“ на страницата за повлекување наместо да ја изберат опцијата за депозит. Играчите можат да го откупат својот ваучер код со посета на партнерските локации за малопродажба, каде можат да ги вратат своите пари. Сепак, играчите мора да забележат дека одредени услови и услови мора да бидат исполнети при правење повлекувања што може да се разликуваат од едно онлајн казино во друго.

 • Безбедни и анонимни повлекувања: Комплетната анонимност на ваучер на ЕЗ го прави сигурен метод за безбедно повлекување на готовина од онлајн казината. Играчите треба само да ги посетат партнерските локации за малопродажба за да ги добијат своите пари од касата.
 • Без скриени трошоци: Исто како и во депозитите, услугата за повлекување е ослободена од дополнителни трошоци. Можете да повлечете која било сума што го надминува минималниот праг на казиното без никакви такси.
 • Брзо и лесно: повлекувањето преку ваучер на ЕЗ се обработуваат брзо. Веднаш штом ќе го добиете вашиот ваучер код од малопродажба, можете да ги откупите парите директно од касата, а готовина е лесно достапна.

Заклучок

EZ Voucher е одлична опција за плаќање за ентузијасти во казино кои сакаат да ги задржат своите финансиски акредитиви анонимни во трансакциите преку Интернет. Ваучер системот им овозможува на играчите на казино безбеден, брз и без проблеми, начин за депонирање и повлекување пари од онлајн казина. Отсуството на дополнителни такси, заедно со целосната анонимност, го прави ваучер EZ удобна и сигурна опција за трансакции преку Интернет. Сè додека го купувате ваучер од која било продавница во близина, можете лесно да депонирате или повлекувате пари во и надвор од вашата сметка во казино од каде било, во кое било време.

EZ voucher Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е ваучер на ЕЗ?

EZ Voucher е припејд опција за плаќање која им овозможува на корисниците да депонираат средства на сметка за казино преку Интернет. Тоа е лесен и безбеден начин да се направат депозити без потреба од кредитна картичка или банкарска сметка.

Како да користам ваучер EZ за да депонирам средства?

Прво, купете ваучер EZ преку Интернет или на локален малопродажба. Потоа, внесете го ваучерскиот код во касата на казиното и средствата ќе бидат достапни на вашата сметка веднаш.

Дали е безбедно да се користи ваучер EZ за наслаги на казино?

Да, EZ Voucher ја користи најновата технологија за криптирање за да се осигура дека вашите лични информации се чуваат безбедни и безбедни. Покрај тоа, бидејќи не треба да дадете банкарски информации, вашите финансиски информации се исто така заштитени.

Дали има такси поврзани со користење на ваучер EZ за наслаги на казино?

Да, има такса при купување ваучер на ЕЗ. Сепак, многу казина ќе ги покријат трошоците за оваа такса кога користите ваучер EZ за да направите депозит.

Колку можам да депонирам користејќи ваучер EZ?

Максималниот износ што можете да го депонирате со помош на ваучер EZ варира во зависност од казиното. Обично, максималната сума е околу 500 УСД.

Може ли да ги повлечам своите добивки со користење на ваучер EZ?

Не, за жал, ваучер на EZ не може да се користи за повлекување на средства од вашата сметка за казино. Willе треба да изберете различен метод на повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич.

Дали е ваучер EZ достапен во мојата земја?

ЕЗ Ваучер е достапен во многу земји, вклучувајќи ги САД, Канада и Велика Британија. Како и да е, важно е да се провери со казиното што планирате да го користите за да се осигурате дека EZ ваучер е прифатен во вашата земја.

Што треба да направам ако мојот депозит за ваучер на ЕЗ е одбиен?

Ако вашиот депозит за ваучер EZ е одбиен, контактирајте го тимот за поддршка на клиентите на казиното за помош. Тие ќе можат да ви помогнат да ги решите сите проблеми и може да предложи алтернативни начини на плаќање.