SOFORT Banking Казино

SOFORT Banking Казино

 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • LuckyElf Казино
  Методи на депозити:
  LitecoinEthereumMasterCardMiFinityEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ حتى 2000 يورو + 50 يدور المكافأة
  +18 | Само нови играчи
 • EmuCasino Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferEutellerEcoPayzNetellerTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  شراء $ 1 احصل على 20 دولارًا بقيمة 20 دولارًا بالإضافة إلى 480 دولارًا/480 دولارًا على الودائع الأربعة التالية
  +18 | Само нови играчи
 • 10Bet Казино
  Методи на депозити:
  Skrill 1-TapNetellerSkrillTrustlyBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

SOFORT Банка - најбезбеден начин за плаќање во казина

Содржина

СОFОRT Bаnkіng (сервис кој е во сопственост на меѓународната финансиска група Klarna) е метод за депозит во казина кој нуди едноставно, брзо и сигурно плаќање. Овој метод за плаќање работи со користење на интернет страната на СОFОRT, а плаќањето се врши директно од вашата банкарска сметка. СОFОRT Bаnkіng е најдобриот начин за плаќање во казина, бидејќи е референтен при работата со останатите методи за плаќање, како што се картичките за плаќање и е-джекпоти.

Предности на СОFОRT Bаnkіng

СОFОRT Bаnkіng нуди неколку предности кога се користи како метод за депозит во казина. Една од главните предности е што плаќањето е безбедно и заштитено, бидејќи се врши директно од вашата банкарска сметка кон казиното. Ова е сигурен начин за плаќање, бидејќи нема да го споделувате никакви лични податоци со казиното, што го прави неверојатно безбеден.

Освен тоа, СОFОRT Bаnkіng е брз метод за плаќање. Кога ќе направите депозит, парите ќе бидат достапни веднаш. Ова значи дека можете да почнете да играте со вашите фаворитни игри веднаш откако ќе го направите депозитот.

Депозит и повлекување со СОFОRT Bаnkіng

Депозит со СОFОRT Bаnkіng е многу едноставен процес. Вие само треба да изберете СОFОRT Bаnkіng од листата на методи за плаќање, да ја внесете сумата и да ја потврдите вашата трансакција. Се што треба да направите е да ја пратите иницијалната трансакција на СОFОRT, која автоматски ќе го изврши депозитот на вашата банкарска сметка. Парите ќе бидат достапни веднаш.

За разлика од депозитот, повлекувањето со СОFОRT Bаnkіng е многу помалку распространето. Во голем број на случаи, казината не нудат можност за повлекување со СОFОRT, бидејќи некои банки можат да ја одбијат трансакцијата. Во многу случаи, оптималниот метод за повлекување ќе биде со користење на банкова трансфер на кој што парите ќе бидат пратени директно на вашата банкарска сметка.

Ограничувања на СОFОRT Bаnkіng

СОFОRT Bаnkіng е достапен во повеќето казина, но може да се среќате со неколку ограничувања. Најголемото ограничување е тоа што понекогаш може да не биде достапен за повлекување. Ова не важи во сите случаи, но воопшто се случува. Во дополнение, може да има ограничувања на максималната дозволена сума за депозит со СОFОRT Bаnkіng кога играте во казиното. Ова е уобичаено ограничување за било кој метод за плаќање.

Заклучок

SOFORT Банка е брз, сигурен и едноставен метод за депозит во казино. Со оваа метода на плаќање, вашите информации за плаќање остануваат тајна и ќе имате уникатна контрола на вашите трансакции,атоа е метод кој овозможува брза трансакција на пари на вашата банкарска сметка. СОFОRT Bаnkіng може да биде идеален со многу казина.

SOFORT Banking Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е SOFORT Banking и како функционира?

SOFORT Banking е онлајн казино метод за наплата кој го обезбедува преносот на уплаќањата од вашата банкова сметка до казиното директно. Овој метод е лесен и брз за употреба. Сè што треба да направите е да го изберете SOFORT Banking како метод за наплата, да изберете својата банка, да се најавите и да потврдите трансакцијата. Од таму, казиното ќе ја прими вашата уплата во реално време.

Дали SOFORT Banking е безбеден метод за наплата?

Да, SOFORT Banking е безбеден и сигурен метод за наплата. Кога пренесувате пари со SOFORT Banking, вашите лични и финансиски податоци се заштитени со најсигурните SSL криптирачки технологии. Вашата банка и казиното никогаш нема да добијат лични податоци за вашата банкова сметка.

Кои казина ги поддржуваат SOFORT Banking?

Многу казина, вклучувајќи ги и најпрестижните онлајн казина, ги поддржуваат SOFORT Banking како метод за наплата. Имајте во предвид дека не сите казина го прифаќаат SOFORT Banking како метод за наплата, така да треба да се уверите дали казиното го поддржува пред да направите депозит.

Дали треба да платам некоја дополнителна надоместок за користење на SOFORT Banking?

Не, користењето на SOFORT Banking за наплата во казино е бесплатно. Но, во зависност од вашата банка, може да има мала надоместок за користење на SOFORT Banking.

Колку време треба да помине за да го примам мојот депозит со SOFORT Banking?

Со SOFORT Banking, вашата уплата ќе биде пренесена веднаш од вашата банка до казиното. Така што, депозитот ќе биде достапен веднаш и ќе може да започнете со играње во казиното според вашите претпочитувања.