Passport Казино

Passport Казино

 • Spin Samurai Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfSkrillNetellerSiru MobileiDebit
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ + 50 لا يدور حرة الرهان
  +18 | Само нови играчи
 • Slotland Казино
  Методи на депозити:
  Courier CheckChequeVisaLitecoinMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 30 MBTC
  +18 | Само нови играчи
 • Skol Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyPaysafe CardPayPalVisaMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار + 100 Bonus Spins
  +18 | Само нови играчи
 • Dendera Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardUkashPaysafe CardECO CardSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи

Пасош како метод за депозит во казина - рецензија и вредности

Содржина

При депонирање на средства во онлајн казина, е важно да се има различни опции за депозит методи. Една од опциите е и пасош. Пасошот е електронска услуга на која може да се депонираат средства и да се извршуваат трансакции.

Пасош како метод за депозит во казина

Кога се користи пасош како метод за депозит во казина, трансакцијата е безбедна и брза. Депонирањето на средства може да се изврши со помош на различни објекти, вклучувајќи ги и банки, книжарници и други места кои имаат дозвола за депонирање на средства.

Депонирањето на средства со помош на пасош може да се изврши на следниот начин:

 • Отворете го најблискиот објект кој има дозвола за депонирање преку пасош;
 • Одберете го пасошот како метод на депозит;
 • Внесете го износот кој што сакате да го депонирате, внесете го PIN кодот на пасошот и потврдете го депозитот;
 • Парите ќе бидат одразни во вашата онлајн сметка веднаш откако ќе бидат потврдени од банката.

Вредности на пасошот како депозит метод

Пасошот е безбеден метод за депозит на средства. Сите трансакции се извршуваат преку кодирана система за заштита на податоците кои се испратени. Кај повеќето онлајн казина, депозитот е бесплатен, што значи дека нема да биде наплатено дополнително за употребата на пасошот за депозит.

Пасошот е дополнително удобен метод за депозит во казина за корисниците, бидејќи се користи за многу други онлајн исплати, како што се плаќањето на рачници или купување на стоки преку интернет.

Пасош како метод за повлекување на средства

Користењето на пасош како метод за повлекување на средства во онлајн казина е брзо и едноставно. Кога се користи пасош за повлекување на средства, корисникот ќе добие известување кога трансакцијата ќе биде потврдена и парите ќе му бидат одразнати во неговата пасош онлајн сметка.

 • Посетете го кассата во онлајн казинот и изберете го пасошот како метод за повлекување на средства;
 • Внесете го износот на кој сакате да се повлече, потврдете го повлекувањето и добијте известување за успешна трансакција.

Резиме на вредностите на пасошот како депозит метод во казина

Пасошот е еден од безбедните и удобните методи за депозит во онлајн казина. Вклучувајќи го пасошот како метод за депозит, корисниците можат да имаат соодветна опција за депозит метод, кој е брз, безбеден и лесен за користење. Исто така, пасошот може да се користи како метод за повлекување на средства, што ги прави удобни за корисниците на казина да ги преземат своите добивки.

Заклучок

Пасошот е еден од најудобните и безбедните методи за депозит во казино, иако тоа не е многу распространето средство за плаќање. Со пасошот, корисниците на казина можат да ги користат своите средства за забава, без да грижат за безбедноста и притоа да бидат удобни за употреба.

Passport Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е депозит со пасош?

Депозит со пасош е метод на плаќање за онлајн казина, каде што играчите го употребуваат својот пасош за да направат депозит на својата сметка.

Дали е сигурно да се користи депозит со пасош за казино?

Да, депозитот со пасош е безбеден метод за плаќање. Казино веб-страниците користат сигурносни мерки за заштита на податоците на своите клиенти.

Кој може да го користи депозитот со пасош?

Секој кој има важечки пасош може да го користи депозитот со пасош за да направи депозит на својата сметка во казиното.

Колку време е потребно за обработка на депозитот со пасош?

Времето за обработка на депозитот со пасош зависи од казиното кое го користи овој метод на плаќање и од методот за обработка на плаќање користен од казиното. Обично, депозитот со пасош е веднаш видлив на играчот.

Дали постои некоја минимална граница за депозит со пасош?

Да, во повеќето случаи казината имаат минимална граница за депозит со пасош. Обично оваа граница е околу €10.

Која е максималната граница за депозит со пасош?

Максималната граница за депозит со пасош зависи од казиното кое го користи овој метод на плаќање. Прочитајте ги правилата на казиното за да го најдете максималниот износ за депозит со пасош.

Који казина примаат пасош за депозит?

Многу онлајн казина го примаат пасошот како метод на плаќање за депозит.

Дали можам да ја повлечам својата сметка со депозитот со пасош?

Во повеќето случаи, депозитот со пасош не е достапен како метод за повлекување на средствата. Во овој случај, ќе морате да го користите друг метод за повлекување на средствата од казиното.