PurplePay Казино

PurplePay Казино

 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи
 • Spin Samurai Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfSkrillNetellerSiru MobileiDebit
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  150 ٪ + 50 لا يدور حرة الرهان
  +18 | Само нови играчи
 • King Billy Казино
  Методи на депозити:
  VisaMiFinitySticPayNeosurfRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Oshi Казино
  Методи на депозити:
  MaestroQIWIZimplerPurplePayEuroset
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى ما يصل إلى $/150 + 20 يدور على فتحة البرية
  +18 | Само нови играчи

Депозити и повлекувања на казино во казино: Сеопфатен преглед

Содржина

Кога станува збор за играње во онлајн казина, една од најважните одлуки што ќе донесете е како да депонирате и да повлечете пари. Многу играчи претпочитаат да користат е-паричници, кредитни картички или банкарски трансфери, но постои друга опција што може да понуди уникатни придобивки: Purplepay.

Со седиште во Кипар и основана во 2019 година, Purplepay е услуга за плаќање која ви овозможува да ја користите вашата банкарска сметка за да пренесете пари до и од онлајн казина. Во овој преглед, ќе разговараме за главните предности и недостатоци во користењето на Purplepay како начин на плаќање во казино.

Добри страни за користење на пурплеј во онлајн казина

Постојат неколку придобивки од користењето на Purplepay за наслаги и повлекувања во казино, како што се:

 • Брзина и погодност: Кога користите Purplepay, вашите трансакции се обработуваат веднаш, што значи дека можете веднаш да започнете да ги играте омилените игри во казино. Покрај тоа, не треба да креирате посебна сметка или да запомните дополнителни лозинки, бидејќи Purplepay ги користи вашите онлајн банкарски ингеренциите за да го потврдите вашиот идентитет.
 • Подобрена безбедност: Purplepay е лиценцирана финансиска институција која следи строги безбедносни протоколи за да ги заштити вашите лични и финансиски податоци. Вашите трансакции се заштитени со напредни техники за криптирање и ќе бидете известени веднаш доколку има сомнителна активност на вашата сметка.
 • Без скриени такси: Purplepay не наплатува никакви такси за користење на своите услуги, што значи дека можете да ги депонирате и повлекувате вашите средства без да се грижите за неочекуваните трошоци.
 • Без ограничувања на депозитот: Кога користите Purplepay, можете да депонирате онолку пари колку што сакате, што е особено поволно за високи ролери и ВИП играчи.
 • Широка достапност: Purplepay поддржува различни банки и финансиски институции низ цела Европа и пошироко. Затоа, можете да го користите овој начин на плаќање без оглед на вашата локација или валута.

Конс за користење на пурплеј во онлајн казина

Додека има многу придобивки за користење на Purplepay, има и некои недостатоци за кои треба да бидете свесни:

Прво, не сите казина на Интернет го прифаќаат Purplepay како начин на плаќање. Затоа, пред да ја изберете оваа опција, треба да бидете сигурни дека вашето избрано казино го поддржува.

Второ, додека Purplepay не наплатува никакви такси, вашата банка може да ги има своите такси за пренесување на средства во или од онлајн казина. Затоа, треба да проверите со вашата банка за да избегнете какви било изненадувања.

Како да користите Purplepay во онлајн казина

Ако одлучите да го користите Purplepay како начин на плаќање во онлајн казино, процесот е релативно едноставен:

 • Изберете онлајн казино што прифаќа Purplepay и создава сметка.
 • Одете во делот за благајник и изберете PurplePay како најпосакуван начин на плаќање.
 • Внесете го износот што сакате да го депонирате или повлечете и следете ги упатствата на екранот.
 • Пријавете се на вашата банкарска сметка преку Интернет и потврдете го трансферот. Вашите средства ќе бидат достапни за неколку минути.

Дали Purplepay е безбеден и сигурен начин на плаќање за онлајн казина?

Purplepay е лиценцирана и регулирана финансиска институција која се придржува кон највисоките стандарди на безбедност и приватност. Вашите лични и финансиски информации се заштитени со најсовремени методи за криптирање, а вашите трансакции се обработуваат веднаш и безбедно.

Покрај тоа, Purplepay нуди одлична поддршка за клиенти, со посветен тим кој е подготвен да ви помогне 24/7. Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со користењето на казината преку Интернет, можете да контактирате со нивниот центар за поддршка преку е -пошта, телефон или разговор во живо, а претставник за знаење ќе одговори навремено.

Заклучок

Purplepay е брз, безбеден и удобен начин на плаќање за играчи на казино преку Интернет кои претпочитаат да ја користат својата банкарска сметка за да пренесат средства. Без скриени такси, без ограничувања на депозитите и широка достапност, Purplepay нуди неколку предности во однос на другите опции за плаќање.

Сепак, треба да бидете свесни за некои потенцијални недостатоци, како што се ограничено прифаќање и можни банкарски такси. Затоа, препорачуваме внимателно да ги истражувате вашите опции и да го изберете начинот на плаќање што најдобро одговара на вашите потреби и преференции.

Севкупно, ако барате сигурен и директен начин за депонирање и повлекување од онлајн казина, вреди да се размисли.

PurplePay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е „Purplepay“ и како работи?

Purplepay е начин на плаќање што им овозможува на корисниците да прават трансакции преку Интернет, без да ги откриваат нивните детали за банкарството. Работи со обезбедување на корисниците уникатен ваучер код што може да се користи за да се направат депозити во казина учеснички.

Дали Purplepay е безбеден и безбеден?

Да, Purplepay е безбеден и безбеден. Компанијата користи технологија за криптирање за да ги заштити информациите и трансакциите на корисниците. Покрај тоа, Purplepay никогаш не ги чува информациите за плаќање на корисниците, обезбедувајќи целосна приватност и безбедност.

Како можам да користам Purplepay за да направам депозит во казино?

За да користите Purplepay за да направите депозит во казино, едноставно изберете ја опцијата за плаќање во касата на казиното и внесете го вашиот уникатен ваучер код. Средствата веднаш ќе бидат кредитирани на вашата сметка.

Кои казина прифаќаат депозити на „Purplepay“?

Purplepay е прифатен со поголем број онлајн казина, вклучувајќи врвни оператори како Betway, 888 казино и Bet365.

Дали има такси поврзани со употреба на Purplepay?

Нема такси за употреба на Purplepay за да се направи депозит во казино. Како и да е, на корисниците може да им се наплати такса доколку изберат да купат ваучер користејќи одредени начини на плаќање.

Дали има минимална или максимална сума на депозит кога користите Purplepay?

Минималните и максималните износи на депозит при користење на PurplePay ќе варираат во зависност од казиното. Корисниците треба да проверат со условите и условите на казиното за да дознаат повеќе информации.

Може ли да повлечам средства со употреба на Purplepay?

Не, корисниците не можат да повлечат средства користејќи го PurplePay. Како и да е, повеќето онлајн казина нудат голем број други опции за повлекување, како што се банкарски трансфер или е-паричници како PayPal или Neteller.

Дали има ограничување на тоа колку ваучери можам да купам?

Нема ограничување за тоа колку ваучери може да купи корисникот. Сепак, може да има ограничувања на трансакцијата поставени од казиното или давателот на плаќање.