InstaPay Казино

InstaPay Казино

 • 7Bit Казино
  Методи на депозити:
  NetellerWire TransferInteracGiroPayZimpler
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  5000 دولار أمريكي أو 5BTC+ 100 FS
  +18 | Само нови играчи
 • Buzzluck Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinNetellerSkrillChequeNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  إيداع من 20 إلى 100 ٪ مكافأة
  +18 | Само нови играчи
 • Aladdin's Gold Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzBitcoinBank Wire TransferEcoPayzSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи

Instapay: сигурен метод за депозит во казино

Содржина

Кога станува збор за депозити во казино, играчите секогаш бараат безбедни, удобни и методи без проблеми што ќе им овозможат веднаш да започнат да ги играат своите омилени игри. Instapay е една таква опција која се здобива со популарност кај гејмерите преку Интернет, поради нејзината брзина, безбедност и пријателство со корисници. Во овој преглед, ќе ги истражиме карактеристиките и придобивките од користењето на Instapay како метод на депозит и повлекување на казино.

Предности на користење на Instapay за наслаги на казино

Еве неколку придобивки што можете да ги очекувате при користење на Instapay:

 • Брз и лесно: Инстапај трансакциите се завршени веднаш, што значи дека играчите можат да започнат да играат игри во казино веднаш по правењето депозит.
 • Безбедно: Instapay користи мерки за безбедност на банкарско ниво за да обезбеди сите трансакции да бидат безбедни и безбедни.
 • Приватно: Instapay трансакциите се анонимни и не бараат од корисниците да ги споделат своите лични или финансиски информации.
 • Погодно: Instapay работи со повеќето големи банки и финансиски институции, што го прави опција без проблеми за повеќето играчи.
 • Без такси: Instapay не наплатува никакви такси за трансакција, што значи дека треба да ги задржите повеќе вашите добивки.

Користење на Instapay за повлекување на казино

Instapay може да се користи и за повлекување на добивки од казино. За да го направите ова, играчите треба да го изберат Instapay како метод на повлекување, да ги внесат своите детали за банкарството и да ја потврдат трансакцијата. Процесот на повлекување е исто така брз и безбеден, при што средствата се кредитираат на банкарската сметка на играчот во рок од неколку часа.

Како да направите депозит во казино со instapay

За да направат депозит со Instapay, играчите треба да ги следат овие едноставни чекори:

 1. Пријавете се на вашата сметка во казино и изберете Instapay како метод на депозит.
 2. Внесете го износот што сакате да го депонирате и кликнете на „Поднесе“.
 3. Beе бидете пренасочени кон веб -страницата Instapay, каде што треба да ја изберете вашата банка и да ја потврдите трансакцијата.
 4. Депозитот веднаш ќе му се кредитира на вашата сметка во казино.

Ограничувања на трансакцијата Instapay

Instapay поставува различни ограничувања на трансакцијата за депозити и повлекувања. Минималната сума на депозит е обично 10 долари, додека максималниот лимит на депозит може да варира во зависност од казиното и банката на играчот. Границите на повлекување исто така може да се разликуваат, но повеќето казина имаат дневно ограничување од 2.000 американски долари за повлекување на Instapay.

Заклучок

Instapay е сигурен и удобен метод на депозит и повлекување на казино, кој нуди брзи, безбедни и приватни трансакции. Стана се повеќе популарна кај гејмерите преку Интернет, поради неговиот кориснички интерфејс и процесот на банкарство без проблеми. Без разлика дали сте сезонски играч или само започнувате, Instapay би можел да биде совршено одговара за вашите потреби за игри преку Интернет.

InstaPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Instapay?

Instapay е брз и безбеден начин на плаќање што ви овозможува да пренесете средства од вашата банкарска сметка веднаш на вашата сметка за казино онлајн.

Како да користам Instapay за да депонирам во онлајн казино?

За да се депонирате со Instapay, едноставно изберете Instapay како начин на плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и следете ги упатствата за да ја поврзете вашата банкарска сметка со вашата сметка за казино. Откако ќе се поврзе, вашата исплата ќе биде обработена веднаш.

Дали Instapay е безбеден за употреба за плаќања во казино преку Интернет?

Да, Instapay е безбеден начин на плаќање кој користи технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Вашите детали за банка никогаш не се споделуваат со казиното, обезбедувајќи ја вашата безбедност и приватност.

Дали такси за наплата на Instapay за депозити во онлајн казина?

Instapay не наплатува никакви такси за депозити во онлајн казина. Сепак, вашата банка може да наплати такса за трансакција за користење на услугата.

Дали има ограничувања на депозитите кога користите Instapay во онлајн казина?

Ограничувањата на депозитите ќе варираат во зависност од онлајн казиното и вашата банка. Најдобро е да се проверите со двајцата пред да го направите вашиот депозит за да се осигурате дека сте во границата.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на Instapay?

Не, Instapay е начин на плаќање само за депозит. Needе треба да изберете алтернативен метод за повлекување кога ќе ги исплатите вашите добивки од онлајн казиното.

Дали Instapay е широко прифатен во онлајн казината?

Instapay станува сè попопуларен како начин на плаќање во онлајн казина. Сепак, сè уште не ги прифаќаат сите онлајн казина. Проверете со казиното пред да го направите вашиот депозит за да се осигурате дека е прифатен метод.

Што се случува ако мојот депозит на Instapay е одбиен?

Ако вашиот депозит е одбиен, најдобро е да контактирате со вашата банка или услугата за клиенти на Instapay за да се распрашате за причината за падот. Во некои случаи, тоа може да се должи на техничко прашање или недоволни средства на вашата банкарска сметка.