Paysera Казино

Paysera Казино

 • Crazy Luck Казино
  Методи на депозити:
  Visa ElectronSkrillMasterCardUseMyBankVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Grand Bay Казино
  Методи на депозити:
  iDEALMasterCardNetellerNetellerBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Paradise Казино
  Методи на депозити:
  ZimplerEurosetSkrillinstaDebitQIWI
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 250 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Quatro Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuySofortBank Wire TransferMultibancoIlixium
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

Како да го користите Пајсера како начин за депонирање во онлајн казина?

Содржина

Депонирањето во онлајн казина може да биде неколку доста корисни начини, од повеќето електронски начини до традиционалното плаќање со кредитна картичка. Во случај на Пајсера, има неколку предности и недостатоци.

Предности на Пајсера како начин за депонирање

Пајсера има неколку големи предности како начин за депонирање во онлајн казино, меѓу кои:

 • Безбедност - Пајсера го заштитува вашето депозитирано пари преку 3D Secure заштита, која предизвикува кориснички идентификационен код доколку постои некој сомнеж за состојбата на профилот. Да истакнеме дека Пајсера е лиценцирана и регулирана од страна на Централната банка на Литванија и об бинарни опции и Финтех услуги.
 • Ниски трошоци - преносот на пари и трансакциите со Пајсера се значително помали од оните со традиционални начини на плаќање.
 • Брзина - трансакциите над 3000 евра се пребаруваат во 5 часотните прозорци, во текот на работните денови. Меѓу 3000 евра и 1 јануари од тековната година - во текот на 10 работни дена, а до 2 999 евра на моментално ниво 24/7.

Недостатоци на Пајсера како начин за депонирање

Во исто време, Пајсера има неколку предизвици, меѓу кои:

 • Потенцијални трошоци за корисниците - Пајсера не се наплатува за депонирање, но корисниците може да се среќаваат со мали меѓународни зарежувања доколку користат банковните сметки.
 • Ограничувања - некои онлајн казина може да постават ограничувања врз депонирањето со Пајсера.
 • Исплата - Иако Пајсера најчесто се користи за депонирање, таа не може да биде исто така користена за повлекување во повеќето казина.

Исплати со Пајсера

Исплата со Пајсера е можност за повлекување на вашите добивки од онлајн казиното. Некои онлајн казина го нудат Пајсера како начин за повлекување, меѓу кои:

- Ниски наплати - Пајсера ги омогуќува на корисниците да се повлекат со многу ниски накнади во споредба со други методи на повлекување.

- Исплата - Повлекување со Пајсера е извонредно брзо и ефикасно и ќе ви биде исплатено во рок од 2-4 работни дена, од споредба со 5 работни дена за банкарски трансфери и 3-7 работни дена за кредитни картички.

Како да го користите Пајсера за депозит?

За да депонирате во онлајн казино со Пајсера, следете ги овие лесни чекори:

 1. Создајте профил на Пајсера со својата адреса на е-пошта и лозинката.
 2. Додадете ја вашата банковна сметка или кредитна картичка како уред со Пајсера.
 3. Одберете онлајн казино со Пајсера како начин за депонирање.
 4. На потрошувачката страница изберете Пајсера за депонирање и внесете го износот на депозитот.

Заклучок

Пајсера е популарен начин за депонирање и меѓу онлајн казина за добриот начин на работa и безбедноста која ја нуди на клиентите. Врз основа на брзината на обработката на трансакциите и ниските трошоци кои ги нуди, Пајсера може да биде извонреден начин за депонирање на вашите средства во онлајн казина. Сепак, треба да имате на ум и недостатоците, како високите накнади за меѓународни трансакции и ограничувањата на одредени онлајн казина. Во секој случај, Пајсера има уникатни можности за депонирање и предизвици кои треба да бидат изважени пред неговата употреба за играње.

Paysera Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Пайсера?

Пайсера е еден од водечките дигитални платежни методи кои овозможуваат безбедни и ефикасни трансакции на интернет платежи во многу земји во светот.

Како може да го користаме Пайсера во онлајн казино?

Следете ги инструкциите за кредитирање на вашиот казински профил и одберете Пайсера како начин на плаќање. Внесете ја сумата која сакате да ја депонирате и потврдете ја вашата трансакција.

Дали Пайсера е безбеден начин на плаќање во казина?

Да, Пайсера е високо сигурен начин на плаќање кој користи шифрирање на податоците и други безбедносни мерки за заштита на вашите трансакции.

Колку брзо може да се најде мојот депозит со Пайсера?

Депозитите со Пайсера обично се комплетирани веднаш, што значи дека вашите средства ќе бидат достапни за игра веднаш по комплетирањето на трансакцијата.

Колкава е минималната и максималната сума на депозитот со Пайсера?

Минималната и максималната сума на депозитот со Пайсера зависи од казиното, но повеќето казина имаат минимална депозитна сума од 10 до 20 евра, а максималната сума може да биде неколку илјади евра.

Колку пари можам да повлечам со Пайсера?

Максималната сума на повлекување со Пайсера зависи од казиното, но обично е меѓу 500 и 10,000 евра.

Кои казина ја прифаќаат Пайсера како начин на плаќање?

Многу онлајн казина го прифаќаат Пайсера како начин на плаќање, вклучувајќи ја Playamo, Betway и 888 Casino. Меѓутоа, проверете ги условите на секое казино пред да го изберете Пайсера како метод на плаќање.