PayNearMe Казино

PayNearMe Казино

 • Casinonic Казино
  Методи на депозити:
  SticPayEcoPayzSkrillCoinsPaidPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ لا يوجد حد لمكافأة التسجيل
  +18 | Само нови играчи
 • MelBet Казино
  Методи на депозити:
  ePayBeelineEthereumSiru MobileePay.bg
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  50 ٪ حتى 100 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Box24 Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayziDEALBitcoinBank Wire TransferPOLi
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи

PayNearMe како готово решение за депозити на казина

Содржина

PayNearMe е платформа која овозможува на корисниците платења на локации ширум земјата. Оваа платформа овозможува казино играчите да направат депозити без користење на кредитни картички, банкарски трансфери или електронски платформи. Со PayNearMe, корисниците можат да направат депозит во близина на својот дом или работно место.

Во продолжение, ќе разгледаме главни предности и манекти на PayNearMe како депозит и повлекување метод на казина.

Предности

Широко општеприфатен метод: PayNearMe е широко општеприфатен метод на плаќање во САД. Оваа платформа е достапна во повеќе од 27,000 локации, вклучувајќи бензински пумпи, супермаркети и останати локации. Оваа најава го прави PayNearMe најпристапен метод на плаќање за многу казина играчи.

Безбедност: Со користење на PayNearMe за депозит на казина, играчите се заштитени од бројни ризици на сигурност. На пример, инфoрмациите на картиците не се зачувани, па следователно не може да бидат украдени.

Нема дополнителни трошоци: Користење на PayNearMe е бесплатно, па не постои потреба за дополнителните трошоци за депозит на казина.

 • Започнете веднаш - PayNearMe е лесен за користење и не бара време за регистрација. Корисниците можат веднаш да направат депозит на казино
 • Без скриени такси - Обично, кога се користат други методи, како на пример Visa или MasterCard картички, можат да постојат скриени такси. Со использование на PayNearMe, корисниците можат да се избегнат такви проблеми, бидејќи нема дополнителни скриени такси кои мора да се плаќаат.
 • Се користи во голем број казина - PayNearMe е достапен во голем број онлајн казина.

Манекти

Ограничена лимита: Иако се чини како одличен метод за депозит на казина, максималната лимита за депозит е 500 долари. За сериозни казино играчи, оваа лимита може да биде проблем.

 • Не може да се користи за повторни повлекувања - PayNearMe е метод за депозит, но не може да се користи за повторно повлекување на новци.
 • Не е достапен глобално - иако е широко општеприфатен во САД, PayNearMe не е достапен во други земји.

Всушност

PayNearMe е опција за одличен метод за депозит на онлајн казино за оние корисници кои го имаат за цел да направат обични депозити. Неговата достапност и бесплатност ги прават најатрактивни за корисниците. Но, максималната лимита за депозит може да биде проблем и не може да се користи за повторни повлекувања на новци.

Вкупно

За американски играчи на онлајн казина, PayNearMe е одлична опција за депозит на казина без употреба на кредитни картички или банкарски трансфери. Неговата широка достапност, безбедност и бесплатност ги прават најпристапните методи за депозит на казина. Но, максималната лимита за депозит може да биде проблем и не може да се користи за повторни повлекувања на новци.

PayNearMe Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е PayNearMe?

PayNearMe e метод за уплата кој што овозможува на своите корисници да извршуваат депозити на своите казино сметки, без потреба од користење на кредитни или дебитни картички.

Кои казина го прифаќаат PayNearMe како метод за уплата?

PayNearMe е достапен во голем број казина ширум светот, меѓу кои се и онлајн казината кои го прифаќаат овој метод за уплата.

Како да извршам депозит со PayNearMe?

За да извршите депозит со PayNearMe, потребно е да изберете овој метод за уплата при изборот на опцијата за депозит. Следете ги упатствата и потврдете ја трансакцијата. Износот ќе биде веднаш воведен на вашата казино сметка.

Како да креирам PayNearMe барање за депозит?

За да креирате PayNearMe барање, треба да одете на PayNearMe.com, да се регистрирате и да следите ги упатствата за креирање на барање за плаќање. Кога ќе го завршите процесот, добијте го PayCode кој го користите за извршување на уплатата на вашата казино сметка.

Колку да очекувам да потрае трансакцијата со PayNearMe?

Трансакциите со PayNearMe се веднаш воведуваат на вашата казино сметка и обично траат од 30 секунди до 5 минути. Меѓутоа, времето на трансакцијата може да зависи од казиното и од банката.

Кои се лимитите на PayNearMe трансакците?

Лимитите на PayNearMe трансакциите може да варираат од казино до казино. Меѓутоа, повеќето казина имаат минимален и максимален износ на депозитот. Вообичаено, минималниот износ на депозит е околу $10, а максималниот може да се движи до $500 или повеќе.

Која валута се користи на PayNearMe трансакциите?

PayNearMe работи со различни валути, во зависност од казиното и локацијата на корисникот. Сепак, повеќето PayNearMe трансакции се извршуваат во валутата на казиното.