UnionPay Казино

UnionPay Казино

 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • IVI Казино
  Методи на депозити:
  EthereumEcoPayzEthereumMaestroLitecoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 1xSlots Казино
  Методи на депозити:
  WebMoneyAstroPay DirectBitcoinPromsvyazbankMoneySafe
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Cleopatra Казино
  Методи на депозити:
  UnionPayEthereumCoinsPaidLAVA payPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 4000 دولار/4000 دولار ، كازينو مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи

UnionPay како начин за депозит во казината

Содржина

Со секојдневниот напредок на онлајн казината, играчите имаат потреба од безбеден и сигурен начин за пренос на своите парични средства. UnionPay е еден од зависниот метод за депозит и повлекување на пари во онлајн казината. Овој електронски портмоне во најстарниот вид се појави во Кина и го има најголемиот број на корисници во светот со повеќе од 7,5 милиони даватели на услуги.

Предности на UnionPay како начин за депозит во казино

За играчите коишто користат UnionPay, постојат многу предности во споредба со другите методи за депозит:

 • Сигурност - UnionPay користи најсовремената технологија за персонално и финансиско безбедност
 • Брзина - депозитите со UnionPay се обработуваат одма во повеќето случаи, што значи дека играчите можат одма да играат игри
 • Глобалност - UnionPay има светска присуство и се поддржува од повеќе од 170 држави и територии
 • Нема комисија - во повеќето случаи казината не ви наплатуваат дополнителна комисија за користењето на UnionPay

Манати на UnionPay како начин за депозит во казино

Сепак, како и во секоја друга електронска услуга, UnionPay исто така има свои недостатоци:

1. Ограничување за корисниците - UnionPay повеќето пати со забрана на користењето за играчите во САД и други земји. Ова е затоа што некои земји во кои UnionPay не е легален, имаат закони против онлајн казината.

2. Не сите онлајн казината го прифаќаат UnionPay - играчите треба да проверат дали казиното го прифаќа UnionPay пред да регистрират свој профил.

UnionPay како начин за повлекување на пари од казиното

UnionPay се користи и како начин за повлекување на пари од онлајн казината. Иако не сите казината дозволуваат повлекување на пари преку UnionPay, многу од нив ја имаат оваа опција.

 • Брзина - повлекувањето со UnionPay може да потрае од 3 до 7 работни дена за да бидат пренесени парите на банкарскиот сметка на играчот
 • Гибливост - UnionPay им е достапен на секое време и од кое било место светот

Конклузија

UnionPay е безбеден и повеќе оддоволителен метод за депозит и повлекување на пари во онлајн казината. Со својата глобална присуство, брзина на обработка и безбедност, это е еден од најдобрите методи за користење во оваа индустрија. Иако UnionPay не е достапен на секое казино, играчите можат да ја користат за играње и повлекување на пари од казината.

UnionPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е UnionPay?

UnionPay е кинеска компанија за плаќање, која овозможува безбедно и брзо електронско плаќање со кредитни и дебитни картички.

Дали UnionPay е прифатен во казина?

Да, многу онлајн казина го прифаќаат UnionPay како начин за депозит и повлекување на средства.

Кои се предности за користење на UnionPay во казина?

Предностите на користење на UnionPay е што има безбедно и брзо плаќање, не мора да се користи банкарска сметка и има бонуси за користење на некои казиноско кредитни картички.

Кои казина го прифаќаат UnionPay како начин за плаќање?

Многу казина го прифаќаат UnionPay како начин за плаќање, покрај нив има онлајн казина како 888 Casino, Betway Casino, Spin Casino и многу други.

Кои се трошоци за користење на UnionPay?

UnionPay нема длабочоки трошоци, но на казината може да има процент од износот кој што се повлекува или од депозитот.

Која е минималната и максималната сума за депозит со UnionPay?

Минималната и максималната сумата за депозит со UnionPay зависи од казиното кое го користи, обично минималната сума е од 10 до 20 долари, а максималната сума е од 500 до 5000 долари.

Колку време е потребно за да се изврши трансакцијата?

Трансакцијата со UnionPay обично е многу брза и може да се обработи веднаш или во рок од 24 часа, но сепак, времето може да зависи од казиното и може да биде повеќе од 24 часа.

Дали користењето на UnionPay е сигурно?

Да, UnionPay е многу безбеден и сигурен начин за плаќање, бидејќи користи современа технологија за шифрирање на податоците за депозит и повлекување на средства.