Payoneer Казино

Payoneer Казино

 • Skol Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyPaysafe CardPayPalVisaMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار + 100 Bonus Spins
  +18 | Само нови играчи
 • BetMaster Казино
  Методи на депозити:
  MuchBetterAstroPay CardTetherSkrill 1-TapVenus Point
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • bCasino Казино
  Методи на депозити:
  GiroPayEutellerFlexepinSkrillSofort
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 يورو + 50 Bonus Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

Payoneer како метод за депозит во казина - информативна рецензија

Содржина

Payoneer е онлајн мобилна финансиска компанија, со основна функција да го олесни преносот на пари меѓу лица или компании во различни земји.

Овој сервис колку значи и како повеќе се користи, затоа што корисниците кое што ги користат најчесто се фрилансери, интернет продавници, музичари, блогери, е-торговци, онлајн казина и други корисници.

Како функционира Пејонер?

За користењето на Пејонер, прво треба да се регистрирате на нивниот веб-сајт. Следете ги потребните чекори за регистрација и додадете ја вашата банковна сметка или картичка за да може да ја користите услугата.

Откако ќе ја регистрирате сметката, треба да ја препратите до веќе постоечка сметка во вашата држава или во друга држава, која го нуди сервисот на Пејонер.

Секоја трансакција со Пејонер е безбедна и енкриптирана со криптирачки алгоритми за обезбедување на квалитетна заштита на вашата приватност.

Кои се неговите предности?

Една од најголемите предности на Пејонер е тоа што не се зема комисиона за депозитите, што го прави овој сервис популарен за користење во онлајн казина.

Овој сервис штеди време и пари, со што им овозможува на корисниците да избегнуваат дополнителни ризици од губење на пари. Исто така, Пејонер овозможува меѓународни трансакции со помалку пречки и виши стапки на безбедност.

 • Нема комисија за депозитот;
 • Висока безбедност и заштита на приватноста;
 • Брзи трансакции;
 • Меѓународните депозити и подигнувања се овозможуваат.

Како Пејонер може да биде корисен како метод за депозит во казина?

Пејонер е перфектен метод за депозит во онлајн казина. Бидејќи не зема комисиона за користење на сервисот, и затоа што корисниците можат да прават депозити и подигнувања, Пејонер го прави поради тоа што електронскиот начин на плаќање е брз и безбеден.

Додека многу други опции за плаќање предизвикуваат чекање на подигнување на пари во банката, Пејонер дозволува на корисниците да прекинат трансакција потребничката линија и да го подигнат својот депозит во рок од два до три работни дена.

 • Безбедни трансакции;
 • Брзо и ефикасно депозити и подигнувања;
 • Нема комисии за депозитите;
 • Покрај депозитите, и подигнувањата се овозможуваат;
 • Голем избор на онлајн казина кои ја поддржуваат Пејонер.

Заклучок

Пејонер е перфектен метод за депозит во онлајн казина. Со безбедни трансакции, брзо и ефикасно депозити и подигнувања, како и нема комисии за депозитите, значително носи голема корист за корисниците. Придружете се на Пејонер и уживајте во безбројните предности што ги овозможува тој.

Payoneer Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Пејонер Казина?

Пејонер Казина е метод за плаќање кое овозможува на играчите да депозитираат пари на својата онлајн казино сметка. Оваа услуга е достапна во многу онлајн казина во Македонија.

Како можам да го користам Пејонер Казина?

За да ја користите оваа услуга, прво мора да си креирате Пејонер сметка и да ја поврзете со вашата казино сметка. Потоа, едноставно обидете се да депозитирате пари во вашата онлајн казино сметка и изберете Пејонер Казина како метод на плаќање.

Какви се наплатите за користење на Пејонер Казина?

Обично нема дополнителни наплати за користење на Пејонер Казина. Меѓутим, има одредени дневни лимити за трансфер на пари и можеби ќе мора да платите мала процентна стапка за трансферот на големи суми.

Дали е безбедно да го користам Пејонер Казина?

Да, Пејонер Казина е потполно безбеден метод за плаќање. Пејонер има најсовремена заштитно кодирање на информациите и дополнителен слој на безбедност за да го заштити вашето приватност и информации за балансот на сметката.

Колку време е потребно да се процесираат парите?

Парите обично се процесираат веднаш кога ќе ги депозитирате, но можат да потраат неколку минути до неколку часа. Времето на процесирање може да зависи од на фактори, вклучувајќи ги работното време на банките и казината.

Како можам да си повлечам парите од мојата казино сметка користејќи Пејонер Казина?

За да ги повлечете парите од својата казино сметка, едноставно треба да го изберете Пејонер Казина како метод на повлекување и да внесете го износот на вашиот Пејонер сметка. Потоа парите ќе бидат трансферирани на вашата Пејонер сметка и можат да бидат повлечени на банкомат или да бидат користени онлајн.