Paysafecard Казино

Paysafecard Казино

 • Hell Spin Казино
  Методи на депозити:
  MasterCardPaysafecardCashtoCodeJetonPerfect Money
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 500،00 يورو مكافأة الإيداع الأول
  +18 | Само нови играчи

PaySafeCard како метод на депозит во казино: Преглед

Содржина

PaySafeCard (порано познат како Укаш) е припејд метод на плаќање кој работи во над 50 земји низ целиот свет. Компанијата е основана во 2000 година и оттогаш стана популарен избор за плаќања преку Интернет, вклучително и депозити во казино.

За да користите PaysafeCard во онлајн казино, треба да купите ваучер со специфична сума пари (обично се движат од 10 до 100 долари) и потоа да го внесете 16-цифрен пински код кај касино-касионот. Средствата веднаш се кредитираат на вашата сметка и можете веднаш да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Предности на користење на PaySafeCard за наслаги на казино

Една од најголемите предности на PaySafeCard како метод на депозит во казино е нејзината безбедност. Бидејќи не треба да дадете лични или банкарски информации при купување или користење на ваучери, практично не постои ризик од измама или кражба на идентитет.

Друга придобивка од користењето на PaySafeCard за наслаги на казино е неговата погодност. Можете брзо и лесно да купите ваучер на една од 650,000+ продажни места низ целиот свет, или преку Интернет користејќи кредитна картичка или банкарство преку Интернет. Плус, можете да користите повеќе ваучери за да депонирате поголеми количини доколку е потребно.

PaySafeCard исто така нуди брзи и сигурни трансакции, при што депозитите се обработуваат веднаш и повлекувањата во просек земаат околу 24-48 часа. Ова значи дека можете брзо да пристапите до вашите добивки и да избегнете какви било одложувања или такси поврзани со други начини на плаќање.

Ограничувања на користење на PaySafeCard за наслаги на казино

Додека PaysafeCard е одлична опција за плаќање за многу играчи на казино преку Интернет, важно е да бидете свесни и за неговите ограничувања. Еден од главните недостатоци во користењето на PaySafeCard е тоа што воопшто не е прифатен како метод на повлекување.

Покрај тоа, PaySafeCard има релативно ниски максимални ограничувања на депозитите во споредба со другите методи, што може да го ограничи износот на пари со кои можете да ги депонирате и играте. Исто така, вреди да се напомене дека ваучерите на PaysafeCard истекуваат по одреден временски период (обично 12 месеци), па не заборавајте да ги користите пред да истечат за да избегнат да изгубат средства.

Такси за PaySafeCard за депозити во казино

Друг важен фактор што треба да се разгледа при користење на PaySafeCard за депозити во казино се вклучените такси. Додека самиот PaysafeCard не наплатува никакви такси за набавки или депозити, некои казина може да наметнат мала такса за обработка или да применат минимални/максимални ограничувања за трансакциите со PaySafeCard.

Исто така, вреди да се напомене дека ако треба да ја конвертирате вашата валута кога користите PaysafeCard, може да подлежите на дополнителни такси и стапки на конверзија. Затоа, важно е да се провери со избраниот провајдер на казино и PaySafeCard за да одредите какви било такси или потенцијални трошоци пред да направите депозит.

Дали PaySafeCard е добар избор за наслаги на казино?

Севкупно, PaysafeCard е одлична опција за играчи на казино преку Интернет кои даваат приоритет на безбедноста и практичноста. Неговата лесна достапност, брзо време на обработка и недостаток на лични информации што се потребни го прават популарен избор кај многу играчи.

Како и да е, ограничувањата и потенцијалните такси на PaySafeCard може да бидат неповолно за некои корисници, особено за оние што сакаат да направат поголеми депозити или повлекувања. На крајот на краиштата, зависи од вас да ги мерите добрите и лошите страни и да утврдите дали PaysafeCard е вистинскиот начин на плаќање за вашите потреби за игри во казино.

Заклучок

PaySafeCard е популарен припејд начин на плаќање кој нуди безбеден, удобен и брз начин за правење депозити и повлекувања во казината преку Интернет. Иако има одредени ограничувања и потенцијални такси, нејзината безбедност и лесна употреба ја прават привлечна опција за многу играчи. Со над 650.000 дистрибутивни места ширум светот, можете лесно да купите ваучери за PaysafeCard за да ја финансирате вашата сметка за казино и да започнете да ги играте вашите омилени игри денес.

Paysafecard Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е PaySafeCard?

PaySafeCard е припејд начин на плаќање кој им овозможува на клиентите да купуваат или депозитни средства без банкарска сметка или кредитна картичка. Тоа е ваучер со уникатен 16-цифрен пински код што може да се откупи на Интернет.

Може ли да користам PaySafeCard за депонирање на онлајн казина?

Да, многу онлајн казина прифаќаат PaySafeCard како метод на депозит. Тоа е безбеден и удобен начин за финансирање на вашата сметка.

Како да користам PaySafeCard за да депонирам во онлајн казино?

За да се депонирате во онлајн казино користејќи PaySafeCard, едноставно изберете го како метод на депозит и внесете го 16-цифрениот пински код. Средствата ќе бидат веднаш кредитирани на вашата сметка.

Дали има минимален или максимален износ што можам да го депонирам користејќи PaySafeCard?

Минималниот и максималниот износ што можете да го депонирате користејќи PaySafeCard зависи од онлајн казиното. Сепак, генерално, минималниот износ е 10 долари, а максималниот износ е 1.000 УСД.

Дали е безбедно користењето на PaySafeCard за депонирање на онлајн казина?

Да, користењето на PaySafeCard за депонирање на онлајн казина е безбедно. Бидејќи ваучер нема никаква врска со деталите за вашата банкарска сметка или кредитна картичка, тоа е анонимен и безбеден начин за правење депозити.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи PaySafeCard?

Не, не можете да ги повлечете вашите добивки користејќи PaySafeCard бидејќи тоа е начин на плаќање само за депозити.

Може ли да користам PaySafeCard на мојот мобилен уред?

Да, можете да користите PaySafeCard на вашиот мобилен уред со преземање на апликацијата PaysafeCard на вашиот паметен телефон или таблет.

Дали има такси поврзани со депозитите PaysafeCard?

Тоа зависи од онлајн казиното. Некои онлајн казина може да наплатат такси за депозити на PaySafeCard, додека други можеби не. Важно е да ги прочитате условите пред да направите депозит.