Neosurf Казино

Neosurf Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи

Neosurf во казино: Преглед на методот за депозит и повлекување

Содржина

Neosurf е метод за депозит и повлекување, кој својот популарен начин на работа го гради на 16-цифрен код за плаќање. Овој код го добивате на терминали, продавници или онлајн. Самата процедура на депозит безбедна и брза, низ внесување на кодот во казиното.

Neosurf методот е препознатлив по неговиот начин на безбедност, каде нема да го откривате вашата лична информација на казиното. Само се закупува кодот и следно при неговата употреба се внесува на казиното, и така се избегнува да внесувате информации открито на нет безбедно.

Предности

Neosurf методот има повеќе предност, а тие се:

 • Нема потреба од платежна картичка или банкарски сметки;
 • Депозитот е моментален, што значи дека моментално внесувате пари на сметката;
 • За повлекување, не е потребна банкарска сметка или документација. Лесно може да го повлечете бараниот износ со кодот неодамна купен во објектот;
 • Сигурност на вашите лични податоци, тие не се чуваат на никакво место;
 • Практична опција за повлекување на заработката.

Ограничувања

Додека Neosurf методот е одличен за корисници, кои сакаат да го избегнат внесувањето на лични информации на нет, некои корисници можеби ќе се изненадат да разберат дека за дознаевање со задолжителност на инфото за сите начини на плаќање е потребна инфраструктура.

Достапност

Сега, методот Neosurf може да се користи во повеќе од 20 земји по светот и тоа во подчетокот во казина, кои поддржуваат Neosurf. Листата може да се пронајде на официјалната страна на компанијата.

 • Во Европа, во повеќето држави има повеќе од 50 терминали за закупоње на Neosurf кодови во продавниците кои сме им обзавежан кон платежна опција.
 • Листата се проширува секојдневно со повеќе продавници и сите новости се објавуваат на официјалната страница.
 • Овиот метод може да се бара во офшор маркетите, каде има проблеми со трансакциите.

Итност-Поддршка

Neosurf е најдобар каде што постои контакт со искусен тим на поддршка во резултат на било какви проблеми. Компанијата Neosurf реагира моментално на било какви прашања на нивната електронска пошта за контакт во случај на проблеми.

 • Поддршка што ќе одговори на реактивни прашања;
 • Нема никакво време на чекање со било кој консултант за поддршка.

Заклучок

Ние советуваме Neosurf каде е достапен како прави начин за депозит и повлекување, бидеќи прост и брз пристап до парите ви во казиното. И предлагаме да го користите во места каде не внесувате лична информација- за време на плаќањето. Сложуваме дека е единствен метод за дополнување на вашата сметка во време на офтен лет за онлајн казина.

Neosurf Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Неосурф?

Неосурф е претплатен сервис кој овозможува онлајн плаќање на разни услуги, вклучувајќи ги и онлајн казина. Овој сервис открива 10-знаен пин код кој го користите за онлајн плаќање.

Дали можам да ја користам Неосурф картичката за онлајн казина?

Да, Неосурф картичката може да се користи за плаќање во многу онлајн казина во Македонија и надвор од неа.

Колку треба да биде минималната сума за депозит со Неосурф?

Минималната сума за депозит со Неосурф може да варира во различни казинои, но обично изнесува од 10 до 20 евра.

Колку време е потребно за да се изврши депозит со Неосурф?

Депозитот со Неосурф е обично веднашн, освен ако казиното не го нуди другачијо. Во тој случај, депозитот може да биде извршен во период од неколку минути до неколку часа.

Колку треба да платам за трансакција со Неосурф?

Неосурф не зачувува лични податоци и нема дополнителни такси за трансакција. Вие плаќате Истата сума на казиното која ја депониравте со Неосурф картичката Ви.

Дали е безбедно да се користи Неосурф за онлајн казина?

Да, Неосурф е безбеден сервис за онлајн плаќање и претставува сигурна алтернатива на традиционалните методи на плаќање. Вашите лични податоци не се зачувуваат, што значи дека нема шанси за некого друг да им добие пристап.

Дали сите онлајн казина го прифаќаат Неосурф?

Не, не сите онлајн казина го прифаќаат Неосурф. Но, има голем број на казинои кои го прифаќаат Неосурф како метод на плаќање.