OXXO Казино

OXXO Казино

 • 77Spins Казино
  Методи на депозити:
  InteracMasterCardEcoPayzPaysafe CardecoVoucher
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى يورو/100 دولار + 100 يدور بمكافأة ، مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • OG Казино
  Методи на депозити:
  ecoVoucherBoletoPAGOFACILInteracEcoPayz
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى يورو/100 دولار + 100 يدور بمكافأة ، مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • SlotoTop Казино
  Методи на депозити:
  PAGOFACILBitcoinSkrillNetelleriDebit
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى 250 ٪ ، كحد أقصى إيداع 1400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • ReloadBet Казино
  Методи на депозити:
  RippleBank Wire TransferAstroPay CardPaysafe CardKlarna Instant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи

Oxxo како метод на депозит во казино: Сеопфатен водич

Содржина

Кога станува збор за онлајн казина, методите за депозит и повлекување што ги нуди платформата можат да направат или да го скршат искуството на играчот. Еден метод на депозит што се здобива со популарност во Латинска Америка е OXXO, опција за плаќање на готовина што им овозможува на клиентите да прават безбедни трансакции преку Интернет, без да имаат потреба од банкарска сметка или кредитна картичка. Во оваа статија, ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користењето на Oxxo како метод на депозит во казино.

Како работи Oxxo како метод на депозит во казино?

Користењето на OXXO за депонирање на средства на сметка за казино е релативно директно. Еве ги чекорите што треба да се следат:

 • Посетете го касата на касата на онлајн казиното што сакате да го репродуцирате и изберете \ "Oxxo \" од списокот на опции за депозити.
 • Внесете го износот што сакате да го депонирате, што може да се движи од минимум 10 до 30 000 американски долари (приближно 1.500 УСД).
 • Beе се генерира уникатен баркод, кој можете да го отпечатите или зачувате на вашиот паметен телефон.
 • Одете во која било продавница Oxxo и презентирајте го бар -кодот на касата.
 • Платете ја износот на депозитот плус мала услужна такса од околу 10-20 $ пезоси (помалку од 1 УСД).
 • Вашата сметка ќе биде кредитирана со депонираната сума во рок од неколку минути или часови, во зависност од времето за обработка на казиното.

Во надолна линија, користењето на OXXO како метод на депозит значи дека не можете да повлечете средства од вашата сметка во казино користејќи го истиот метод. Наместо тоа, ќе треба да изберете алтернативен метод за повлекување, како што се трансфер на банка или е-паричници.

Придобивки од користењето на OXXO како метод на депозит во казино

Една од главните придобивки од користењето на OXXO како метод на депозит во казино е практичноста што ја нуди. Со над 18.000 продавници низ Мексико, Oxxo е лесно достапен за повеќето жители. Покрај тоа, со оглед на тоа што трансакциите со OXXO се обработуваат во готово, таа обезбедува безбедна опција за плаќање за оние кои немаат или не сакаат да користат кредитна картичка или банкарска сметка за трансакции преку Интернет.

Окссо трансакциите се исто така моментални, што значи дека вашиот депозит ќе биде кредитиран на вашата сметка во казино во рок од неколку минути или часови од извршувањето на исплатата. Ова е побрзо од трансфер на банка или меѓународен трансфер на жица, што може да потрае неколку работни дена за обработка.

Недостатоци за користење на Oxxo како метод на депозит во казино

Додека Oxxo е популарна опција за плаќање за многу играчи во Латинска Америка, тоа доаѓа со некои недостатоци. Една од најголемите недостатоци е ниската граница на депозитот. Додека минималната сума на депозит е разумна од 10 долари, максималната граница е поставена на околу 30,000 американски долари, што може да не биде доволна за високи ролери или играчи кои бараат да направат поголеми депозити.

Друг недостаток е таксата за услуга што ја наплатува OXXO, кој може да се движи од пезоси од 10 до 20 долари по трансакција. Иако ова можеби не изгледа како многу, може брзо да се додаде ако направите чести депозити. Покрај тоа, OXXO не може да се користи за повлекување, што значи дека ќе треба да изберете алтернативни методи за повлекување, како што се трансфер на банка или е-паричници.

Дали Oxxo е добар метод за депозит во казино?

Севкупно, OXXO може да биде удобна и безбедна опција за депозит за оние кои немаат банкарска сметка или кредитна картичка. Времето за инстант обработка и широко распространетата достапност на продавниците OXXO ја прават привлечна опција за многу играчи во Латинска Америка. Како и да е, ниската граница на депозити, такси за услуги и неможноста за повлекување на средства користејќи го истиот метод може да биде застапник за некои.

Заклучок

Кога станува збор за избор на метод за депозит во казино, важно е да ги земете предвид вашите индивидуални потреби и преференции. OXXO може да биде добра опција за оние кои даваат приоритет на погодноста и безбедноста во однос на повисоките ограничувања на депозитите. Меѓутоа, ако сте висок валјак или често повлекувате средства, можеби ќе сакате да истражите други опции.

На крајот на краиштата, зависи од секој играч да одлучи дали Oxxo е вистинскиот метод на депозит за нив. Со мерење на придобивките и недостатоците, можете да донесете информирана одлука и да уживате во беспрекорно искуство со игри преку Интернет.

OXXO Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Што е Oxxo?

Oxxo е мексикански ланец на продавници за погодности кој нуди услуга за плаќање што им овозможува на клиентите да прават разни трансакции, вклучително и депозити за казино преку Интернет.

2. Дали можам да користам Oxxo за да депонирам пари на мојата сметка за онлајн казино?

Да, многу онлајн казина кои прифаќаат мексикански играчи го нудат OXXO како опција за плаќање за депонирање на средства на сметка на играчот.

3. Дали е безбедно да се користи Oxxo за онлајн наслаги на казино?

Да, Oxxo е широко признат и доверлива услуга за плаќање, а многу казина на Интернет користат напредна технологија за криптирање за да ги обезбедат личните и финансиските информации на нивните играчи.

4. Дали има такси за користење на OXXO како метод на депозит во казино?

Некои онлајн казина може да наплатат мала такса за користење на OXXO за да се направи депозит, но ова варира во зависност од казиното.

5. Колку време е потребно за мојот депозит Oxxo да се појави на мојата сметка за казино онлајн?

Обично, депозитите OXXO се обработуваат веднаш и треба веднаш да се рефлектираат во вашата сметка за онлајн казино.

6. Дали има минимален или максимален износ што можам да го депонирам користејќи Oxxo?

Минималните и максималните износи на депозит варираат во зависност од онлајн казиното што го користите. Како и да е, генерално, минималниот износ на депозит е околу 200 мексикански пезоси, а максималниот лимит на депозит е обично околу 5.000 до 10,000 мексикански пезоси.

7. Може ли да ги повлечам своите добивки од казино користејќи Oxxo?

Не, Oxxo е само метод на депозит и не можете да повлечете средства користејќи ја оваа опција за плаќање. Willе треба да изберете друг метод за повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич, за да ги повлечете вашите добивки.