Interac Казино

Interac Казино

 • Scatterhall Казино
  Методи на депозити:
  PicpayLitecoinOpen BankingSofortRipple
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ مكافأة مطابقة تصل إلى 7000 دولار + 30 يدور مجاني على لعبة كبيرة
  +18 | Само нови играчи
 • Arcanebet Казино
  Методи на депозити:
  iDEALiDEALEcoPayzMuchBetterMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  موجة ترحيب عريضة للموظف: 50 ٪ تصل إلى 1000 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Woocasino Казино
  Методи на депозити:
  DogecoinNetellerMaestroBitcoin CashInterac
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  300 ٪ حتى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи
 • Evospin Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferRapid TransferSkrillMaestroVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи

Interac како метод на депозит во казино - информативен и корисен преглед

Содржина

Ако сте страствен играч на казино преку Интернет, знаете колку е важно да имате сигурен и безбеден начин на плаќање за депонирање и повлекување на средства. Додека има многу методи на располагање на канадските играчи, InterAC стана се повеќе популарен во последните години, како резултат на неговите брзи и безбедни трансакции. Во овој преглед, ќе ги разгледаме подетално вредностите на Interac како метод на депозит и повлекување на казино и ќе ви ги обезбедиме сите информации што ви се потребни за да донесете информирана одлука.

Што е Interac?

Interac е непрофитна организација со седиште во Канада која обезбедува решенија за електронско плаќање. Со над 35 години искуство, Interac стана еден од најверните и доверливи начини на плаќање во Канада. Interac нуди две главни услуги - Debit Interac, која им овозможува на корисниците да плаќаат за стоки и услуги директно од нивната банкарска сметка, и Enterac E -Transfer, што им овозможува на корисниците да испраќаат и примаат средства електронски.

 • Дебитна дебитна интеррактер:
 • Debit Interac им овозможува на корисниците да прават набавки преку Интернет и лично директно од нивната банкарска сметка. Оваа услуга е широко прифатена низ Канада и нуди безбеден и удобен начин за плаќање без потреба од готовина или кредитни картички.

 • Enterac E-Transfer:
 • Е-трансфер на Interac им овозможува на корисниците да испраќаат и примаат средства електронски од една банкарска сметка на друга. Оваа услуга е достапна за повеќето сопственици на канадска банкарска сметка и нуди брз и безбеден начин за пренесување на средства.

Користење на Interac како метод на депозит во казино

Interac стана сè попопуларен избор за играчи на казино преку Интернет во Канада заради неговите брзи и безбедни трансакции. Користењето на Interac како метод на депозит во казино е лесно - едноставно изберете Interac како најпосакуван начин на плаќање на страницата за депозити и следете ги упатствата. Willе треба да ги дадете вашите банкарски информации и да ја потврдите трансакцијата користејќи ги вашите онлајн банкарски ингеренциите. Депозитите за интервал обично се обработуваат веднаш, овозможувајќи ви веднаш да започнете да ги играте омилените игри во казино.

Користење на Interac како метод за повлекување на казино

Interac исто така може да се користи како метод за повлекување кај некои онлајн казина. За да ги повлечете средствата со употреба на Interac, изберете Enterac E-Transfer како склопот на методот за повлекување и следете ги упатствата. Willе треба да ги дадете вашите банкарски информации и да ја потврдите трансакцијата користејќи ги вашите онлајн банкарски ингеренциите. Повлекувањето на интервали обично трае помеѓу 24 и 48 часа за да се процесира, во зависност од казиното.

Предности и недостатоци на интеракцијата како метод на депозит и повлекување на казино

Interac има неколку предности и недостатоци кога се споредуваат со другите популарни начини на плаќање. Еве неколку од главните добрите и лошите страни на користењето на Interac како метод на депозит и повлекување на казино:

 • Предности:
  • Брзи и безбедни трансакции - InterAC депозитите обично се обработуваат веднаш, а EnterAC E -Transfers нудат брз и безбеден начин за пренесување на средства.
  • Нема потреба од кредитни картички - InterAC им овозможува на корисниците да плаќаат директно од нивната банкарска сметка, елиминирајќи ја потребата за кредитни картички.
  • Прифатено во многу казина - Interac е прифатен во многу онлајн казина во Канада, што го прави удобен начин на плаќање за играчи.
 • Недостатоци:
  • Не е прифатено воопшто казина - додека Interac е прифатен во многу онлајн казина, воопшто не е достапна казина, ограничувајќи ги вашите опции.
  • Надоместоци за повлекување - Некои онлајн казина може да наплатат такса за повлекување на интервали, намалувајќи ја сумата на пари што можете да ги повлечете од вашата сметка.
  • Бара банкарство преку Интернет - За да користите Interac, треба да имате пристап до банкарство преку Интернет, што можеби не е достапно за некои корисници.

Заклучок

Interac е брз и безбеден начин на плаќање кој стана сè попопуларен кај играчите на казино преку Интернет во Канада. Тој нуди удобен начин за депонирање и повлекување на средства без потреба од кредитни картички и нуди брзи и безбедни трансакции. Иако има некои недостатоци, како што е воопшто да не се достапни казина, Interac останува популарен и доверлив начин на плаќање за канадски играчи.

Ако барате сигурен и безбеден начин на плаќање за употреба во онлајн казина, Interac дефинитивно вреди да се размисли.

Interac Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Interac?

Interac е канадски начин на плаќање што им овозможува на корисниците да заработат безбедни и брзи трансфери на пари користејќи ги нивните банкарски сметки. Тој е најпопуларен начин на плаќање во Канада.

Може ли да користам Interac за онлајн депозити во казино?

Да, Interac е широко прифатен начин на плаќање од страна на многу онлајн казина во Канада.

Дали е безбедно да се користи Interac за онлајн депозити во казино?

Да, Interac е целосно безбеден и безбеден начин на плаќање кој користи напредна технологија за криптирање за да ги заштити личните и финансиските информации на своите корисници.

Дали онлајн казината наплаќаат такси за депозити за интерали?

Тоа варира од казино до казино, но некои онлајн казина наплатуваат мала такса за депозити за интерали. Ве молиме, проверете со индивидуалното казино за нивните политики за такси.

Може ли да ги повлечам своите добивки со Interac?

Повеќето онлајн казина им овозможуваат на играчите да ги повлечат своите добивки користејќи го Enterac E-Transfer или Interac Online. Сепак, некои казина може да дозволат депозити со Interac и да бараат од играчите да користат различен начин на плаќање за повлекување.

Дали има некои ограничувања на трансакцијата при користење на Interac?

Да, постојат ограничувања на трансакцијата при употреба на Interac. Границите варираат во зависност од банката на поединецот, но повеќето банки имаат ограничување од 3.000 УСД по трансакција и 10,000 УСД на ден.

Колку време е потребно за да се обработи депозит за интеракција?

Депозитите на Interac обично се обработуваат веднаш, што значи дека вашите средства треба веднаш да бидат достапни на вашата сметка во казино. Сепак, важно е да се напомене дека времето за обработка може да биде подолго во зависност од политиките на вашата банка и времето за обработка на казиното.

Дали треба да имам сметка за интеракција за да ја користам услугата?

Не, не треба да имате сметка за Interac за да користите Interac како метод на депозит во казино. Едноставно треба да имате канадска банкарска сметка што е компатибилна со мрежата Interac.