GiroPay Казино

GiroPay Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Drift Казино
  Методи на депозити:
  SofortWebMoneyDogecoinGiroPayBank Wire Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو + 20 يدور على فتحة مينوتور
  +18 | Само нови играчи
 • Bella Vegas Казино
  Методи на депозити:
  GiroPayChequeBank Wire TransferMasterCardBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ مكافأة ودائع المطابقة + 45 مكافأة يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи

Giropay како метод на депозит во казино: Дали вреди да се возбудува?

Содржина

Giropay е еден од популарните методи на депозити во казино што најчесто се користи кај германските играчи. Тоа е начин на плаќање кој овозможува безбедни, безбедни и брзи трансакции преку Интернет од вашата банкарска сметка директно до казино без да ги откриете вашите чувствителни информации за банкарска сметка. Giropay со текот на годините се здоби со популарност во Германија, со над 1,2 милиони корисници и над 35.000 банки учеснички. Значи, што го прави Giropay врвен избор како метод на депозит во казино?

Giropay нуди брзи и безбедни трансакции

Transactionsиропеј трансакциите се брзи и безбедни, при што депозитите веднаш се рефлектираат на сметката во Казино. Играчите не треба да се грижат за давање на нивните детали за банка, бидејќи Giropay користи шифрирана врска и безбедни методи за автентикација за да ги заштити личните и финансиските податоци на корисниците од измама преку Интернет. Овој безбеден систем за плаќање преку Интернет гарантира дека играчите можат да направат безбедни и сигурни депозити во кое било учество преку Интернет казино во Германија.

 • Transactionsиропеј трансакциите се моментални
 • Деталите за плаќање се шифрирани и чуваат безбедни
 • Безбедни чекори за автентикација обезбедуваат безбедност
 • Безбедни и сигурни плаќања во онлајн казина

Giropay нема дополнителни такси

Додека некои даватели на плаќање им наплаќаат на своите корисници за трансакции, познати и како такси за обработка, Giropay не наплатува дополнителни такси за трансакции. Повеќето банки, исто така, им даваат бесплатни трансакции на своите корисници кога користат Giropay за да вршат плаќања во онлајн казино. Структурата на такси на Girиропеј секако апелира до играчи на казино преку Интернет кои сакаат да избегнат дополнителни трошоци.

Исто така, вреди да се споменат е и казината кои им даваат приоритет на своите корисници, може да ги покриваат такси за жиропај, што значи дека играчите не мора да се грижат за нив.

Giropay помага во контролата и управување со вашиот буџет за коцкање

Системот на Giropay е ефикасен начин да ви помогне да го задржите коцкањето под контрола. Можете да направите депозити само преку вашата банкарска сметка, што значи дека не можете да потрошите повеќе од она што го имате на вашата банкарска сметка. Овој пристап ви овозможува подобра контрола врз буџетот за коцкање, додека ви дава можност да уживате во вашите омилени игри и да освоите големи.

 • Износ на депозит ограничен на вашиот расположен банкарски биланс
 • Подобра контрола врз вашиот буџет за коцкање
 • Спречува преголема потрошувачка

Giropay е совршен избор за вашите повлекувања

Друга одлична вредност на жиропај е нејзината способност да се олесни мазни и брзи повлекувања од онлајн казина. Во рок од 24 часа од барањето за повлекување, вашите пари ќе бидат кредитирани на вашата сметка на Giropay, каде што можете да пристапите до неа и да ги повлечете на вашата банкарска сметка.

 • Овозможува мазни и брзи повлекувања
 • Вашите пари се кредитираат на вашата сметка на Giropay во рок од 24 часа
 • Можете да ги повлечете парите на вашата банкарска сметка

Заклучок

Giropay е еден од популарните методи на депозити на казино преку онлајн меѓу германските играчи, нуди брзи, безбедни и сигурни трансакции. Не наплатува дополнителни такси за трансакции и ви помага да го контролирате и управувате вашиот буџет за коцкање. Покрај тоа, Giropay нуди совршен начин за олеснување на мазни и брзи повлекувања. Како заклучок, Giropay е одличен начин на плаќање во казино кој обезбедува безбедно и мазно искуство во казино преку Интернет.

GiroPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е жиропај и како работи?

Giropay е начин на плаќање преку Интернет, кој ви овозможува да купувате или депозити на онлајн казина со користење на вашата банкарска сметка. За да го користите Giropay, мора да имате сметка со банка што учествува и да бидете регистрирани за банкарство преку Интернет. За да направите депозит, едноставно изберете Giropay како начин на плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и следете ги упатствата за да ја завршите трансакцијата.

Може ли да користам Giropay за да направам повлекувања од онлајн казина?

Не, Giropay може да се користи само за да се направат депозити во онлајн казина. Willе треба да изберете поинаков метод за повлекување, како што е банкарски трансфер или е-парич, за да ги повлечете вашите добивки.

Дали е безбедно да се користи Giropay за да се направат депозити во онлајн казина?

Да, Giropay користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Трансакциите се шифрираат за да спречат неовластен пристап, а вашата банка мора да ја автентицира секоја трансакција пред да може да се обработи.

Дали има такси поврзани со користење на жиропај во онлајн казина?

Некои онлајн казина може да наплатат такса за користење на Giropay за правење депозити. Сепак, овие такси се обично многу мали и обично се откажуваат од поголеми депозити. Треба да проверите со вашето онлајн казино за да видите дали наплатуваат какви било такси за користење на Giropay.

Колку време е потребно за депозитот на жиропеј да се кредитира на мојата сметка за казино онлајн?

Депозитите на жиропеј обично се кредитираат на вашата онлајн казино сметка веднаш или во рок од неколку минути. Како и да е, може да потрае и до 24 часа за да се обработи депозитот, особено ако системот за банкарство преку Интернет на вашата банка доживува технички тешкотии.

Кој е минималниот и максималниот износ што можам да го депонирам со помош на жиропеј?

Минималните и максималните износи на депозит варираат во зависност од онлајн казиното и границите на вашата банка. Како и да е, повеќето онлајн казина имаат минимален услов за депозит од 10 евра, додека максималниот износ на депозит обично е помеѓу 1.000 и 5.000 евра по трансакција.

Може ли да користам жиропај за да направам депозити во други валути?

Giropay првенствено се користи во Германија, каде трансакциите се обработуваат во еврото (ЕУР). Како и да е, некои онлајн казина може да прифатат депозити во други валути и да ги претворат во ЕУР користејќи го тековниот курс. Ова ќе зависи од политиките на онлајн казиното и достапноста на жиропеј во вашата земја.

Дали треба да дадам лични информации кога користам Giropay?

Кога користите Giropay за да направите депозит, ќе треба да го дадете вашето име, бројот на банкарската сметка и бројот на рутирање на банка. Сепак, Giropay не чува никакви лични информации или ги споделува со трети страни, така што вашите информации се безбедни и заштитени.