SEPA Казино

SEPA Казино

 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Dream Vegas Казино
  Методи на депозити:
  EntropayBank Wire TransferSkrillPaysafe CardSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  250 ٪ + 25 يدور على Wild Fire 7S
  +18 | Само нови играчи
 • Wazamba Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinPaySecRippleNordeaMegafone
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  99 ٪ حتى 999 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 1xBet Казино
  Методи на депозити:
  EutellerSvyaznoyWallet OnePerfect MoneyPrivat24
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Intertops Казино
  Методи на депозити:
  Money GlobalSkrill 1-TapPaysafe CardBank Wire TransferNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  مكافأة إيداع المباريات 100 ٪
  +18 | Само нови играчи

СЕПА како метод на депозит во казино: Објаснети депозити и повлекувања

Содржина

Како што расте индустријата за коцкање преку Интернет, исто така и разновидноста на начини на плаќање во казино. SEPA (област со единечна евра за плаќања) е еден од најпопуларните системи за плаќање во Европа и стабилно добива влечење како опција за депозит и повлекување на казино. Ако размислувате да користите SEPA за финансирање на вашата онлајн казино сметка или да ги повлечете вашите добивки, еве што треба да знаете:

Што е СЕПА?

SEPA е систем на плаќање кој има за цел да направи прекугранични трансакции во Евро толку брзи и ефикасни како и домашните трансакции. Системот е создаден од Европската унија (ЕУ) за да се поедностават кредитните трансфери на деноминирање на еврото и директните долгови низ границите на 36 земји кои учествуваат, во кои се вклучени земји-членки на ЕУ, Исланд, Норвешка, Лихтенштајн, Швајцарија, Монако и Сан Марино. Банките што учествуваат во овие земји ги следат истиот пакет регулативи за плаќање, правејќи трансакции до и од овие земји едноставно како домашни плаќања.

Придобивки од користењето на СЕПА за депонирање во казино

 • Достапност: СЕПА е достапна за играчи од широк спектар на земји, вклучително и земји -членки на ЕУ, како и Швајцарија, Норвешка, Лихтенштајн, Монако и Сан Марино. Тоа е удобен и широко прифатен метод за депозити во казино, бидејќи многу платформи за коцкање преку Интернет сега го интегрираат во нивните системи за плаќање.
 • Пониски такси: Трансакциите на СЕПА се генерално ефтини, па дури и бесплатни, што го прави особено привлечен за играчите со низок буџет. Сепак, имајте на ум дека некои банки можат да наплатат дополнителни такси за трансфери на СЕПА, иако овие такси обично се номинални.
 • Безбедност: Трансакциите на СЕПА се многу безбедни бидејќи подлежат на строги безбедносни и законски барања во земјите учеснички. Трансакциите се следат од овластените финансиски институции за да се обезбеди тие да се исполнат регулативите за перење пари (АМЛ) и контра-терористичкото финансирање (CTF), со што SEPA е доверлива опција за депозит.
 • Брза обработка: Трансакциите на СЕПА се обработуваат брзо, при што депозитите обично се кредитираат во рок од 1-2 работни дена. Повлекувањето од казината преку Интернет до вашата банкарска сметка SEPA може да трае подолго, обично помеѓу 1-4 работни дена, во зависност од времето за обработка на казиното преку Интернет.

Размислувања за користење на СЕПА како метод на депозит во казино

Иако СЕПА може да изгледа како идеален метод за депозит во казино, има неколку работи што треба да ги имате предвид кога се разгледува овој систем на плаќање:

 • Достапност: Додека СЕПА е достапна за играчи од многу земји, можеби не е достапна за играчи од некои земји кои не се ЕУ. Бидете сигурни да проверите дали вашата банка е овластена да обработува SEPA трансакции пред да се обидете да го користите овој метод.
 • Потврда за идентитет: Од безбедносни причини, сите трансакции на СЕПА бараат од банките да вршат проверки за верификација на идентитетот на сите сопственици на сметки. Ова може да вклучува обезбедување документи за лична идентификација, како што се пасоши или возачки дозволи.
 • Време на обработка: Времето на обработка може да се разликува помеѓу казината и банките, што може да значи дека можеби нема да имате пристап до вашите депозити веднаш. Особено повлекувањата може да потрае подолго за да стигнат до вашата банкарска сметка, бидејќи тие подлежат на дополнителни времиња на обработка, додека минуваат низ процесот на верификација на сметката во казиното и процесот на скрининг за безбедност.

Повлекувања на СЕПА во онлајн казина

Ако барате да ги повлечете вашите добивки од казино користејќи SEPA, тоа е директен процес за да побарате трансфер на банка. Откако ќе покренете барање за повлекување, онлајн казиното ќе го обработи барањето во просек од 1-4 работни дена пред да ги ослободите средствата. Должината на потребното време може да зависи од голем број фактори, вклучително и вашата земја на потекло, политиките на казиното во однос на обработката на плаќање и политиките на вашата банка. Откако онлајн казино го обработува барањето за повлекување и ќе ги ослободи средствата, може да потрае до 2 работни дена за средствата да бидат кредитирани на вашата сметка на СЕПА.

Заклучок

SEPA продолжува да се здобива со популарност како сигурен и удобен систем за плаќање за депозити и повлекувања на казино преку Интернет. Начинот на плаќање нуди многу придобивки за коцкари, вклучувајќи ниски такси, висока безбедност и брзо време на обработка. Сепак, важно е да се напомене дека времето и таксите за обработка може да варираат во зависност од онлајн казиното и вашата земја на потекло. Пред да започнете да користите SEPA со онлајн казино, осигурете се дека овој метод е достапен во вашата земја, вашата банка може да поддржува СЕПА и ги имате сите потребни документи за идентификација за да ги исполнат барањата за верификација.

SEPA Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е СЕПА?

СЕПА се залага за единечна област за плаќања во еврото, што е иницијатива на Европската унија за воспоставување заедничка рамка за плаќање низ европските земји.

Како можам да депонирам средства на мојата сметка за казино користејќи SEPA?

Можете да депонирате средства на вашата сметка за казино користејќи SEPA со избирање на опцијата SEPA во делот за плаќање на веб -страницата или апликацијата на казиното и да ги следите упатствата на екранот.

Дали има такси поврзани со депозитите на СЕПА?

Обично нема такси поврзани со депозити на СЕПА, иако некои казина може да наплатат мала такса за трансакција.

Колку време е потребно за мојот депозит за СЕПА да биде кредитиран на мојата сметка за казино?

Депозитите на СЕПА обично трае 1-3 работни дена за да бидат кредитирани на вашата сметка за казино.

Кој е минималниот/максималниот износ што можам да го депонирам преку СЕПА?

Минималните и максималните износи на депозит за СЕПА варираат од казино до казино, па затоа е најдобро да се провери со избраното казино за повеќе информации.

Може ли да ги повлечам своите добивки преку СЕПА?

Да, можете да ги повлечете вашите добивки преку СЕПА ако казиното го поддржува како метод за повлекување.

Дали е безбедно да се користи СЕПА за наслаги на казино?

СЕПА е безбеден и безбеден начин да се направат депозити во вашата сметка во казино. Трансакциите на СЕПА се обработуваат со употреба на најновата технологија за криптирање за да се обезбеди дека вашите лични и финансиски информации остануваат безбедни.

Што се случува ако има грешка со мојот депозит SEPA?

Ако има грешка со вашиот депозит SEPA, како што е неточен број на сметка, трансакцијата може да биде одбиена или одложена. Важно е внимателно да ги проверите информациите за плаќање пред да ја доставите трансакцијата за да избегнете какви било грешки.