Delta Казино

Delta Казино

 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Super Казино
  Методи на депозити:
  UkashNetellerMaestroSwitchPayPal
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 150 دولار (تصل إلى 1000 يورو مكافأة الترحيب على أول 5 ودائع)
  +18 | Само нови играчи

Делта: сигурен метод за депозит и повлекување на казино

Содржина

Кога станува збор за коцкање преку Интернет, изборот на зависен начин на плаќање е клучен за секој играч. Една таква опција што се одгледува во популарност е Делта. Но, што точно е Делта, и како се справува кога се споредува со другите банкарски избори? Во оваа статија, ќе се нурнеме во сè што треба да знаете за Делта како метод на депозит и повлекување на казино.

Што е Делта?

Делта е опција за плаќање која им овозможува на клиентите безбедно да ги пренесуваат фондовите и преку Интернет и офлајн. Тоа е дебитна картичка издадена од MasterCard и поддржана од повеќе од 200 банки низ Велика Британија. За да започнат со користење на Делта, играчите прво мора да имаат тековна сметка со банка со седиште во Велика Британија.

Делта е особено добро прилагодена за коцкање преку Интернет, бидејќи обезбедува брз и безбеден начин за пренесување на средства до и од сметки за казино. Неговата стапка на посвојување меѓу казината преку Интернет е доста добра, што ја прави достапна опција за плаќање за повеќето играчи.

 • Предности на користење на делта
 • Распространетата поддршка од банките во Велика Британија и онлајн казината
 • Брзи и безбедни трансфери на фондови
 • Нема потреба играчите да создадат сметка
 • Трансакциите можат лесно да се следат преку Интернет или на мобилен телефон

Играчите кои претпочитаат да ги чуваат своите фондови за коцкање одвоени од своите сметки за заштеда, можеби сакаат да користат делта. За разлика од другите е-паричници или припејд картички, Делта не бара од играчите да создадат и да одржуваат дополнителна сметка. Наместо тоа, плаќањата се вршат директно од поврзаната тековна сметка на играчот до наменетиот примател, како што е онлајн казино.

Покрај тоа, времето за обработка на депозити и повлекувања направени со употреба на делта е обично брзо, а скоро моментално во некои случаи.

Делта депозити и повлекувања во онлајн казина

На онлајн казината, депонирањето преку Делта е директен процес. Играчите мора да се движат во банкарскиот дел од нивното казино по избор и да ја изберат Делта како најпосакуван начин на плаќање. Потоа ќе треба да ги внесат деталите за нивната картичка и износот што сакаат да го депонираат.

Повлекувањето на делта работат на сличен начин. Играчите треба да се движат во делот за банкарство, да ја изберат Делта, да го внесат износот на повлекување и да чекаат да ги расчистат средствата. Споменатите средства се кредитираат на тековната сметка на играчот во рок од неколку работни дена. Сепак, вреди да се напомене дека времето на обработка може да варира од едно онлајн казино до друго.

 • Депозити и такси за повлекување
 • Депозити: Бесплатно
 • Повлекувања: бесплатно до 7,50 фунти

Во надолна линија, некои играчи може да сметаат дека такси за повлекување на Делта се малку стрмни во споредба со другите начини на плаќање. Додека депозитите обично се бесплатни, Делта наплатува до 7,50 фунти за повлекување, во зависност од повлечената сума и банката на играчот. Како и да е, вреди да се споредат овие такси со други начини на плаќање, бидејќи таксите искусни со Делта може да бледи во споредба.

Делта мобилна апликација

Делта има лесна за корисниците и удобна мобилна апликација која им дава контрола на играчите над нивните трансакции. Апликацијата обезбедува ажурирања во реално време за билансот на сметка на играчот и историјата на трансакциите, дозволувајќи им да ги следат своите трошоци. Исто така, им дава можност на играчите да ја замрзнат својата картичка или да ја пријават како изгубена или украдена директно во рамките на апликацијата. Играчите кои ја ценат практичноста можат да ја најдат апликацијата особено корисна.

 • Добрите и лошите страни на Делта како метод на депозит и повлекување на казино
 • Позитивни:
 • Распространето прифаќање во онлајн казина
 • Побрзи времиња на обработка од некои други начини на плаќање
 • Лесен за употреба без да се создаде сметка
 • Безбедни трансакции
 • Конс:
 • Надоместоците за повлекување можат да бидат стрмни за некои играчи
 • Достапно само за сопствениците на банкарска сметка во Велика Британија

Заклучок

Севкупно, Делта може да биде одлична опција за играчи кои претпочитаат да ја користат својата дебитна картичка за обложување. Лесно е за употреба, има широко прифаќање и обезбедува брзи и безбедни трансакции. Додека таксите за повлекување можеби не се идеални за сите играчи и има ограничување да се биде достапен само за сопствениците на банкарска сметка во Велика Британија, Делта останува одличен избор за депонирање и повлекување на средства од онлајн казина.

При изборот на начин на плаќање, факторите како што се времето за обработка, такси и безбедност се подеднакво важни. За оние кои ги обележуваат сите кутии за Делта, оваа опција за плаќање може да донесе некои придобивки од нивното искуство со игри преку Интернет.

Delta Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Делта?

Делта е метод на плаќање што ви овозможува да депонирате средства на вашата онлајн казино сметка користејќи ја вашата дебитна картичка Делта.

Како да ја користам Делта за да депонирам средства на мојата сметка за онлајн казино?

За да ја користите Делта, треба прво да се најавите на вашата онлајн сметка за казино. Потоа, одете во делот за депозити, изберете Делта како метод на депозит, внесете ги деталите за вашата картичка и потврдете ја трансакцијата.

Дали е безбедно да се користи Делта како метод на депозит во казино?

Да, безбедно е да се користи Делта за да се депонираат фондовите на вашата онлајн сметка за казино. Делта е безбеден начин на плаќање поддржан од системи за криптирање и безбедна обработка на високо ниво.

Дали се вклучени такси кога ја користам Делта за да депонирам средства на мојата сметка за казино преку Интернет?

Надоместоците поврзани со Делта може да варираат во зависност од онлајн казиното што го користите. Најдобро е да ги проверите условите на казиното за да откриете дали има вклучени такси пред да направите депозит.

Колку време е потребно за мојот делта депозит да се кредитира на мојата сметка за казино онлајн?

Делта депозитите обично се обработуваат веднаш. Како и да е, во некои случаи, може да потрае и до 24 часа за вашиот депозит да се кредитира на вашата сметка за казино онлајн.

Дали има ограничување колку можам да депонирам користејќи делта?

Ограничувањето на депозитот за Делта може да варира во зависност од онлајн казиното што го користите. Најдобро е да ги проверите условите на казиното за да откриете кои се границите на депозитот за Делта.

Може ли да ги повлечам своите добивки користејќи делта?

Некои онлајн казина може да ви овозможат да ги повлечете вашите добивки користејќи Делта. Како и да е, најдобро е да ги проверите условите на казиното за да откриете какви се методите за повлекување.

Што да правам ако мојот делта депозит е одбиен?

Ако вашиот делта депозит е одбиен, тоа може да се должи на недоволни средства на вашата сметка или техничко прашање. Обидете се повторно подоцна или контактирајте ја вашата банка за помош.