BOKU Казино

BOKU Казино

 • Spela Казино
  Методи на депозити:
  Rapid TransferTrustlyMasterCardEntropayRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار + 100 Extra Spins on Starburst Slot
  +18 | Само нови играчи
 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • All British Казино
  Методи на депозити:
  NetellerVisaSkrillMasterCardPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Dream Vegas Казино
  Методи на депозити:
  EntropayBank Wire TransferSkrillPaysafe CardSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  250 ٪ + 25 يدور على Wild Fire 7S
  +18 | Само нови играчи

Боку како метод на депозит во казино: придобивки и недостатоци

Содржина

Бидејќи онлајн казината продолжуваат да стануваат попопуларни, така и потребата за удобни начини на плаќање. Еден таков метод што се здоби со неодамнешна влечење е Боку. Во оваа статија, ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користењето на Боку како метод на депозит во казино.

Придобивки од користењето на боку

Боку е давател на мобилни плаќања што им овозможува на играчите да направат депозит во онлајн казино користејќи го нивниот мобилен телефон. Процесот е едноставен: играчот влегува во нивниот телефонски број и ја потврдува исплатата на нивниот телефон. Потоа се наплаќаат на следната сметка за мобилни телефони.

Една од главните придобивки од користењето на Боку е неговата погодност. Играчите не треба да создаваат сметка или да внесат какви било лични информации, правејќи го процесот брз и лесен. Покрај тоа, Боку има висок ограничување на депозитот, дозволувајќи им на играчите да депонираат до 30 фунти во една трансакција.

Друга придобивка од користењето на Боку е нејзината безбедност. Бидејќи играчите не треба да внесуваат банкарски информации, не постои ризик од измама или кражба на идентитет. Боку исто така користи двофакторски систем за автентикација за да обезбеди безбедност на трансакциите.

 • Удобен и лесен за употреба
 • Нема потреба да креирате сметка или да внесете лични информации
 • Висока граница на депозит до 30 фунти
 • Безбеден без ризик од измама или кражба на идентитет
 • Користи двофакторна автентикација за дополнителна безбедност

Недостатоци за користење на боку

Додека Боку има многу придобивки, има и некои недостатоци што играчите треба да ги земат предвид пред да го користат како метод на депозит во казино. Еден од главните недостатоци е неговата ограничена достапност. Боку е достапен само во избрани земји, а не сите онлајн казина го прифаќаат како метод на плаќање. Покрај тоа, ограничувањето на депозитот од 30 фунти може да биде премногу ниско за некои високи ролери.

Друг можен недостаток на користење на Боку е неговото време за обработка. Трансакциите со употреба на Boku можат да потрае и до 24 часа за обработка, што може да биде незгодно за играчите кои сакаат да започнат веднаш да играат. Покрај тоа, недостатокот на опција за повлекување значи дека играчите ќе треба да користат различен начин на плаќање за да ги повлечат своите добивки.

Една од главните критики на Боку е нејзините такси. Додека Боку не наплатува никакви такси на играчите, онлајн казината може да наплати такса за користење на Боку како метод на депозит. Покрај тоа, девизниот курс што го нуди Боку може да не биде толку поволен како другите начини на плаќање.

 • Ограничена достапност во избрани земји
 • Не сите онлајн казина го прифаќаат како начин на плаќање
 • £ 30 £ ограничување на депозитот може да биде премногу ниско за некои играчи
 • Време за обработка до 24 часа
 • Бара посебен начин на плаќање за повлекување
 • Онлајн казината може да наплати такса за користење на боку
 • Девизниот курс може да не биде толку поволен како другите начини на плаќање

Како Боку се споредува со другите начини на плаќање

Во споредба со другите начини на плаќање, Боку има свои уникатни предности и недостатоци. Една алтернатива на Боку е користење кредитна или дебитна картичка. Иако овој метод е широко прифатен во онлајн казината и има повисоки ограничувања на депозитите, тој бара играчот да внесе чувствителни банкарски информации. Е-плановите како што се PayPal и Skrill нудат биланс на погодност и безбедност, истовремено овозможувајќи и повлекувања, но тие може да наплатат такси за трансакции.

Друга алтернатива е припејд картички како што е PaysafeCard. Овој метод не бара лични информации и има висок ограничување на депозитот, но не може да се користи за повлекување. Трансферите на банка, иако се ослободени од такси, можат да бидат потребни неколку дена за обработка, што ги прави помалку соодветни за непосредна игра.

 • Во споредба со кредитните/дебитните картички: попогодно, но има пониски ограничувања на депозитите и нема повлекувања
 • Споредено со е-паричниците: попогодно и безбедно, но може да има такси поврзани со трансакциите
 • Во споредба со припејд картичките: удобна и безбедна, но нема опција за повлекување
 • Во споредба со банкарските трансфери: попогодно, но времето за обработка може да трае до неколку дена

Заклучок

Севкупно, Боку е удобен и безбеден метод на депозит за онлајн казина, особено за оние кои не сакаат да внесат чувствителни банкарски информации. Сепак, играчите треба да ја земат предвид ограничената достапност на Боку и неговото време за обработка, како и фактот дека не може да се користи за повлекување. Во споредба со другите начини на плаќање, Боку има свои предности и недостатоци, а играчите треба да го изберат методот што најдобро одговара на нивните потреби.

BOKU Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Боку?

Boku е давател на мобилни плаќања што ви овозможува да направите депозити во онлајн казина користејќи го вашиот мобилен телефон или таблет. Тоа е безбеден и удобен начин за финансирање на вашата сметка во казино без потреба од кредитна картичка или банкарска сметка.

Дали Боку е безбеден и сигурен како начин на плаќање?

Да, Боку е безбеден и сигурен како начин на плаќање. Тој користи напредни безбедносни карактеристики за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Боку е исто така регулиран од Органот за финансиско однесување (ФЦА) во Велика Британија, што гарантира дека исполнува строги стандарди за финансиски услуги.

Како работи Боку?

За да направите депозит со употреба на Boku, изберете ја опцијата Boku во делот за касино касино и внесете го износот што сакате да го депонирате. Потоа ќе биде побарано да го внесете вашиот мобилен број и да ја потврдите исплатата. Износот потоа ќе се додаде на сметката за вашиот мобилен телефон или ќе се одземе од припејд билансот.

Дали сите играчи можат да го користат Боку како начин на плаќање?

Не, Боку е достапен само за играчи во одредени земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Германија, Австрија и Швајцарија. Проверете со вашето казино за да видите дали Боку е достапен во вашата земја.

Кои се таксите за користење на Боку?

Нема такси за користење на Boku за правење депозити во онлајн казина. Како и да е, може да ви наплати давател на мобилни телефони за примање текстуални пораки или за надминување на лимитот на месечна употреба.

Кој е минималниот и максималниот износ за депозит Боку?

Минималната сума на депозит за боку варира помеѓу казината преку Интернет, но обично е околу 10 фунти. Максималната сума на депозит е обично околу 30 фунти на ден или 240 фунти месечно, во зависност од давателот на вашиот мобилен телефон.

Дали има ограничувања на повлекување кога користите Boku?

Да, Боку не може да се користи за повлекување на средства од онлајн казина. Willе треба да користите друг начин на плаќање, како што е банкарски трансфер или е-паричница за да ги повлечете вашите добивки.

Може ли да користам Boku на мојата работна површина или лаптоп компјутер?

Не, Боку е мобилен начин на плаќање и може да се користи само на вашиот мобилен телефон или таблет. Willе треба да имате број на мобилен телефон и компатибилен уред за да користите Boku.