Entercash Казино

Entercash Казино

 • 24Bettle Казино
  Методи на депозити:
  SofortQIWIMoviiRedGiroPayMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  إيداع 48 يورو+ احصل على 50 ٪ حتى 240 يورو أو ودائع 48 يورو+ احصل على 30 تدورًا إضافيًا على شجرة الحظ
  +18 | Само нови играчи
 • 22Bet Казино
  Методи на депозити:
  PayeerYandex MoneyEntercashSkrillAstroPay Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  مكافأة 122 ٪ تصل إلى 300 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Rembrandt Казино
  Методи на депозити:
  VisaPrzelewy24QIWIEutellerBoleto
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 دولار + 100 خط على أي لعبة كازينو + تذكرة لبطولة اللاعب الجديد لدينا
  +18 | Само нови играчи
 • LV Bet Казино
  Методи на депозити:
  Jeton WalletBank Wire TransferNetellerSofortVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 500 يورو + 10 يدور إضافي على الماء والفواكه الطازجة وليلة الهالوين وبيت الخبز
  +18 | Само нови играчи
 • Wazamba Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinPaySecRippleNordeaMegafone
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  99 ٪ حتى 999 دولار
  +18 | Само нови играчи

EnterCash како сигурен метод за депозит и повлекување на казино

Содржина

Изборот на начин на плаќање за вашите онлајн игри за игри во казино може да биде предизвик. Со толку многу достапни опции, може да биде тешко да се утврди кој е најдобро одговара за вашите потреби. За среќа, EnterCash е сигурен и ефикасен банкарски метод што многу казина сега им го нудат на своите корисници.

EnterCash им нуди на играчите погодност да депонираат и да ги повлекуваат средствата до и од нивните сметки во казино веднаш, што го прави идеален избор за оние кои сакаат да уживаат во беспрекорни трансакции без никакви одложувања. Ајде да се нурнеме во карактеристиките и придобивките од користењето на EnterCash како најпосакуван начин на плаќање.

Депонирање на средства со EnterCash

Депонирање на средства на вашата сметка во казино со употреба на EnterCash е директен процес што трае само неколку минути за да се заврши. Прво, треба да го изберете EnterCash како најпосакуван начин на плаќање и да го внесете износот што сакате да го депонирате на страницата за касионот на казиното. Откако ќе завршите, ќе добиете код за верификација на вашиот мобилен уред, кој ќе треба да го внесете на веб -страницата на казиното. Тоа е тоа! Вашите средства веднаш ќе бидат кредитирани на вашата сметка за казино.

Една од предностите на користењето на EnterCash е дека услугата е бесплатна за сите играчи. Ова значи дека нема да мора да плаќате такси за трансакција или скриени трошоци кога депонирате средства на вашата сметка за казино преку Интернет.

 • Инстант депозити
 • Нема такси за трансакција
 • Безбеден и безбеден

Повлекување средства со EnterCash

За разлика од некои начини на плаќање кои ви овозможуваат да депонирате средства на вашата сметка, но не да ги повлекувате, EnterCash им овозможува на играчите да направат и депозити и повлекувања до и од нивните сметки во казино. Кога станува збор за повлекување на средства со EnterCash, играчите можат да очекуваат дека нивните средства ќе бидат префрлени на нивната банкарска сметка во рок од 1-2 работни дена по барањето за барање за повлекување.

Друга предност на користењето на EnterCash е тоа што услугата е многу безбедна, а играчите нема да мора да се грижат за нивните лични или финансиски информации да бидат компромитирани. Исто така, затоа што EnterCash работи преку вашата банка, избегнувате ракување со деталите за вашата кредитна или дебитна картичка, затоа, минимизирајќи го ризикот од измама или неовластена употреба.

Предности на користење на EnterCash

Постојат многу придобивки за користење на EnterCash како најпосакуван начин на плаќање за онлајн игри со казино. Прво и најважно, услугата е безбедна, едноставна и ефикасна, што го прави идеален избор за играчи кои ценат беспрекорни трансакции и безбедни опции за банкарство. Покрај тоа, EnterCash работи преку постојната банкарска сметка, што значи дека нема да мора да отворите посебна сметка или да ги поврзете деталите за банкарството со давателот на плаќање од трети страни.

Друга придобивка од користењето на EnterCash е тоа што нуди високо ниво на флексибилност. Играчите можат да депонираат и повлекуваат средства од нивните сметки во казино за неколку секунди, што значи дека можат да пристапат до своите добивки со минимална проблеми. Покрај тоа, EnterCash е достапен за играчи во многу земји во светот, што го прави достапна опција за плаќање без оглед каде се наоѓате.

 • Безбеден и сигурен
 • Инстант депозити и брзо повлекување
 • Нема дополнителни такси
 • Достапно за играчите ширум светот

Заклучок

Севкупно, EnterCash е одличен избор за оние во потрага по сигурен и ефикасен начин на плаќање за нивните онлајн сметки за казино. Тој нуди високо ниво на безбедност, врвни банкарски услуги и лесен пристап до депозитите и повлекувањата. Најдобро од сè, бесплатно е да се користи, што заштедува пари на играчи во такси за трансакција и други трошоци.

Ако барате опција без проблеми и безбедна плаќање за вашите онлајн игри со казино, ние препорачуваме EnterCash.

Entercash Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е EnterCash?

EnterCash е начин на плаќање што ви овозможува да направите моментални депозити на вашата сметка за казино онлајн од вашата банкарска сметка.

Како да користите EnterCash за наслаги на казино?

За да го користите EnterCash, изберете ја како ваша најпосакувана опција за плаќање на страницата за депозит на онлајн казино. Внесете го износот што сакате да го депонирате, изберете ја вашата банка од списокот и следете ги упатствата за да ја завршите трансакцијата.

Кои банки го поддржуваат EnterCash?

EnterCash поддржува широк спектар на банки во различни земји. Можете да го проверите списокот на поддржани банки на веб -страницата EnterCash. Некои од популарните банки кои го поддржуваат EnterCash вклучуваат Нордеа, Шведбанк, Себ, Данске банка и Ханделсбанкен.

Дали има такси за употреба на EnterCash за наслаги на казино?

EnterCash не наплатува никакви такси за депозити направени на онлајн казина. Сепак, вашата банка може да наплати такса за трансакција за користење на услугата. Проверете со вашата банка за повеќе информации за какви било применливи такси.

Дали е безбедно да се користи EnterCash за наслаги на казино?

Да, безбедно е да се користи EnterCash за онлајн депозити во казино. EnterCash користи напредни безбедносни мерки за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Покрај тоа, вашата банка исто така обезбедува дополнителен слој на безбедност за да се осигура дека вашите трансакции се безбедни и безбедни.

Колку време е потребно за да се процесираат наслаги на казино EnterCash?

Депозитите за EnterCash обично се обработуваат веднаш, што значи дека средствата веднаш ќе бидат достапни на вашата сметка во казино. Сепак, во ретки случаи, трансакцијата може да потрае неколку минути за да се обработи.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на EnterCash?

Не, EnterCash е достапен само за депозити. Willе треба да користите друг начин на плаќање за да ги повлечете вашите добивки од вашата сметка за казино онлајн.

Кој е максималниот износ што можам да го депонирам користејќи EnterCash?

Максималната сума на депозит може да варира во зависност од онлајн казиното во кое играте. Проверете ја страницата за депозит за повеќе информации за максималниот лимит на депозит користејќи го EnterCash.