Cheque Казино

Cheque Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Silver Oak Казино
  Методи на депозити:
  Bank Wire TransferBank Wire TransferChequeSkrillMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ حتى 320 يورو + 10 يدور إضافي
  +18 | Само нови играчи
 • Bella Vegas Казино
  Методи на депозити:
  GiroPayChequeBank Wire TransferMasterCardBitcoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  320 ٪ مكافأة ودائع المطابقة + 45 مكافأة يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи

Проверете како метод на депозит во казино: Добрите и лошите страни

Содржина

Кога станува збор за депонирање на средства на вашата сметка за казино онлајн, има многу на располагање начини на плаќање. Од кредитни картички до е-паричници до банкарски трансфери, имате многу опции за избор. Сепак, еден начин на плаќање што некои играчи сè уште претпочитаат е чек.

Но, дали користењето на проверка како метод на депозит во казино е добра идеја? Во оваа статија, ќе ги разгледаме подетално добрите и лошите страни на користење на проверки за финансирање на вашата онлајн сметка за казино.

Добрите за користење на проверки како метод на депозит во казино

1. Безбедност: Една од најголемите предности на користењето на проверките како метод на депозит во казино е додадената безбедност што ја обезбедува. За разлика од кредитните картички или е -народните, проверките не можат да бидат хакирани или компромитирани на Интернет. Сè додека ја испраќате проверката на вистинската адреса, тоа е безбеден начин за пренесување на средства на вашата сметка за казино.

2. Без такси: Друга предност на користење на проверки е тоа што обично не се вклучени такси. За разлика од некои други начини на плаќање, кои можат да наплатат такси за трансакција или такси за конверзија на валутата, проверките честопати се бесплатни за употреба.

 • Како и да е, важно е да се напомене дека некои банки можат да наплатат такса за издавање чек или обработка на чек што е напишана во друга валута освен нивната. Бидете сигурни да проверите со вашата банка за да видите дали се применуваат такси.

3. Високи граници: Проверките можат да бидат корисни и за високи ролери кои сакаат да депонираат големи суми пари на нивната сметка во Казино. Некои онлајн казина може да имаат пониски ограничувања на депозитите за кредитни картички или е-паричници, но може да овозможат повисоки граници за проверки.

Лошите страни на употреба на проверки како метод на депозит во казино

1. Бавна обработка: Еден од најголемите недостатоци во користењето на проверките е бавното време на обработка. За разлика од кредитните картички или е -народните, кои нудат моментални депозити, проверките можат да бидат потребни неколку дена, па дури и неколку недели за да се расчистат. Ова може да биде проблем ако брзате да започнете да играте или ако треба брзо да ги повлечете вашите добивки.

2. Незгодно: Испраќањето чек преку поштата исто така може да биде незгодно, особено ако треба да го направите тоа неколку пати по ред. Needе треба да ја напишете проверката, да му се обратите на пликот и да го однесете во поштата. Ова може да потрае време и напор што можеби немате.

3. Ризик од измама: Конечно, постои ризик од измама. Додека користењето проверки може да понуди додадена безбедност на некој начин, таа исто така вклучува доверба во поштенскиот систем и казиното правилно да се справат со проверката. Ако проверката е изгубена или украдена, може да имате среќа.

Користење на проверки за повлекување

Додека користењето проверки како метод на депозит во казино не е толку популарен како што беше порано, некои играчи сè уште го претпочитаат тоа. Сепак, користењето проверки како метод на повлекување е уште поретко деновиве.

Ако освоите пари во онлајн казино и сакате да ги повлечете вашите добивки со чек, бидете свесни дека времето за обработка може да биде уште подолго. Може да потрае неколку недели, па дури и месеци за да пристигне проверката, и можеби ќе треба да платите такса за да ја добиете.

Заклучок

Севкупно, користењето на проверки како метод на депозит во казино има некои предности и недостатоци. Иако може да понуди дополнителни безбедносни и високи граници, исто така е бавно и незгодно. Во зависност од вашите лични преференции и околности, може да откриете дека користењето на проверки вреди дополнителен напор.

Како и да е, важно е да се има предвид дека има многу други начини на плаќање што можат да понудат побрзи времиња на обработка и поголема погодност. Бидете сигурни да ги истражите сите ваши опции пред да одлучите која е соодветна за вас.

Cheque Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е чек и како работи?

Проверката е писмен инструмент во кој се наведува банка да плати одредена сума пари на лице или организација именувана на чек.

Може ли да депонирам чек во онлајн казино?

За жал, тоа не е можно. Проверките не се прифаќаат како метод на плаќање во кое било онлајн казино.

Може ли да користам чек за да ги искористам моите добивки од казино?

Да, можете да користите чек за да ги искористите вашите добивки од казино. Сепак, овој метод не е многу популарен заради долго време на обработка и високи такси.

Колку време е потребно за да се обработи повлекување на чек?

Времето за обработка за повлекување на чек може да биде насекаде од неколку дена до неколку недели, во зависност од казиното и банката. Некои казина може дури и да бараат период на чекање за да се осигури дека проверката се расчистува пред да ги ослободи средствата.

Дали има такси поврзани со депонирање или повлекување преку проверка?

Да, обично има такси поврзани со депонирање и повлекување преку проверка. Овие такси се разликуваат во зависност од казиното и банката. Важно е да се провери и пред да го изберете овој метод на плаќање.

Дали е безбедно да се користи проверка како начин на плаќање во онлајн казино?

Иако секогаш постои одреден степен на ризик во кој било начин на плаќање, чекот се смета за безбеден и безбеден начин за обработка на трансакциите во казината преку Интернет.

Кој е минималниот и максималниот износ што можам да го депонирам/повлекувам преку чек?

Минималниот и максималниот износ за депонирање/повлекување преку проверка ќе варира во зависност од казиното и банката. Препорачливо е да се провери со двете институции пред да извршите какви било трансакции.

Може ли да користам чек како начин на плаќање на сите онлајн казина?

Не, не сите онлајн казина прифаќаат проверка како метод на плаќање. Од суштинско значење е претходно да се провери со казиното за да се знае дали го прифаќаат овој начин на плаќање.