Pelican Казино

Pelican Казино

 • MrMega Казино
  Методи на депозити:
  UkashSofortSkrillBank DraftNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 150 يورو + 100 يدور المكافأة (على الإيداع الثاني والثالث)
  +18 | Само нови играчи
 • Sol Казино
  Методи на депозити:
  VisaSkrillRapid TransferLitecoinEthereum
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  العب بمبلغ 15 يورو واحصل على 50 لا يدور رهان خالية من الرهان
  +18 | Само нови играчи
 • Frank Казино
  Методи на депозити:
  Perfect MoneyVisaWebMoneyJetonTrustly
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 1000 يورو Welcome Match Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

Pelican казино метод за депозит и повлекување - рецензија

Содржина

Кога станува збор за онлајн казина, безбедноста е еден од главните проблеми за играчите. Оттука е пресуден изборот на начин за депозит и повлекување на парите. Една од најновите опции е Pelican, што има многу предности за играчите.

Како работи Pelican?

Pelican е едноставен метод за депозит и повлекување на пари на казино на интернет. За да се користи овој метод, потребно е да се креира Pelican профил. Со мандатниот инкрементален обработувач, Pelican овозможува безбедно и конфиденцијално пренесување на податоци.

Играчите на казино кои сакаат да ги искористат услугите на Pelican можат лесно да го направат тоа од својот профил. Депозит и повлекување на пари може да се изврши преку онлајн начини, како на пример банковен трансфер, Виза, Мастеркард и други. Контактирање со Pelican службата за поддршка е можно чрез телефон или е-пошта.

 • Предности на Pelican
 • Безбеден начин на депозит и повлекување на парите
 • Сертифицирано од MasterCard
 • Едноставно користење
 • Поддршка на неколку јазици
 • Без провизија за депозити и повлекувања на парите

Предностите на Pelican како казино метод за депозит и повлекување на пари

Безбедност и поверливост - Pelican гарантира безбедност и поверливост на сите трансакции на својата платформа. Со користење на технологијата за сигурност, сите информации, како што се лозинките и кредитните картички, се безбедно заштитени.

Едноставност - Pelican е едноставен метод за депозит и повлекување на пари на казино на интернет. Креирањето на Pelican профилот е едноставно. На својот профил, играчите може да додадат и повеќе кредитни картички и банковни сметки. Играчите може да ги користат Pelican делумно или целосно, според нивните потреби.

Без провизии - Pelican е без провизии за депозити и повлекувања на парите. Ова значи дека играчите не треба да плаќаат дополнителни трошоци за користење на Pelican на своите профили. Ова е голема предност сеуште особено доколку играчите имаат поголеми победи.

 • Предности на Pelican како казино метод за депозит и повлекување на пари:
 • Безбедност и поверливост
 • Едноставно користење
 • Без провизии

Поединечно за Pelican како казино метод за депозит и повлекување на пари

Некои казина на интернет дозволуваат на играчите да го користат Pelican како метод за депозит и повлекување на парите. Со Pelican, играчите можат да депозитираат голем износ на пари во својот казино профил со само еден клик. Повлекувањето на добивките е лесно и брзо со Pelican, поради што тоа е еден од примарните начини на повлекување на пари од казино на интернет.

 • Заклучок:
 • Pelican е безбеден и едноставен начин за депозит и повлекување на пари на казино на интернет.
 • Со користење на технологијата за сигурност, Pelican го заштитува личната информација на играчите.
 • Играчите можат да додадат и повеќе кредитни картички и банковни сметки.
 • Pelican е без провизии за депозити и повлекувања на парите.
 • Прилагодени со оглед на потребите и предностите на играчите, Pelican ќе се покаже како еден од најдобрите начини за депозитирање и повлекување на парите на казина на интернет.

Pelican Казина: Најчесто поставувани прашања

1. Како да го користам Пеликан како метод за депозит во казиното?

За да го користите Пеликан, треба да креирате сметка на нивната веб-страница и да ја поврзете со својата банкарска сметка. Кога ќе имате пари на вашата Пеликан сметка, можете да ги пренесете во вашата онлајн казино сметка.

2. Колку време е потребно за да се пренесат парите со Пеликан во мојата онлајн казино сметка?

Трансакциите со Пеликан обично се обработуваат веднаш, па парите треба да бидат достапни на вашата онлајн казино сметка моментално.

3. Која е најмала и најголема сума на депозит што можам да го направам со Пеликан?

Лимитите на депозит со Пеликан можат да варираат во зависност од казиното кое го користите, но обично најмалата сума на депозит е околу €10 или еквивалентот во денари, додека најголемата сума на депозит може да биде во десетици или стотици на хиляди евра.

4. Дали Пеликан наплаќа некои додатни такси за трансакциите?

Некои казина можат да наплатат додатни такси за употребата на Пеликан како метод за депозит, но нивната големина може да варира. Затоа ви препорачуваме да ги проверите условите на вашето казино пред да направите депозит со Пеликан.

5. Дали е безбедно да се користи Пеликан како метод за депозит?

Да, Пеликан е безбеден метод за депозит во казиното. Со тоа што користите Пеликан, не го делите вашиот кредитен картичен информации со казиното, што може да биде посебно корисно за онлајн играчи кои што не сакаат да ги делат своите информации.

6. Дали морам да имам банкарска сметка за да користам Пеликан?

Да, за да може да користите Пеликан како метод за депозит, треба да имате банкарска сметка каде што ќе го свртите вашиот депозит. Доброто е дека Пеликан работи со голем број на банки од повеќе земји, па веројатно ќе може да ги користите вашите постоечки банкински акаунти.