eKonto Казино

eKonto Казино

 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • Golden Reef Казино
  Методи на депозити:
  MaestroPayPalNetellereChecksSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 900 يورو (ثلاث مرات حتى 300،00 يورو على الودائع الثلاثة الأولى)
  +18 | Само нови играчи
 • Betway Казино
  Методи на депозити:
  NetellerClickandBuyPrzelewy24EutellerBizum
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 50 جنيه إسترليني
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Country Казино
  Методи на депозити:
  SwedbankNetellerEntropayClickandBuyMaestro
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 30 MBTC
  +18 | Само нови играчи

Еконто како метод на депозит во казино - информативен преглед

Содржина

Бидејќи индустријата за коцкање преку Интернет рапидно расте, се зголемува и бројот на начини на плаќање што им се достапни на играчите на казино. Еконто, популарен систем за плаќање преку Интернет, е една од доверливите опции за плаќање за депозити во казино и повлекувања. Овој напис дава информативен преглед на Еконто како метод на депозит и повлекување на казино, вклучувајќи ги и неговите придобивки и основните карактеристики.

Што е Еконто?

Еконто е метод за плаќање преку Интернет кој нуди безбедни, брзи и ниски цени на услуги за трансфер на пари. Основана е во Чешка од Рајфхајзенбанк, водечка банкарска институција. Со Еконто, корисниците можат веднаш да испраќаат и примаат плаќања и без проблеми. Неговата популарност се зголеми над Чешката Република и сега е достапна на глобално ниво. Ekonto нуди голем број на финансиски услуги, вклучително и банкарство преку Интернет, размена на валути и мобилно банкарство.

Зошто да го изберете Еконто како метод на депозит во казино?

Еконто е одлична опција за плаќање за депозити во казино и повлекувања. Еве некои од неговите придобивки:

 • Безбедност: Еконто ја користи најновата технологија за криптирање за да ги обезбеди трансакциите и личните информации на корисниците. Трансакциите се следат и за потенцијална измама или неовластен пристап.
 • Инстант депозити: Со Еконто, играчите можат веднаш да депонираат средства на своите сметки во казино. Ова значи дека можете да започнете да ги играте вашите омилени игри без одложување.
 • Нема дополнителни такси: Една од значајните предности на користењето на Еконто е тоа што не наплатува такси за депозити. Ова ве остава повеќе пари за да се коцкате.
 • Ниски такси за повлекување: За разлика од другите опции за плаќање кои наплаќаат високи такси за повлекување, Еконто има релативно ниски такси. Ова значи дека можете брзо да ги повлечете вашите добивки без да вметнете значителни трошоци.
 • Лесен за користење: Ekonto има едноставен и кориснички интерфејс, што го олеснува да се движат дури и за прв пат корисници. Депозитите и повлекувањата се исто така лесни за обработка.

Како да се депонираат и да се повлечат со употреба на еконто

За да го користите Еконто како опција за плаќање, прво треба да креирате сметка со давателот на услугата. Ова е едноставен процес што трае само неколку минути. Откако ќе создадете сметка, можете да ја поврзете со вашата сметка во казино и да започнете да правите депозити и повлекувања.

Кога депонирате средства, изберете Еконто од списокот на опции за плаќање на страницата за депозит на казино. Потоа ќе бидете пренасочени кон страницата Еконто за да ја завршите трансакцијата. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете ги деталите пред да ги доставите. Вашите средства веднаш ќе се одразуваат на вашата сметка во казино.

Повлекувањето на вашите добивки со помош на Еконто е исто така директно. Изберете го како метод за повлекување и внесете ја количината што сакате да ја повлечете. Средствата обично се обработуваат во рок од 24 часа, по што тие ќе се одразуваат на вашата сметка на Еконто.

Заклучок

Еконто е несомнено сигурен и удобен начин на плаќање за играчи на казино. Со својот кориснички интерфејс, ниски такси за трансакција и врвни безбедносни карактеристики, се препорачува многу. Депозитите и повлекувањата се брзи и лесни, и можете да започнете да ги играте омилените игри во казино скоро веднаш. Ако барате метод на плаќање без проблеми за онлајн казината, Еконто е одлична опција.

eKonto Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Еконто?

Еконто е банкарска услуга обезбедена од Рајфизен Банк Интернешнл која им овозможува на корисниците да вршат плаќања преку Интернет директно од нивната банкарска сметка.

Може ли да користам Еконто за да депонирам пари во онлајн казино?

Да, некои онлајн казина го прифаќаат Еконто како начин на плаќање за депонирање пари на вашата сметка во казино.

Дали е безбедно да се користи Еконто за онлајн депозити во казино?

Да, Еконто користи високо-безбедносни стандарди и криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Покрај тоа, Еконто исто така бара код за потврда за да се завршат трансакциите, што додава дополнителен слој на безбедност.

Како да поставам сметка на Еконто?

За да поставите сметка на Еконто, треба да имате банкарска сметка на Рајфизен. Откако ќе го имате тоа, можете да се регистрирате за Ekonto на Интернет и да ја поврзете вашата банкарска сметка со вашата сметка на Ekonto.

Кои такси се поврзани со употреба на Еконто?

Еконто не наплатува никакви такси за депозити или повлекувања. Сепак, вашата банка може да наплати такси за пренесување пари на и од вашата сметка на Еконто.

Колку време е потребно за депозити и повлекувања да се процесираат со Еконто?

Депозитите направени со Еконто обично се обработуваат веднаш, што значи дека можете веднаш да започнете да играте во казиното. Повлекувањето, од друга страна, може да потрае до неколку работни дена за да се процесираат во зависност од политиките на казиното.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам или да се повлечам со употреба на Еконто?

Да, специфичните граници за депозитите и повлекувањата на Еконто ќе варираат во зависност од индивидуалното онлајн казино што го користите. Сепак, повеќето казина поставуваат и минимални и максимални ограничувања на трансакциите.

Дали Еконто е достапен за играчите надвор од Чешката Република?

Не, Еконто во моментов е достапен само за клиентите на Рајфизен банка во Чешка.