Zelle Казино

Zelle Казино

 • Casino Heroes Казино
  Методи на депозити:
  SkrilliDEALVisaFast Bank TransferPugglePay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Golden Tiger Казино
  Методи на депозити:
  SkrillSofortPrzelewy24POLiInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 4000 دولار مجاني + 40 يدور على 7 شاكرات
  +18 | Само нови играчи
 • 7Reels Казино
  Методи на депозити:
  SkrillEcoPayzBank Wire TransferUPayCardWebMoney
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 500 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Yukon Gold Казино
  Методи на депозити:
  EntropaySkrillIlixiumEnvoyPaysafe Card
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  280 ٪ التسجيل مكافأة + 40 يدور حرة
  +18 | Само нови играчи
 • Aztec Riches Казино
  Методи на депозити:
  NetellerEntropayNetellerPostepayEZIPay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  50 ٪ حتى 50 دولارًا ، مكافأة الإيداع الأولى
  +18 | Само нови играчи

Zelle како метод на депозит во казино

Содржина

Еден од првите чекори при играњето во онлајн казина е да имате здрав банкарски контакт. Затоа повеќето на едномесечните извештаи го нагласуваат важноста на посветениот депозит метод. Сепак, понекогаш процесот на депозит може да биде траен, друг патен напорен - што може да ве исплаши од играње. За среќа, многу онлајн казина нудат сразмерен избор на методи за депозитирање.

Што е Zelle?

За оние кои се нови во оваа сфера, Zelle е еден од најновите начини на електронска трансакција на директно пренесување на пари сеуште достапни. Секој кој има банкарска сметка во САД и поврзана мобилна банкарска апликација може да го користи Zelle.

Откако ќе се регистрирате за сметка со Zelle, тој автоматски ќе ги поврзе банкарските сметки во казиното со казино профилот. Ова значи дека ќе можете лесно да текувајте со почнувањето на играта директно од вашата банкарска сметка со еден клик.

 • Зелениот метод на депозит
 • Вистински пари веднаш
 • Нема потреба од посредници
 • Ниски такси

Предности на Zelle како метод на депозит и повлекување од казино

Понудата на Zelle е многу најавата за онлајн казина, бидејќи секој она кој има банкарска сметка и мобилна банкарска апликација, може да го користи.

Во дополнение, некои онлајн казина нудат и заливи на софтверски апликации за најфинансиските игри, кои се автоматски депозитирани од вашиот Zelle профил.

Во многу случаи, вашиот сметкирање со Zelle може да ви ги избегне изненадувањата на големи такси за услуги на е-плаќање. Затоа што не постои посредник во процесот на трансакција, подобро е да го прегледате сайтот на казиното пред да започнете со депозитот, за да се уверите дека сте најдобро заштитени.

Минуси на Zelle како метод на депозит во казино

За жал, Zelle не е достапен за сите земји и покраини. Ова може да дојде како нешто наспроти некои казина кои имаат ограничувања на својата услуга за депозитирање.

Овој метод на плаќање е исклучиво за корисници во САД кои имаат достапна банкарска сметка и приклучени мобилни апликации. Ако сте локализиран во домашен пол и се надевате дека Zelle е едноставен начин за играње во онлајн казина, можеби ќе треба да ја пронајдете некоја друга алтернатива.

Заклучок

Ова е страшен начин на регулирање на вашата банкарска сметка и контрола на трансакциите за играње во онлајн казина. Zelle е еден од најновите начини на електронско плаќање, но поседува многу предности, како што се ниски такси, без посредници и едноставно депозитирање. Затоа ако пребарувате алтернативи со горниот квалитет или сакате да добиете уникатни промоции, препорачуваме да испробате Zelle во казино.

Zelle Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Zelle?

Zelle е електронски начин на плаќање кој пренесува пари од една банка во друга. Тоа е безбеден и брз начин на пренос на пари.

Кои казина го прифаќаат Zelle?

Многу онлајн казина го прифаќаат Zelle како начин на плаќање, но треба да проверите дали вашиот казино го прифаќа тој.

Како да ја користаме Zelle за да направаме депозит на казино?

За да го користите Zelle за депозит на казино, најпрво треба да имате Zelle сметка и да ја поврзете со желаната банка. Откако ќе го направите тоа, можете да одите на страницата за депозит во казиното и да го изберете Zelle како начин на плаќање.

Како да знам колку пари можам да депонирам со Zelle?

Лимитите на депозитот во казина зависат од казиното кое ги дозволува депозитите со Zelle. Обично овој начин на плаќање има ниски лимити.

Дали можам да ја користам Zelle за да се повлечам од казиното?

Не, Zelle не е достапен за повлекување на средства од казиното. Треба да користите други методи за да извадите своите добивки од казиното.

Колку време е потребно за да се изврши депозитот со Zelle?

Депозитите со Zelle се извршуваат обично веднаш, но времето за обработка може да зависи од казиното и од вашата банка.

Дали користењето на Zelle има некакви дополнителни трошоци?

Зелената мрежа не наплатува дополнителни трошоци за трансакциите, но вашата банка може да има дополнителни трошоци за обработка на трансакциите со Zelle.

Дали користењето на Zelle е безбедно?

Да, користењето на Zelle за депозити во казина е безбедно. Сите трансакции се обработуваат со силна криптирања и се заштитени со мерки за безбедност на банката.