ClickPay Казино

ClickPay Казино

 • Betfair Казино
  Методи на депозити:
  SkrillVisaQIWIMaestroSolo
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • No Bonus Казино
  Методи на депозити:
  PugglePayVisaSkrillBokuPayPal
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Casino X Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinSkrillVisaBitcoinLitecoin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ تصل إلى 50 يورو + 200 يدور مكافأة (20 يوميا في 10 أيام)
  +18 | Само нови играчи

Клај -страница како метод на депозит и повлекување на казино: Сеопфатен преглед

Содржина

Онлајн казината нудат разни опции за плаќање, со што им е полесно на играчите да депонираат и повлекуваат средства. Сепак, некои методи се посигурни и лесни за корисниците од другите. ClickPay е еден начин на плаќање што се издвојува за неговата сигурност и погодност. Во оваа статија, ќе испитаме што е ClickPay, како работи и неговите придобивки за играчите.

Што е ClickPay?

ClickPay е платформа за плаќање преку Интернет која им овозможува на клиентите да вршат трансакции без потреба од кредитна или дебитна картичка. Наместо тоа, корисниците можат да ја финансираат својата сметка на ClickPay користејќи банкарски трансфери или други начини на плаќање. Откако ќе се финансира, сметката ClickPay може да се искористи за да се плаќаат на разни трговци, вклучително и казина преку Интернет.

ClickPay е безбеден и доверлив начин на плаќање што е регулиран со Органот за финансиско однесување (FCA) во Велика Британија. Се користи од многу онлајн бизниси ширум светот, вклучително и онлајн казина.

 • ClickPay е регулиран со FCA, што гарантира дека сите средства се чуваат безбедно и трансакциите се обработуваат навремено и транспарентен начин.
 • ClickPay може да се финансира со употреба на повеќе начини на плаќање, вклучително и банкарски трансфери, кредитни/дебитни картички и е-паричници.
 • ClickPay е широко прифатен од онлајн казина и други трговци.

Како да користите ClickPay како метод на депозит во казино

Користењето на ClickPay за депонирање на средства на онлајн казино сметка е едноставна и јасна. Еве ги чекорите што треба да се следат:

 • Создадете сметка за ClickPay: Ако немате сметка за ClickPay, треба да креирате со посета на веб -страницата ClickPay и следење на процесот на регистрација. Од вас ќе се бара да дадете лични информации и да го потврдите вашиот идентитет.
 • ФОНДИРАЈТЕ ВАШАТА СМЕТКА НА КЛЕМПЕЈ: Откако ќе се регистрирате, можете да ја финансирате вашата сметка за ClickPay користејќи го начинот на плаќање по ваш избор. ClickPay поддржува повеќе начини на плаќање, вклучувајќи банкарски трансфери, кредитни/дебитни картички и е-паричници.
 • Посетете ја вашата каса за казино онлајн: Пријавете се на вашата сметка за казино онлајн и посетете го делот за касиери. Изберете ClickPay како начин на плаќање и внесете го износот што сакате да го депонирате.
 • Внесете ги деталите за ClickPay: Beе бидете пренасочени на страницата за плаќање ClickPay, каде што ќе треба да ги внесете деталите за вашата сметка за ClickPay и да ја потврдите трансакцијата.
 • Потврда: Откако ќе се потврди трансакцијата, средствата ќе бидат кредитирани на вашата сметка за казино онлајн. Во зависност од онлајн казиното, средствата може да бидат достапни веднаш или да потрае неколку часа за да се појават на вашата сметка.

Како да се користи ClickPay како метод за повлекување на казино

Повлекувањето средства со помош на ClickPay е исто толку едноставно како и нивно депонирање. Еве што треба да направите:

Посетете ја касата за казино онлајн и изберете ClickPay како метод на повлекување. Внесете го износот што сакате да го повлечете и деталите за сметката на ClickPay. Откако ќе ја потврдите трансакцијата, средствата ќе бидат пренесени на вашата сметка на ClickPay. Во зависност од онлајн казиното, времето за обработка може да варира. Откако средствата се на вашата сметка за ClickPay, можете да ги повлечете на вашата банкарска сметка или кој било друг начин на плаќање.

Придобивки од користењето на ClickPay како метод на депозит и повлекување на казино

Постојат неколку предности што доаѓаат со користење на ClickPay за да се направат наслаги на казино и повлекувања. Еве некои од главните придобивки:

 • Безбедно и регулирано: ClickPay е регулиран со FCA, осигурувајќи дека вашите средства и лични информации се заштитени во секое време.
 • Повеќе начини на плаќање: ClickPay поддржува повеќе опции за финансирање, давајќи ви поголема флексибилност и избор за тоа како ги депонирате и повлекувате средствата.
 • Погодност: ClickPay е метод за плаќање лесен за корисникот што го олеснува преносот на средства на и од вашата сметка за казино онлајн.
 • Широко прифатено: ClickPay е широко прифатен од онлајн казина и други трговци, што го прави удобен начин на плаќање за играчи ширум светот.
 • Брзи трансакции: Депозитите за кликнување обично се обработуваат веднаш, додека повлекувањата трае помеѓу 2-7 работни дена, во зависност од онлајн казиното и вашата банка.

Заклучок

ClickPay е безбеден, сигурен и лесен за лесен начин на плаќање, кој е широко прифатен од онлајн казината. Со повеќе опции за финансирање и брзи трансакции, тоа е одлично решение за плаќање за играчи кои сакаат искуство без проблеми и искуство со повлекување.

Ако барате безбеден, безбеден и удобен начин за финансирање на вашата онлајн сметка за казино, тогаш ClickPay дефинитивно вреди да се размисли. Создадете сметка за ClickPay денес и започнете да уживате во придобивките од трансакциите со казино без проблеми.

ClickPay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е ClickPay?

ClickPay е безбеден систем за плаќање преку Интернет кој им овозможува на клиентите да прават брзи и лесни депозити во онлајн казината.

Како да користам ClickPay за да се депонирам во казино?

За да користите ClickPay за да депонирате во казино, прво треба да креирате сметка за ClickPay и да ја финансирате со вашиот најпосакуван начин на плаќање. Потоа, едноставно најавете се на вашата сметка за казино, одете во касата, изберете ClickPay како начин на плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете ја трансакцијата.

Дали ClickPay е безбеден начин на плаќање што треба да се користи?

Да, ClickPay користи најсовремена технологија за криптирање за да обезбеди безбедност на вашите трансакции и лични информации.

Може ли да ги повлечам своите добивки со помош на ClickPay?

Не, ClickPay во моментов е достапен само како метод на депозит во онлајн казината. Willе треба да изберете алтернативен метод за повлекување на вашите добивки.

Дали има такси поврзани со користење на ClickPay во онлајн казина?

Може да има такси поврзани со користење на ClickPay за да се направат депозити во одредени онлајн казина. Бидете сигурни да ги проверите условите и условите на казиното за повеќе информации.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам со ClickPay?

Да, може да има минимални и максимални ограничувања на депозитите поврзани со користење на ClickPay во онлајн казина. Бидете сигурни да ги проверите условите и условите на казиното за повеќе информации.

Кои валути поддржуваат ClickPay?

ClickPay поддржува различни валути, вклучувајќи УСД, ЕУР, МБП, АУД и многу повеќе. Бидете сигурни да ги проверите опциите за плаќање достапни во избраното казино онлајн за да видите дали е прифатена вашата склопот на валута.

Може ли да користам ClickPay на сите онлајн казина?

Не, ClickPay е достапен само како начин на плаќање во избрани онлајн казина. Бидете сигурни да го проверите списокот на прифатени начини на плаќање во избраното онлајн казино пред да се обидете да направите депозит со ClickPay.