Firepay Казино

Firepay Казино

 • Super Slots Казино
  Методи на депозити:
  NetellerPrepaid ATMFirepayCLICK2PAYMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 300 دولار
  +18 | Само нови играчи

Firepay: Прегледот

Содржина

Firepay е метод на плаќање преку Интернет што играчите можат да го користат за депонирање и повлекување на средства во казината. Основана во 2004 година, Firepay беше популарна опција за коцкари преку Интернет во Соединетите Држави пред да биде донесен Законот за спроведување на коцкање преку Интернет (UIGEA) во 2006 година, принудувајќи ја компанијата да ги затвори своите активности. Денес, Firepay се врати во деловна активност, дозволувајќи им на играчите ширум светот ефикасно и безбедно да трансакција на пари во нивните омилени казина на Интернет.

Firepay има изградено солидна репутација во заедницата за коцкање за неговата лесна употреба, безбедност, брзина и сигурност. Играчите можат да започнат во Firepay со создавање сметка на веб -страницата на компанијата. Откако ќе имаат сметка, можат да ги поврзат своите кредитни или дебитни картички за да започнат со правење депозити и повлекувања.

Предностите на Firepay

Firepay може да се пофали со широк спектар на предности што го прават еден од најдобрите методи за депозити и повлекување на казино достапни денес. Еве неколку од најдобрите придобивки што можете да ги очекувате кога користите Firepay:

 • Погодност: Firepay им обезбедува на играчите искуство без проблеми кога станува збор за плаќања за коцкање преку Интернет. Депозити и повлекувања може да се направат од каде било и во кое било време.
 • Безбедност: Firepay се напојува со напредни безбедносни карактеристики кои обезбедуваат безбедност на финансиските информации на играчите. Деталите за кредитна картичка на играчите никогаш не се чуваат на какви било сервери во казино, со што трансакциите со Firepay се целосно безбедни.
 • Брзина: Трансакциите на Firepay се гром, им овозможуваат на играчите да депонираат и да повлекуваат средства во рекордно време.
 • Доверливост: Firepay има одличен учинок за сигурност. Трансакциите ретко се намалуваат, а играчите ретко доживуваат какви било проблеми при трансакцијата преку Firepay.
 • Бонус понуди: Многу казина нудат посебни бонуси на играчите кои користат Firepay за да направат депозити. Играчите честопати можат да добијат дополнителни бонуси за враќање на готовина за користење на Firepay, што го прави атрактивен избор за редовни коцкари.

Недостатоци на Firepay

Како и повеќето начини на плаќање, Firepay има неколку неповолни страни за кои играчите на казино треба да бидат свесни:

 • Достапност: Додека Firepay е достапен за играчите ширум светот, тој не е толку широко прифатен како другите начини на плаќање, како што се Visa и MasterCard. Покрај тоа, некои казина не нудат Firepay како одржлива опција за повлекување.
 • Такси: На играчите може да им се наплаќаат такси за употреба на FirePay во зависност од нивната локација и валутата што ја користат за да вршат трансакции. Повлекувањето од Firepay на банкарска сметка може исто така да претрпи дополнителни такси, што може да влијае на целокупната профитабилност на искуството за коцкање.

Како да користите Firepay во онлајн казина

Ако сте нови за Firepay, еве како да започнете да ја користите опцијата за плаќање во онлајн казина:

 • Создадете сметка за Firepay: Одете на веб -страницата на Firepay и креирајте сметка со обезбедување валидна адреса за е -пошта, име и адреса.
 • Поврзете ги вашите кредитни или дебитни картички: Откако ќе создадете сметка, поврзете ги вашите кредитни или дебитни картички со вашата сметка на Firepay.
 • Депонирајте или повлечете средства во казино: Откако ќе се постави вашата сметка, можете да користите FirePay за да направите депозити или повлекувања во кое било онлајн казино што ја прифаќа опцијата за плаќање. Едноставно изберете FirePay како најпосакуван начин на плаќање на касата на казиното, внесете ги вашите ингеренциите за Firepay и добро сте да одите!

Заклучок

Firepay им нуди на играчите сигурна, брза и безбедна опција кога станува збор за правење депозити и повлекувања во казината преку Интернет. Додека начинот на плаќање може да не биде толку прифатен како и другите опции, неговите предности - кои вклучуваат погодност, безбедност, брзина и сигурност - го прават тоа атрактивен избор за коцкари ширум светот кои бараат ефикасен начин за финансирање на своите сметки за казино онлајн.

Firepay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Firepay?

Firepay е начин на плаќање што го користат онлајн казината што им овозможува на играчите да прават депозити и повлекувања користејќи ја нивната сметка за Firepay.

Дали Firepay е безбеден начин на плаќање за употреба во онлајн казина?

Да, FirePay е многу безбеден за употреба. Тој користи напредна технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации и има вградени мерки за откривање измама за да спречи неовластен пристап до вашата сметка.

Како да се регистрирам за сметка на Firepay?

На нивната веб -страница можете да се регистрирате за сметка на Firepay. Едноставно пополнете го образецот за регистрација и обезбедете ги потребните лични и финансиски информации. Откако ќе се постави вашата сметка, можете да ја поврзете со претпочитаното онлајн казино и да започнете да правите депозити и повлекувања.

Дали има такси поврзани со употреба на Firepay?

Да, може да има такси поврзани со употреба на Firepay. Овие такси може да варираат во зависност од онлајн казиното и видот на трансакцијата што ја правите. Важно е да се проверите со вашето казино и Firepay за да одредите какви било такси пред да направите какви било трансакции.

Колку време е потребно за депозитите да се појават на мојата сметка во казино кога користите Firepay?

Депозитите направени преку Firepay се обично моментални, што значи дека средствата ќе бидат достапни на вашата сметка во казино веднаш по одобрената трансакција.

Колку време е потребно за да се повлечат средствата од мојата сметка во казино користејќи Firepay?

Повлекувањето со употреба на FirePay може да потрае и до 72 часа за обработка, во зависност од казиното преку Интернет и износот што се повлекува. Откако ќе се одобри повлекувањето, може да потрае дополнителни 1-5 работни дена за средствата да бидат кредитирани на вашата сметка на Firepay.

Може ли да користам Firepay за да направам депозити и повлекувања од мојот мобилен уред?

Да, FirePay може да се користи за правење депозити и повлекувања од вашиот мобилен уред сè додека онлајн казиното што го користите нуди мобилна платформа и Firepay е наведено како метод на плаќање.

Што треба да направам ако наидам на проблем додека користам Firepay во онлајн казино?

Ако наидете на какви било проблеми додека користите FirePay во онлајн казино, треба да контактирате со нивниот тим за поддршка на клиенти. Тие ќе можат да ви помогнат и да обезбедат насоки за тоа како да ги решите сите проблеми.