Inpay Казино

Inpay Казино

 • Savarona Казино
  Методи на депозити:
  VisaInpayEcoPayzJeton WalletNeteller
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • GunsBet Казино
  Методи на депозити:
  NetellerQIWILitecoinMuchBetterRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  125 ٪ حتى 100 يورو كازينو معتمد
  +18 | Само нови играчи
 • Mirax Казино
  Методи на депозити:
  RippleMasterCardPiastrixBitcoinFlexepin
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Guts Казино
  Методи на депозити:
  Paysafe CardinstaDebitEutellerVisaZimpler
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.6
  Добредојдовте бонус
  ما يصل إلى $/€/1500 جنيه إسترليني في المكافآت على أول 5 ودائع
  +18 | Само нови играчи
 • Rizk Казино
  Методи на депозити:
  EcoPayzEcoPayzMaestroMuchBetterInpay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ يصل إلى 100 دولار (ما يصل إلى 700 جنيه إسترليني في مكافأة الترحيب على أول 5 ودائع)
  +18 | Само нови играчи

Крајниот водич за INPAY како метод на депозит во казино

Содржина

Кога станува збор за играње игри со казино преку Интернет, клучно е да се најде доверлив депозит и метод на повлекување. InPay е една опција што се здобива со популарност во последниве години. Во овој водич, ќе разгледаме подетално што е InPay, како работи и што го прави да се истакнува од другите опции за плаќање.

Што е InPay?

InPay е метод на плаќање преку Интернет кој им овозможува на корисниците да испраќаат и да примаат плаќања брзо и безбедно. Основана е во Данска во 2007 година и оттогаш се прошири за да стане достапен во повеќе од 80 земји во светот. Главната цел на InPay е да обезбеди едноставен и ефикасен начин за корисниците да пренесуваат средства преку Интернет, без да се грижат за безбедносните проблеми или долгите времиња на обработка.

Како метод на депозит во казино, InPay им овозможува на корисниците да прават непосредни депозити на своите сметки. Ова значи дека можете веднаш да започнете да ги играте вашите омилени игри во казино, без да чекате да ги исчистат средствата. Покрај тоа, InPay нуди високо ниво на безбедност, што е од суштинско значење кога станува збор за трансакции со коцкање преку Интернет.

Како работи InPay?

Користењето на InPay како метод на депозит во казино е лесно и јасно. Кога сте подготвени да направите депозит, едноставно изберете InPay како ваша опција за плаќање и внесете го износот што сакате да го депонирате. Потоа ќе бидете пренасочени на веб -страницата InPay, каде ќе бидете прашани да ја изберете вашата банка и да се најавите на вашата банкарска сметка.

Откако ќе се најавите, ќе биде побарано да ги потврдите деталите за трансакцијата и да ја одобрат исплатата. Средствата потоа ќе бидат пренесени на вашата сметка во Казино веднаш и ќе бидете подготвени да започнете да играте!

 • Позитивни:
 • Инстант депозити
 • Високо ниво на безбедност
 • Достапно во повеќе од 80 земји
 • Лесен и јасен за употреба

Севкупно, InPay нуди многу придобивки за оние што бараат брз и безбеден начин да ги направат депозитите во казино преку Интернет.

Дали InPay е безбеден и безбеден?

Безбедноста е врвен приоритет за InPay, а компанијата има имплементирано неколку мерки за да обезбеди вашите трансакции да бидат безбедни и безбедни. Една од клучните безбедносни карактеристики на INPAY е тоа што користи 256-битна SSL-криптирање за да ја заштити целата комуникација помеѓу корисникот и системот за плаќање.

Покрај тоа, INPAY е целосно лиценциран и регулиран од Данскиот орган за финансиски надзор, што значи дека се придржува кон строгите безбедносни стандарди. Компанијата исто така има тим на посветени експерти за безбедност кои постојано го следат системот за какви било потенцијални закани или проблеми.

Како се споредува INPAY со другите методи на депозити во казино?

Во споредба со другите популарни методи за депозити во казино, како што се кредитни картички или е-паричници, InPay нуди некои значајни предности. За едно, тоа овозможува моментални депозити, што значи дека можете да започнете да играте веднаш, без да чекате да се расчистат средствата. Покрај тоа, INPAY е многу безбеден и регулиран, што може да им овозможи на корисниците мир на умот кога станува збор за трансакции преку Интернет.

 • Конс:
 • Повлекувањата сè уште не се достапни
 • Не толку широко прифатени како другите начини на плаќање

Додека има неколку недостатоци во користењето на InPay, како што е фактот дека повлекувањата сè уште не се достапни и дека услугата не е толку широко прифатена како другите начини на плаќање, во целина нуди многу придобивки за оние што бараат безбеден и ефикасен начин Да се ​​направат онлајн депозити во казино.

Заклучок

Ако барате сигурен и безбеден метод на депозит за вашата онлајн казино сметка, InPay дефинитивно вреди да се размисли. Со високото ниво на безбедност, инстант депозити и леснотија на користење, нуди многу предности во однос на другите опции за плаќање. Иако можеби не е толку прифатено како другите методи, нејзината растечка популарност сугерира дека може да стане пошироко достапна во иднина.

Inpay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е InPay?

InPay е давател на решенија за плаќање што им овозможува на клиентите да прават депозити и повлекувања од нивните банкарски сметки до трговци преку Интернет, вклучително и казина преку Интернет.

Дали InPay е безбеден за онлајн депозити во казино?

Да, INPAY користи напредни безбедносни мерки за да обезбеди безбедност и безбедност на сите трансакции.

Кои се таксите за користење на InPay во онлајн казина?

Надоместоците за користење на InPay се разликуваат во зависност од онлајн казиното и банката што клиентот ја користи. Најдобро е да се провери со специфичното казино за информации за такси.

Кои валути можам да ги користам со InPay?

InPay поддржува различни валути, вклучувајќи ЕУР, МБП, УСД и многу други.

Колку време е потребно за да се обработи трансакција со плаќање во онлајн казина?

Времето на обработка за трансакции со INPAY варира, но генерално, депозитите обично се обработуваат веднаш, додека повлекувањата може да потрае и до 3 дена за да се обработат.

Дали треба да се регистрирам во InPay за да го користам како начин на плаќање во онлајн казина?

Не, клиентите не треба да се регистрираат во InPay за да го користат во онлајн казина. Сепак, клиентите мора да имаат активна банкарска сметка што е компатибилна со InPay.

Може ли да направам повлекувања од онлајн казина со употреба на InPay?

Да, InPay може да се користи и за депозити и за повлекување во онлајн казина.

Дали има некои ограничувања на трансакцијата кога користите InPay во онлајн казина?

Ограничувањата на трансакцијата се разликуваат во зависност од онлајн казиното и банката на клиентот. Најдобро е да се провери со специфичното казино за информации за ограничување на трансакцијата.