Epay Казино

Epay Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Casino Heroes Казино
  Методи на депозити:
  SkrilliDEALVisaFast Bank TransferPugglePay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.3
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 200 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Reeltastic Казино
  Методи на депозити:
  MonetaNetellerEPSMasterCardEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 200 + 20 يدور
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Mason Slots Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyNeosurfinstaDebitMaestroSiru Mobile
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى $/500 € + 10 يدور المكافآت
  +18 | Само нови играчи

ЕПАЈ: Метод на депонирање на казино и лошите страни

Содржина

Ако барате безбеден, ефикасен и удобен начин за правење наслаги на казино и повлекувања, EPAY би можело да биде вашето идеално решение. Овој начин на плаќање се здоби со популарност кај ентузијастите за игри преку Интернет за неговиот кориснички интерфејс, брзо време на обработка и ниски такси. Како и да е, исто како и секоја друга опција за плаќање, EPAY има свои предности и недостатоци што играчите треба да ги земат предвид пред да остварат трансакции. Во овој напис, ние ќе обезбедиме стручен преглед на EPAY како метод на депозит во казино, вклучувајќи ги неговите клучни карактеристики, придобивки и ограничувања.

Што е Епај и како работи?

EPAY е услуга за е-парични плати што им овозможува на корисниците да ги чуваат, пренесуваат и повлекуваат средствата преку Интернет. Оваа опција за плаќање им овозможува на регистрираните корисници да ги поврзат своите банкарски сметки или кредитни/дебитни картички со нивниот паричник на EPAY, дозволувајќи им да направат директни трансфери на други корисници или трговци на EPAY. Со користење на EPAY, можете безбедно и лесно да направите депозити и повлекувања во онлајн казина кои ја прифаќаат оваа опција за плаќање.

 • Позитивни:
 • Брз и лесен процес на регистрација
 • Ниту една кредитна/дебитна картичка или информации за банкарска сметка не се откриваат на казиното
 • Инстант депозити и брзо повлекување
 • Ниски такси во споредба со другите опции за плаќање

Сепак, додека ЕПАЈ има неколку придобивки, сè уште има некои недостатоци за кои корисниците треба да бидат свесни:

 • Конс:
 • Достапно само во избрани земји
 • Не сите онлајн казина прифаќаат епај
 • Може да се применат такси за повлекување
 • Може да се применат границите на трансакцијата

Врвни страници за казино со епој

Иако не сите онлајн казина прифаќаат ЕПАЈ, постојат неколку страници со највисоко рангирање што прават. Овие казина нудат различни игри, одлична поддршка на клиентите и привлечни бонуси и промоции. Ако барате доверливо онлајн казино што го прифаќа EPAY, препорачуваме да го проверите следново:

(Забелешка: Овој дел може да се пополни само со списокот на казината што го прифаќаат EPAY. Бидејќи нема достапни информации за страници за коцкање, овој дел е испуштен.)

Како да направите депозити и повлекувања со EPAY

Користењето на EPAY за да направите наслаги на казино е брзо и лесно. Откако ќе се регистрирате за EPAY сметка и го поврзувате вашиот начин на плаќање, следете ги овие чекори:

 1. Најавете се на вашата сметка за онлајн казино
 2. Изберете EPAY како најпосакуван начин на плаќање во делот за благајник
 3. Внесете го износот што сакате да го депонирате
 4. Потврдете ги деталите за трансакцијата и овластете ја исплатата
 5. Почекајте вашите средства да бидат кредитирани на вашата сметка во казино (моментално во повеќето случаи)

Повлекувањето средства од вашата сметка за казино со употреба на EPAY е исто толку едноставно. Сепак, имајте во предвид дека процесите на повлекување во казината преку Интернет може да варираат во зависност од политиките на казиното. Во принцип, да ги повлечете средствата од вашата сметка во казино користејќи EPAY, следете ги овие чекори:

 1. Одете во делот за касино касино и изберете го EPAY како метод на повлекување
 2. Внесете ја количината што сакате да ја повлечете
 3. Потврдете ги деталите за трансакцијата и овластете ја исплатата
 4. Почекајте да се кредитираат средствата на вашата сметка на EPAY (може да потрае неколку часа до неколку дена)
 5. Повлечете ги средствата од вашата сметка на EPAY на вашата банкарска сметка или кредитна/дебитна картичка

Дали EPAY е безбедна и сигурна опција за плаќање?

EPAY користи напредни технологии за криптирање и безбедносни протоколи за да ги заштити податоците на корисниците и да спречи измама. Сите трансакции се обработуваат безбедно и анонимно, што значи дека вашите лични и финансиски информации не се откриваат на казиното или на трети лица. Покрај тоа, EPAY има строги политики за перење пари и мерки за регулаторна усогласеност за да се обезбеди дека корисниците се заштитени од финансиски криминал и недозволени активности. Севкупно, EPAY е безбедна, сигурна и опција за исплата на корисниците за играчи на казино преку Интернет.

Заклучок

Епај е фантастична опција за играчи на казино преку Интернет кои бараат лесен, брз и безбеден начин на плаќање. Оваа е-парична услуга има неколку придобивки, вклучувајќи ниски такси, моментални депозити и брзо повлекување. Сепак, корисниците мора да ги земат предвид ограничувањата на оваа опција за плаќање, како што е неговата достапност во избрани земји и граници на трансакција. Сепак, сè додека користите EPAY во реномирани казина преку Интернет и ги следите најдобрите практики за безбедност преку Интернет, оваа опција за плаќање може да го олесни непречено и пријатно искуство за игри.

Epay Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Епај?

EPAY е популарна услуга за плаќање е-паричница која им овозможува на клиентите да вршат трансакции преку Интернет, вклучително и депозити во казино и повлекувања.

Дали е епај безбеден за употреба во онлајн казина?

Да, Епај е доверлив и безбеден начин на плаќање кој користи напредно криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации.

Може ли да користам EPAY за да направам депозити во казино и повлекувања?

Да, можете да користите EPAY и за да ги депонирате и да повлечете средства од вашата сметка за казино онлајн.

Како да поставам сметка за EPAY?

За да поставите сметка за EPAY, едноставно посетете ја веб -страницата на EPAY и следете ги упатствата за регистрација. Willе треба да дадете некои основни лични информации и да го потврдите вашиот идентитет пред да започнете да ја користите услугата.

Дали има такси поврзани со користење на EPAY за трансакции со казино?

Може да има некои такси поврзани со користење на EPAY, вклучително и такси за трансакција и такси за конверзија на валутата. Проверете со вашето онлајн казино и EPAY за нивната специфична политика за такси.

Дали има ограничувања за тоа колку можам да депонирам или да се повлечам со употреба на EPAY?

Да, може да има ограничувања за тоа колку можете да депонирате или да се повлечете со употреба на EPAY во онлајн казина. Проверете со вашето специфично казино и EPAY за нивните специфични граници.

Колку брзо можам да очекувам моите депозити и повлекувања да бидат обработени со EPAY?

Депозитите со EPAY обично се обработуваат веднаш, додека повлекувањата може да трае некаде од неколку часа до неколку работни дена во зависност од политиките за обработка на казиното преку Интернет.

Може ли да користам EPAY за да направам депозити во казино од мојот мобилен телефон или таблет?

Да, повеќето онлајн казина кои го прифаќаат EPAY како начин на плаќање, исто така, поддржуваат мобилни депозити користејќи ја апликацијата или веб -страницата за мобилни телефони EPAY.