Kalibra Card Казино

Kalibra Card Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи
 • Golden Reef Казино
  Методи на депозити:
  MaestroPayPalNetellereChecksSkrill
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 900 يورو (ثلاث مرات حتى 300،00 يورو على الودائع الثلاثة الأولى)
  +18 | Само нови играчи
 • Golden Tiger Казино
  Методи на депозити:
  SkrillSofortPrzelewy24POLiInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 4000 دولار مجاني + 40 يدور على 7 شاكرات
  +18 | Само нови играчи

Придобивките од користењето на картичката Калибра како метод на депозит и повлекување на казино

Содржина

Ако сте страствен играч на казино преку Интернет, клучно е да се најде сигурен и ефикасен начин на плаќање. Kalibra Card, опција за плаќање во сопственост на MasterCard, стана популарен избор за играчи во последните години. Ајде да ги истражиме придобивките од користењето на картичката Калибра како метод на депозит и повлекување на казино.

Брзи и лесни депозити

Една од главните предности на користењето на картичката Калибра за наслаги на казино е брзината и леснотијата на процесот. Откако ќе се регистрирате за картичка Калибра, можете лесно да ја поврзете со вашата онлајн сметка за казино. Потоа, едноставно пристапете до страницата за касиорот на казиното и изберете ја картичката Калибра како ваша опција за плаќање. Депозитот ќе биде обработен за неколку секунди, а можете да започнете да ги играте вашите омилени игри без одложување.

Покрај тоа, картичката Калибра нема никакви такси за депонирање на средства, што го прави рентабилна опција за играчи кои сакаат да ги минимизираат трошоците за трансакција.

Безбедни трансакции

Калибра картичката е поддржана од високо-безбедносните стандарди на MasterCard, што обезбедува безбедни и безбедни трансакции за играчи на казино преку Интернет. Вашите лични и финансиски информации се шифрирани и чуваат безбедни, намалувајќи го ризикот од измама или кражба на идентитет.

Покрај тоа, картичката Калибра користи строг процес на автентикација за да спречи неовластени трансакции. На пример, кога ќе направите депозит, може да ви биде побарано да внесете еднократен пин испратен до вашиот телефон или е-пошта за да ја потврдите трансакцијата.

 • Совет: За да се обезбеди најголема заштита, секогаш играјте на реномирани и доверливи казина на Интернет за да гарантирате дека вашите лични и финансиски информации се безбедни и безбедни.

Нема такси за повлекување

Покрај практичноста и безбедноста на користењето на картичката Калибра за депозити во казино, играчите исто така можат да уживаат да немаат такси за повлекување. За разлика од другите опции за плаќање, како што се банкарски трансфери или е-паричници кои честопати доаѓаат со такси за повлекување, повлекувањето на вашите добивки со помош на картичката Калибра е бесплатно.

Како и да е, некои казина може да имаат минимален износ на повлекување, така што играчите треба да се проверат со условите и условите на казиното пред да иницираат повлекување.

Прифатен ширум светот

Друга предност на користењето на картичката Калибра е тоа што е прифатена во мноштво земји во светот. Ова го прави идеален избор за играчи кои уживаат онлајн казина од различни локации, бидејќи тие лесно можат да пристапат до своите добивки од различни меѓународни казина преку Интернет.

 • Совет: Пред да користите картичка Калибра во онлајн казино, проверете ги условите и условите на казиното дали е достапен овој начин на плаќање. Некои онлајн казина може да имаат одредени ограничувања на начините на плаќање за специфични земји.

Заклучок

Севкупно, користењето на картичката Калибра како метод на депозит и повлекување на казино може да обезбеди брз, безбеден и економичен начин за управување со вашите средства. Покрај тоа, дополнителната придобивка од бесплатното повлекување и прифаќањето во светот ја прави атрактивна опција за играчите на казино преку Интернет.

Сепак, играчите секогаш треба да обезбедат да играат во доверливи и реномирани онлајн казина и да бидат свесни за какви било услови и правила што се однесуваат на користењето на картичката Калибра како начин на плаќање.

Kalibra Card Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е картичка Калибра?

Калибра картичката е припејд Мастеркард која ја издава PaySafeCard. Може да се користи за да се набават преку Интернет или да се депонираат средства на онлајн казина.

Може ли да користам картичка Калибра за да депонирам средства на онлајн казина?

Да, можете да користите картичка Калибра за да направите наслаги на казино. Многу онлајн казина го прифаќаат овој метод.

Дали картичката Калибра е популарен метод на депозит во казино?

Калибра картичката не е еден од најшироко прифатените начини на плаќање во онлајн казината.

Зошто треба да изберам картичка Калибра во однос на другите начини на плаќање?

Калибра картичката може да биде добар избор за оние кои не сакаат да ги користат своите кредитни картички или банкарски сметки за трансакции преку Интернет. Тоа е припејд картичка, така што нема да мора да се грижите за преголема потрошувачка или измама.

Дали има такси поврзани со користење на картичка Калибра во онлајн казина?

Некои казина може да наплатат такса за користење на картичката Калибра како метод на депозит. Проверете со поддршката на клиентите на казиното што сакате да го користите.

Како да направам депозит користејќи картичка Калибра?

Прво, треба да купите картичка Калибра и да вчитате средства на неа. Потоа, одете во делот за касиери на онлајн казино и изберете Калибра картичка како метод на депозит. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете трансакцијата.

Може ли да ги повлечам своите добивки на мојата картичка Калибра?

Повеќето онлајн казина не дозволуваат играчите да ги повлечат своите добивки на картичката Калибра. Willе треба да изберете различен метод на повлекување, како што е банкарски трансфер или е-паричница.

Дали картичката Калибра е безбеден и безбеден начин на плаќање?

Да, картичката Калибра е безбеден и безбеден начин на плаќање. Сите трансакции се обработуваат со употреба на напредни технологии за криптирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации.