Shazam Казино

Shazam Казино

 • Mansion Казино
  Методи на депозити:
  BitcoinMasterCardLobanetVisaEntropay
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.4
  Добредојдовте бонус
  25 ٪ مكافأة مطابقة على الإيداع الأول يصل إلى 500 يورو
  +18 | Само нови играчи
 • Spin Pug Казино
  Методи на депозити:
  ecoVoucherInteracVisaFlexepinMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.8
  Добредојдовте бонус
  الإيداع الأول 100 ٪
  +18 | Само нови играчи
 • Slottyway Казино
  Методи на депозити:
  PayeerSofortEcoPayzEcoPayzVisa
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 2،222 دولار + 55 يدور المكافأة
  +18 | Само нови играчи

Shazam како начин за депозит во казина - Македонија

Содржина

Shazam може да биде еден од најбрзите и најлесните начини за направа на депозит во казино во Македонија. Бидејќи Shazam e безбеден како метод за плаќање, казино играчите можат да се чувствуваат безбедно и заштитено, додека играат својата хоби.

Предности на korišćenje Shazam како начин за депозит во казина

Shazam има многу предности, како што е брзина, лесна употреба и безбедност. Претходно платениот код на Shazam се користи за плаќање на игрите во казино. Играчите можат да ја завршат трансакцијата само во неколку чекори, без да мора да внесуваат лични информации, како што се банкарска сметка.

 • Брзина на депозитот - Shazam дозволува брз направа на депозит, без да се губи многу време за трансакција. Може да биде направено од секунда до најмногу неколку минути.
 • Лесна употреба - Системот на Shazam е лесен за секого да го користи, независно од искуството на компјутерите. Играчите просто ќе мора да внесат код на Shazam, што може да биде купено во сите места каде што се продаваат кредити за телефон, и да завршат својата трансакција.
 • Безбедност - Како што Shazam користи претходно платена картичка, нема потреба да се внесуваат важни податоци за банкарска сметка или друга метода за плаќање. Ова значи дека деталите на играчот се заштитени и можат да останат приватни за нив.

Недостатоци на користење Shazam како начин за депозит во казина

Со сè што e донесено со Shazam исто така идат и некои недостатоци во депозитирањето со оваа метода во казино игри.

Сè уште нема многу казина кој го прифаќаат Shazam. Ова може да биде проблем за еден дел од играчите кои сакаат да играат во специфичното казино. Играчите треба да се уверат дека казиното кое го користат го прифаќа Shazam пред да се обидат да го депозитираат својот казино сметка.

Shazam е една од најниски цените на депозитот меѓу останатите методи на депозит. Ова означува дека треба да се плати малку повисок процент од депозитот ако играчот сака да ја користи откако ќе го справи депозитот.

Како да користите Shazam во вашиот депозит?

За да се направи депозит со Shazam, прво играчите мора да ги купат или да дојдат до код на Shazam. Клучната работа е дека тие треба да знаат колку пари сакаат да го депозитираат во нивниот сметка на казиното и во зависност од тоа да купат код на Shazam за овој износ.

 • Корак 1: Играчите треба да се пријават во нивната сметка на казиното.
 • Корак 2: Одберете Shazam како метод на депозит.
 • Корак 3: Внесете го кодот на Shazam за депозит во износ на кој играчот сака да ја направи својата трансакција.
 • Корак 4: Потоа играчот треба да ги потврди нивните детали и да потврди дека се согласни со регистрираните услови во казиното.
 • Корак 5: По потврдата, парите се депозитираат во казино сметката на играчот со Shazam како метод на плаќање.

Shazam како метод на повлекување на средства во казина

На жалост, Shazam не може да се користи за извлекување на средства од казина, туку се користи само за депозит. Играчите треба да користат други методи за повлекување на своите средства.

Заклучок

Shazam е брз, лесен и безбеден начин за депозит во казина во Македонија. Со своите предности и недостатоци, играчите мора да се уверат дека Shazam како метод на депозит е достапен во казината која му е интересна, и дека го користат со знаење на условите на земјата и на казиното.

Shazam Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е Shazam?

Shazam е платформа за електронско плаќање која овозможува брзо и лесно пренесување на пари од вашата банкарска сметка во казино сметката ви.

Како да користам Shazam за депозит во казино?

За да го користите Shazam, потребно е прво да регистрирате профил на платформата и да го поврзете со својата банкарска сметка. Потоа, во казиното, изберете Shazam како метод на депозит и следете ги упатствата за внесување на потребните информации за пренесување на пари.

Колку е безбедно да се користи Shazam за депозит во казино?

Shazam е софистициран систем за безбедност кој има висок степен на шифрирање на информациите. Вашите банкарски детали и информации за казиното се заштитени од пристап на недозволени лица.

Кои казина го прифаќаат Shazam како метод на депозит?

Иако не е многу распространет во казино индустријата, има неколку казина кои го прифаќаат Shazam како метод на депозит, обично на места каде што тој систем на плаќање е најпопуларен. Пребарајте казина кои го одобруваат Shazam.

Колку скоро ќе се појават надвор нови казина кои поддржуваат Shazam?

Што се однесува до нови казино, не може да се претпоставува кога некое казино ќе го вклучи Shazam како метод на депозит. Колку брзо новите казина определуваат дали ќе ги одобрат нови методи на плаќање, зависи од многу фактори.

Кој е минималниот и максималниот износ кога се користи Shazam за депозит?

Минималниот и максималниот износ за депозит со Shazam се разликуваат од казино до казино. Само направете преглед на казиното каде што намерувате да играте и проверете ги нивните опции за избоор на депозит во секојата секција задолжена за избор на метод на депозит.