ClickandBuy Казино

ClickandBuy Казино

 • Virtual City Казино
  Методи на депозити:
  PostepayYandex MoneyWebMoneyMultibancoRapid Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.7
  Добредојдовте бонус
  200 ٪ حتى 1000 SEK + 50 يدور على الإيداع الأول (10 يدور في اليوم للأيام الخمسة المقبلة)
  +18 | Само нови играчи
 • Titan Казино
  Методи на депозити:
  NeosurfDiners Club InternationalEutellerInstant Wire TransferMyCitadel
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.2
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ تصل إلى 200،00 يورو المكافأة الوديعة الأولى
  +18 | Само нови играчи
 • Music Hall Казино
  Методи на депозити:
  TrustlyClickandBuyNetellerMasterCardMasterCard
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.9
  Добредојдовте бонус
  400 ٪ حتى 40 + 5 آثار (بقايا واحدة كل يوم لمدة 5 أيام)
  +18 | Само нови играчи
 • Vegas Palms Казино
  Методи на депозити:
  Przelewy24EZIPayEcoPayzMonetaEPS
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.1
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 400 دولار
  +18 | Само нови играчи
 • Rich Reels Казино
  Методи на депозити:
  ClickandBuyEcoPayzMaestroPostepayInstant Bank Transfer
  и повеќе...
  Рејтинг
  9.5
  Добредојдовте бонус
  100 ٪ حتى 100 دولار/100 يورو0 + 20 Spins, 1st Deposit Bonus
  +18 | Само нови играчи

Кликни и метод на депозит на казино Депозит Преглед: Добрите и лошите страни

Содржина

Кога станува збор за онлајн игри со казино, изборот на вистинскиот метод на депозит може да ја направи целата разлика. Една опција на која се свртуваат многу играчи е ClickAndBuy, начин на плаќање што е околу од 2000 година. Во овој преглед, ќе ги истражиме добрите и лошите страни на користењето на кликнувањето како метод на депозит во казино и исто така ќе ја процениме нејзината вредност како опција за повлекување.

Добрите на кликнување и метод на депозит во казино

Една од најзначајните предности на користењето на ClickAndBuy како метод на депозит е неговата погодност. Начинот на плаќање ви овозможува да ја поврзете вашата банкарска сметка или кредитна картичка со вашата сметка ClickandBuy и да ја користите за брзо да направите депозити или трансакции преку Интернет. Ова ја елиминира потребата да ги внесувате вашите лични информации постојано, а трансакциите имаат тенденција да бидат брзи, безбедни и сигурни. Покрај тоа, ClickAndBuy нуди широк спектар на валути, вклучувајќи ги и најпопуларните, како што се УСД, ГБП и ЕУР, што го прави погодно за играчите ширум светот.

Друга значајна предност на користењето на ClickAndBuy како метод на депозит во казино е дека таксите се релативно ниски. Додека некои други начини на плаќање наплатуваат огромни такси за трансакција, Клик иБУЈ само наплаќа мал процент за секоја трансакција, што го прави поекономична алтернатива.

 • Удобен и лесен за употреба метод за онлајн депозити во казино
 • Сместен широк спектар на валути
 • Ниски такси за трансакција

Конс на кликнување и метод на депозит во казино

Како и со сите начини на плаќање, ClickAndBuy има свои недостатоци. Една од најзначајните недостатоци во користењето на ClickAndBuy е тоа што е достапен само во избрани неколку земји. Ова значи дека не секој ќе може да го користи како метод на депозит, што го прави помалку достапен за некои играчи.

Друго потенцијално прашање со ClickAndBuy е дека има ограничувања на износот што можете да го депонирате. Иако ова не е значајно прашање за повеќето случајни гејмери, високите ролери можат да претпочитаат начини на плаќање кои овозможуваат поголеми депозити.

На крај, ClickAndBuy не е прифатен воопшто онлајн казина, што ја ограничува неговата корисност за оние кои сакаат поширок спектар на опции за коцкање.

 • Достапност ограничена на избирање на земји
 • Ограничувањата на депозитите може да бидат рестриктивни за високи ролки
 • Воопшто не е прифатено онлајн казина

Вредност како метод на повлекување

ClickandBuy не е само популарен метод на депозит, туку може да се користи и за повлекување на вашите добивки. Оваа додадена функционалност е значајна предност на ClickAndBuy, овозможувајќи ви да користите единствен начин на плаќање за сите ваши трансакции преку казино онлајн. Повлекувањето се исто така релативно брзи, обично трае само неколку дена за обработка (во зависност од специфичното казино).

 • Може да се користи за повлекување на добивки
 • Брзо време на обработка на повлекување

Заклучок

Накратко, ClickAndBuy е удобен и економичен начин на плаќање за играчи на казино преку Интернет. Додека проблемите со достапност и ограничувања на депозитите може да бидат недостаток, додадената функционалност да се биде во можност да ги повлечеме добивките со истиот метод го прави популарен избор за многу ентузијасти во казино. Ако сте во една од земјите каде што е достапен ClickAndBuy, секако вреди да се размисли како метод на депозит во казино.

ClickandBuy Казина: Најчесто поставувани прашања

Што е кликнување ибај?

ClickAndBuy е систем за плаќање преку Интернет кој им овозможува на корисниците да вршат безбедни и брзи плаќања преку Интернет. Тој е широко прифатен од онлајн казината како метод на депозит.

Како можам да користам ClickandBuy за да направам депозит во казино?

За да користите ClickAndBuy, прво треба да се регистрирате за сметка. Откако ќе имате сметка, можете да ја поврзете со вашата кредитна или дебитна картичка и потоа да ја користите за да направите депозит во казиното. Едноставно изберете ClickandBuy како метод на депозит и внесете ги деталите за најавување.

Дали ClickandBuy е безбеден за употреба во онлајн казина?

Да, ClickandBuy е безбеден начин на плаќање кој ја користи најновата технологија за криптирање за да ги заштити вашите лични и финансиски информации. Покрај тоа, ClickAndBuy е лиценциран и регулиран од Органот за финансиско однесување во Велика Британија.

Дали има такси за користење на ClickAndBuy во онлајн казина?

Може да има такси поврзани со користење на ClickAndBuy за онлајн депозити во казино и повлекувања. Се препорачува да проверите со казиното за да видите дали се применуваат такси.

Дали има ограничувања на депозитите кога користите ClickAndBuy во онлајн казина?

Можно е онлајн казината да наметне свои ограничувања на депозитите кога користите ClickAndBuy. Сепак, ClickAndBuy нема поставени ограничувања за депозити или повлекувања.

Колку време е потребно за депозитите и повлекувањата да бидат обработени со употреба на ClickAndBuy?

Депозитите со употреба на ClickAndBuy обично се обработуваат веднаш. Што се однесува до повлекувањата, тие може да потрае до неколку работни дена за да бидат обработени од онлајн казино и со кликнување и на КликБју.

Може ли да користам ClickandBuy на сите онлајн казина?

Не, не сите онлајн казина прифаќаат ClickAndBuy како метод на депозит. Важно е да се провери со казиното за да се види дали е прифатено пред да се создаде сметка и да се обидете да направите депозит.

Дали е можно да се користи ClickandBuy за мобилни депозити во казино?

Да, ClickandBuy може да се користи за мобилни наслаги на казино. Сè додека онлајн казиното прифаќа кликнување и метод на депозит, може да се користи и на десктоп и за мобилни уреди.